Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co robic????????????

07 mar 2012 - 13:53:37

Moje 4 letnie dziecko ma od 3 dni goraczke ok 39,3,raz nizej raz wyzej.Da sie zbic.Lekarz u ktorego bylam wczoraj nic nie stwierdzil.Mala ma apetyt itp.Ma tez kaszel i mowi,ze boli ja gardlo.Co robic.Lekarka wczoraj bylam powiedziala nic nie widzi.Ile moe trwac taka goraczka.

Co robic????????????

07 mar 2012 - 13:56:29

Witam:)
Moja córeczka tak miała przy 3 dniówce,lekarz nie stwierdził tego?

Co robic????????????

07 mar 2012 - 14:00:00

Cytat
rafalkulka75
Witam:)
Moja córeczka tak miała przy 3 dniówce,lekarz nie stwierdził tego?
Trzydniowka w wieku 4 lat i do tego kaszelkatar i bol gardla????Zbijam ja,ale jak przestanie dzialac znowu powraca(boje sie,mam stresa isc znowu do lekarza czy czekac.Dodam,ze to jest tuz po chorobie (przeziebieniu)

Co robic????????????

07 mar 2012 - 14:03:44

Słyszałam, że "trzydniówka" może przeciągnąć się nawet do pięci dni :( Syn koleżanki nie dawno miał właśnie 5 dni wysoką gorączkę, a poza tym żadnych objawów.

Co robic????????????

07 mar 2012 - 14:04:34

U nas na początku lutego też tak było , 6 dni temperatury bez żadnych innych objawów ,lekarka zleciła nam morfologię i cpr które wyszło podwyższone , siódmego dnia pojawił się ropny katar i dostaliśmy antybiotyk .Z tego co mówią lekarze do 3 dób dziecko może gorączkować też przy infekcji wirusowej , należy wtedy obniżać tem i obserwować dziecko .

Co robic????????????

07 mar 2012 - 14:04:46

A czy córka ma jakąś wysypkę?
Mój syn mając 4,5roku miała trzydniówkę:)I nie jest to powiedziane,że dziecko w wieku do 3lat może przebyć tą chorobę.
Objawy kliniczne

U dziecka po raz pierwszy zakażonego wirusem HHV6 pojawia się jako pierwszy objaw kilkudniowa wysoka gorączka (nawet powyżej 39 st.C). Zwykle dziecko pomimo wysokiej gorączki czuje się dobrze. Wysoka temperatura może utrzymywać się od 3 do 7 dni (zwykle 3-4 dni). Najczęściej gorączka występuje jako jedyny objaw, chociaż mogą jej towarzyszyć zmiany grudkowe w gardle, kaszel, katar, biegunka, powiększenie węzłów chłonnych szyjnych oraz drgawki. Ostatnie doniesienia dowodzą, że rumień nagły może być jedną z głównych przyczyn drgawek gorączkowych u niemowląt. Gorączka obniża się nagle najczęściej w 3-4 dniu choroby. Gdy temperatura wraca do normy na skórze pojawiają się wykwity. Wysypka jest grudkowo-plamista na twarzy i tułowiu. Wysypka szybko blednie i całkowicie ustępuje po kilku dniach. W momencie pojawienia się wysypki stan dziecka poprawia się.
Po przebyciu zakażenia, wirus przechodzi w formę latentną.
Mój syn przechodził inaczej niż córka-temperatura raz-39,8 a raz-36,3 i tak miał przez prawie 5dni.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-07 14:09 przez rafalkulka75.

Co robic????????????

07 mar 2012 - 14:08:40

Cytat
rafalkulka75
A czy córka ma jakąś wysypkę?
Mój syn mając 4,5roku miała trzydniówkę:)I nie jest to powiedziane,że dziecko w wieku do 3lat może przebyć tą chorobę.
Wlasnie,ze nie ma.Ja panikuje,boje sie,Bog jeden wie co sobie wyobrazam(juz taka jestem)no ale bylam wczoraj u lekarza isc dzis znowu bo juz sama nie wiem.

Co robic????????????

07 mar 2012 - 14:14:39

zrób badanie krwi i moczu to jedyna droga by się czegoś dowiedzieć,
u nas było tak samo gorączka kaszel a lekarz nic nie widział na 2 dzięn poszliśmy do kolejnego też nic nie widział/słyszał zlecił nam badani krwi i moczu i okazało się ze jest jakaś infekcja bo wykazało to w krwi,ja również panikuje jak mała ma gorączke bez oznak np.przeżiębienia,może dlatego że w wieku 9 miesięcy mała mi gorączkowała kilka dni myślałam ze ro ząbki potem na 3 dzień ze to 3 dniówka a jednak okazało się ze ma ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek więc teraz jak ma tylko gorączke zaraz robimy jej badanie moczu,więc myślę ze powinnaś zrobić badania które powinny coś tu wykazać a jeśli nic to Ty będziesz spokojniejsza niż takie czekanie:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-07 14:16 przez palla28.

Co robic????????????

07 mar 2012 - 14:15:09

Ja bym na Pani miejscu poszła-gdyż choroba rozwija się bardzo szybko-nie wiadomo co do dziś się rozwineło.Moje dzieci i 1 i 2 przechodziło trzydniówkę różnie.Proszę się jednak wybrać do lekarza,jednak tu chodzi o dziecko.

Co robic????????????

07 mar 2012 - 15:06:25

Przy 3dnówce nie ma kaszlu i nie boli gardło,jest tylko temperatura. Coś się rozwija ale nie ma jeszcze objawów to dziwne lub ta lekarka jakaś nie dokładna. Lepiej proszę spróbować u innego bo biedactwo się męczy a ma może zapalenie gardła ale ja lekarzem nie jestem. Gorączka skąd się bierze i jak pisała wyżej jedna z mam, można zrobić badanie moczu. U mojego też była gorączka i żadnych objawów lekarz kazała zrobić badanie moczu i zobaczyć czy po 3-4 dniach nie wyskoczą krostki w okolicach karku. W naszym przypadku była 3dniówka.

Co robic????????????

07 mar 2012 - 15:13:27

Cytat
Emilka_
Przy 3dnówce nie ma kaszlu i nie boli gardło,jest tylko temperatura. Coś się rozwija ale nie ma jeszcze objawów to dziwne lub ta lekarka jakaś nie dokładna. Lepiej proszę spróbować u innego bo biedactwo się męczy a ma może zapalenie gardła ale ja lekarzem nie jestem. Gorączka skąd się bierze i jak pisała wyżej jedna z mam, można zrobić badanie moczu. U mojego też była gorączka i żadnych objawów lekarz kazała zrobić badanie moczu i zobaczyć czy po 3-4 dniach nie wyskoczą krostki w okolicach karku. W naszym przypadku była 3dniówka.
Bylam u innej lekarki,wlasnie wrocilysmy.Stwierdzila infekcje wirusowa cos jakby grypa.Przepisala leki.Pytalam ja o ten mocz,powiedziala ,ze moze mi dac skierowanie,ale jak mala nie ma przy sikaniu problemow,np bolu,zmiany koloru moczy,normalnie oddaje to nie sadzi by to byla infekcja drog moczowych

Co robic????????????

07 mar 2012 - 15:54:25

To chociaż coś stwierdziła i co dała antybiotyk czy jakieś inne lekarstwa

Co robic????????????

07 mar 2012 - 16:43:01

mój synek też czasem ma gorączkę do 39 dochodzi bez żadnych innych objawów i po trzech dniach mu przechodzi, nawet ostatnio miał trzy dni i nie biegałam z nim do lekarza tylko mu podałam nurofen zbiłam gorączkę i póżniej samo przeszło, jeżeli bez żadnych objawów to bym bardzo się nie przejmowała chyba ze coś dojdzie do tego to wtedy co innego, Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

testy- pytanie do warszawianek