Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

KSYLITOL dla niemowlaka

06 mar 2012 - 09:14:05

Witajcie,

mój synek skończy za miesiąc czasu roczek. Ostatnio byłam u pediatry na kontroli i przy tej okazji spytałam się czym jeszcze oprócz syropu klonowego i melasy buraczanej można używać do słodzenia (chcemy unikać białego cukru). Dowiedziałam się, że glukoza którą kupiła teściowa absolutnie się nie nadaje bo pobudza i jest gorsza od cukru w tym sensie że psuje zęby itp. Pediatrka poleciła mi ksylitol czyli cukier brzozowy i zaraz po paru dniach zakupiłam go. Na opakowaniu nie ma nic napisane u kogo można go stosować, natomiast teściowa w swoim mieście w sklepie ze zdrową żywnością też go chciała kupić i zauważyła na opakowaniu czerwony napis "nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia ponieważ układ trawienny nie jest przystosowany". I teraz zgłupiałam - mogę go używać dla rocznego dziecka czy nie??? :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-06 10:32 przez martas84.

KSYLITOL dla niemowlaka

26 kwi 2012 - 10:05:52

skoro jest napisane, że nie powinno sie dawać poniżej 3 roku, to nie dawaj, albo po prostu zapytaj lekarza...

poza tym, wydaje mi sie, że tak małe dziecko jeszcze trochę wytrzyma bez cukrów ;]

KSYLITOL dla niemowlaka

26 kwi 2012 - 10:39:24

możesz stosować, ale nie więcej niż pół łyżeczki dziennie, bo w przeciwnym razie maluch może mieć biegunkę - to opinia diabetologa z CZD.
Zresztą sama zobaczysz, jak będzie miał zbyt luźny stolec, to zmniejsz dawkę.
Polecam też stevię.

Ksylitol jest rewelacyjny, stosujemy całą rodziną :)
Bardzo dobrze wpływa min. na ząbki gdyż bierze udział w mineralizacji kości.

---klik---

KSYLITOL dla niemowlaka

01 sie 2012 - 15:39:14

My też całą rodziną kupujemy ksylitol. Zamawiam przez: http://www.ksylitol.com/ . Jednak takim maluchom się nie daje...

KSYLITOL dla niemowlaka

01 sie 2012 - 15:42:58

mój synek ma 2 latka i na szczęście jest nauczony pić samą wodę bez cukru - mineralną jak i gotowaną, poza tym kompoty ze słodkich owoców

KSYLITOL dla niemowlaka

01 sie 2012 - 16:30:54

Stewia nadaje się do słodzenia, ale po co słodzić w ogóle?

KSYLITOL dla niemowlaka

05 lis 2012 - 20:37:50

Zamisat ksylitolu polecam Stevię! jest bezpieczna dla dzieci i kobiet w ciąży - poza tym zdrowa, bezkaloryczna i słodsza od cukru :-) ja zamawiam tutaj www.sostevia.pl

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ulewanie po kazdym posiłku