Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ulewanie po kazdym posiłku

06 mar 2012 - 18:23:23

Witam, mam takie pytanie mam 4miesięcznego (19lutego skończył 4) synka i od kiedy podaje Mu deserki, herbatki, zupki (oczywiście te od 4miesiaca) to zazwyczaj Mi po nich ulewa. Dodam ,że od małego ogólnie ulewał ,ale od dłuższego czasu mieliśmy spokój a teraz znowu sie tak dzieje po wprowadzeniu innych rzcezy a jak Mu ich nie podaje to nic sie nie dzieje jaka moze byc tego przyczyna?

ulewanie po kazdym posiłku

06 mar 2012 - 18:34:00

Mysle ze refluks ... ? Refluks u niemowląt związany jest nie tylko z cofaniem się treści żołądkowych do przełyku, ale również z nadmiernym ulewaniem pokarmów. Najlepiej do pediatry z maluszkiem .

ulewanie po kazdym posiłku

06 mar 2012 - 18:46:40

Też rozmyślałam o refluksie ,ale gdyby to był właśnie on to chyba po mleku samym takze by wystepował.. 2 miesiace karmiłam go piersią - ulewal , pozniej bebiko1-ulewal, bebilon pepti- chluskał po prostu teraz wóciłam do bebiko1 i jest bardzo duza zmiana na lepsze tyle,że własnie po nowych posiłkach Mu sie ulewa.

ulewanie po kazdym posiłku

06 mar 2012 - 19:37:41

Mój synek ulewał do 6 miesięcy po wszystkim i zaraz po tym czkał jak najęty. To jest kwestia niedojrzałego jeszcze układu pokarmowego i nie doszukiwałabym się w tym niczego złego. Czasami dziecko może być po prostu przejedzone itp.... Najlepiej zapytać pediatry, dla własnego spokoju.

ulewanie po kazdym posiłku

06 mar 2012 - 19:49:20

Oczywiście ,ze nie chce sie niczego doszukiwać, czkawki juz ustały co do przejedzenia to konroluje bo maly szybko przybiera na wadze jak bylam na szczepieniu pod koniec stycznia wazyl 7100..a mial skonczone 3 miesiace szedł 4 wiec to duzo teraz w nastepnym tygodniu mamy szczepienie to sie wszystkiego dopytam a chcialam zasiegnac informacji bo na pewno nie ja jedna mam taki problem;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-06 19:50 przez fmasiula.

ulewanie po kazdym posiłku

06 mar 2012 - 21:57:01

oj to ulewanie, u nas to rwalo bardzo długo.maly urodzil sie z waga 2450 i byl o 2 tygodnie wczesniej, w szpitau dawali mu mleko z butli po 20-30 i ulewal . wzieli do inkubatora zeby go poobserwowac okazalo sie ze jest wszystko ok.po powrocie do domu tez ulewal a nawet chlustal mlekiem zjadal mi po 80-90.w szybkim tempie podwoil swoja wage a powinien dopiero w 4. brzuszek byl wzdety wiec za porada pediatry zaczelam dawac kropelki na wzdecia dla dzieci bylo lepiej,zaczelam dawac mleko ar czyli zageszczone bylo cut lepiej az w koncu wprowadzilam probiotyk i totez pomoglogeneralnie maly skonczyl ulewanie ja zaczal siedziec. z moich doswiadczen wiem ze ulewaniebylo z przejedzenia, maly poprostu za duzo jadal i nie dazyl strawic poprzedniej porciresztki mu w brzuszku kisly i ulewal mi czasem nawet takim twarozkiem.mial oczywiscie robione usg brzucha i nic nie wykazalo, teraz bylabym madrzejsza i dawala mniejsze porcie a moze czescie. dodam ze lekarze kazali dawac butle narzadanie tak jak piers. nie moglam karmic poniewaz mialam nadcisnienie i bralam leki.jedyne pocieszenie ze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc poniewaz to mija

ulewanie po kazdym posiłku

07 mar 2012 - 00:52:44

Ulewa czy wymiotuje? Bo to różnica. Mój syn ulewał do roku prawie, po każdym posiłku. Przybierał na wadze, nie jadł za dużo, wręcz jadł mało, ale to ulewanie nie dawało nam spokoju. Po konsultacjach zaczęto podejrzewać refluks. Wszystko zagęszczałam mu Nutritonem, po tym mieliśmy spokój. I tak jechaliśmy na Nutritonie do ok. 11 miesiąca, później jak ręką odjął. Na Twoim miejscu skonsultowałabym się z pediatrą/gastroenterologiem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

OBJAWY CO TO MOŻE BYĆ?