Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 6 7 8 -->

Cytat
anulka172
nam lekarka normalnie przepisała bebilon pepti na recepte tylko ze zaznaczyla cos tam i mielismy za smieszne pieniadze...
Tylko kiedy to było i co to za "smieszne pieniadze" ... nie moglas zaplacic mniej niz przewidzial NFZ ;)

My jestesmy po prowokacji - mała ma tylko troszke na buzi ale to wychodzilo jej nawet jak pila Pepti, brzuszek czy nozki czyste, bez tych plam co ostatnio, takze wyglada na to ze wyrastamy ze skazy :) po kaszce-mleczno ryzowej tez spokoj :) wiec niech sobie NFZ robi co chce ;) my przechodzimy na Bebiko :)

Cytat
annatkaczyk
Witam przeczytałam że masz problem z recepta na mleko bebilon a wiec musisz isc do alergologa zeby wystawił ci albo recepte albo zaswiadczenie dla pediatry jesli stwierdzi ze dziecko faktycznie ma skaze bialkowa to bez zadnego problemu uzyskasz zaswiadczenie badz recepte.Wiem bo sama byłam z synkiem bo tez miałam ostatnio problem z recepta na to mleko.
Pozdrawiam:)
a czy na pierwszej wizycie alergolog dal Ci zaswiatczenie czy maly musial przejsc jakies badania??

ja walsnie przerwalam prowokacjie bo malemu wychodzi nawet po bebiku HA a szkoda mi go bo go to strasznie sfedzi i nawet nie chce zeby cierpial, jutro zaczynam od nowa i w poniedzialek dzwonie do lekarki

Cytat
annatkaczyk
Witam przeczytałam że masz problem z recepta na mleko bebilon a wiec musisz isc do alergologa zeby wystawił ci albo recepte albo zaswiadczenie dla pediatry jesli stwierdzi ze dziecko faktycznie ma skaze bialkowa to bez zadnego problemu uzyskasz zaswiadczenie badz recepte.Wiem bo sama byłam z synkiem bo tez miałam ostatnio problem z recepta na to mleko.
Pozdrawiam:)
a czy na pierwszej wizycie alergolog dal Ci zaswiatczenie czy maly musial przejsc jakies badania??

ja walsnie przerwalam prowokacjie bo malemu wychodzi nawet po bebiku HA a szkoda mi go bo go to strasznie swedzi i nawet nie chce zeby cierpial, jutro zaczynam od nowa i w poniedzialek dzwonie do lekarki

jeżeli chodzi o prowokację ,to wystarczy podac dzień wcześniej ,nie trzeba męczyć dziecka dlugo ,przynajmniej u nas tak jest ,przed wizytą wyznaczoną 1 dzień wczesniej podalam i jeszcze tego samego dnia byly efekty organizm szybko poradzil sobie z taką dawką ,lekarz zobaczyl ja sie upewnilam i po problemie,tylko ,że mój synek pije nutramigen ,mój lekarz stwierdził że jest bardziej odpowiednie i leczy.

A ja mam takie pytanko do was mamuś alergików czy któraś słyszała lub próbowała robić dziecku takie testy http://imutest.pl/component/virtuemart/details/2/1/testy-alergiczne/.
Namiary dała mi bratowa która mieszka w Irlandii , ona przylatuje na wielkanoc do Polski i zastanawia się nad ich zakupem , gdyż ma 9 miesięczne dziecko u którego podejrzewana jest skaza białkowa .
Ja też mam synka alergika , jak był mały miał skazę białkową , testy skórne miał robione w wieku 4 lat , wyszły mu wziewne ale same jedynki a z pokarmowych nie wyszło nic . Teraz ma podejrzenie astmy .Zaciekawiły mnie te testy ale nie wiem co o nich sadzić , czy są wiarygodne ?

Cytat
rzepik5
czesc, testy z krwi pomimo kontaktu z alergenem moga wyjsc "fałszywie ujemne" czyli ze dziecko zdrowe...poza tym sa tez alergie IGE - niezalezne, taki mechanizm alergii i tez dupa z badań....

madziutex robilas testy? bo jestem ciekawa co wyszło?


Mleko, orzech ziemny, orzech laskowy i ziemniak - klasa 1
Żółtko jaja - klasa 2
Białko jaja i Dermatophagoides farinae (odmiana roztoczy) - klasa 3

O dziwo wyszedł ziemniak, którego nie podejrzewałam, a nie wyszedł gluten, którego byłam pewna O_o Więc znów zaczynam próbę wprowadzenia glutenu.

Mleko wyszło słabo, ale pewnie dlatego, że od dłuuuugiego czasu go nie dostaje...



Teraz znowu kolejka do alergologa... Nie podobają mi się te roztocza, obawiam się żeby to nie przeszło w alergię wziewną...




A mleko póki co kupujemy na 100%, za puszkę Nutra wczoraj płaciłam 39zł... Nawet nasza złota pediatra nic nie poradzi, zaświadczenie być musi.

mojemu synkowi alergolog zrobił testy z rączki gdy mały miał 10 miesięcy, powiedział że są bardziej wiarygodne od tych z krwi i wyszły tak jak podejrzewałam : białko, kurczak, jabłko i marchew. Wystawił zaświadzczenie dla pediatry na bebilon pepti i wypisał recepte z R. Wszystko trwało 3 godziny.

Moja siostra również dostawała dla dzieciaczka na to mleko recepty od pediatry. także dziwne, że Cię tak odsyłają.

Cytat
kaja19900
jesli dziecko skonczy 2 latka i pije mleko refundowane to musi miec zaswiadczenie a do 2 lat mozna bez zaswiadczenia dostac recepte o to mi chodzilo ,pisze na szybko
nasza pediatra powiedziała, ze niby do roku może wypisywać bez zaświadczenia.

na szczęście tu u alergologa kolejka=kilka dni

ale w innych przypadkach to prywatnie najlepiej iść.
Cytat
nienia833
mojemu synkowi alergolog zrobił testy z rączki gdy mały miał 10 miesięcy, powiedział że są bardziej wiarygodne od tych z krwi i wyszły tak jak podejrzewałam : białko, kurczak, jabłko i marchew. Wystawił zaświadzczenie dla pediatry na bebilon pepti i wypisał recepte z R. Wszystko trwało 3 godziny.
to nam powiedzieli że u małego dziecka [Mati miał wtedy ok rok] to badania z krwi ewentualnie.
ale alergolożka nic nie zlecała-za małe dzieco



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-18 09:18 przez LadySith.

Witam mój synek ma podejrzenie o skaze bialkowa pije bebilon pepti na recepte od urodzenia i pediatra mi wypisuje bez problemu recepty tera bylismy u arelgologa i dała nam skierowanie na pobranie krwi w kierunku skazy albo na badanie za 50 zl jaki produkt go uczula odrazam chodzenie prywatnie do arelgologa bo wizyta trwa nawet nie 0 minut obejrzy wypisze skierowanie i wzmie 60 zl zdierstwo dopiero nie dawno weszlo ze arelgolog mousi wydac zaswiadczenie o wydawaniu recept na mleka dla alergików wczesniej pediatra mógł wypisac.

mój synek ma skaze białkową od urodzenia.nie mam żadnego problemu z receptami,ide do pediatry(nie chodze prywatnie!),mówie na ile sztuk i mi wypisuje(byłam tydz temu i odbywało się wszytsko tak jak zawsze).owszem dała mi któregoś razu skierowanie do alergologa na testy z krwi żeby zobaczyć czy na coś jeszcze jest uczulony bo dostał takie suche plamy (wygladało to jak liszaje),ale przy małych dzieciach(10mcy miał wtdy) 3/4 testow nie wychodzi.poszlam na nowa metode testów biorezonansową i wyszło mi że jest uczulony na 10 różnych rzeczy,w tym mleko silnie.ale nie odczulam go,ok 2-3 roku zycia alergie przechodzą przewaznie,jak nie to wtedy będzie się martwic ;)

Witamy znów ;) Mój Mały dziś skończył te 6 miesięcy. Dzwoniłam do alergolog i powiedziała, że mamy wybór - albo robić testy z krwi (które jak wiadomo - nie sa wiarygodne) albo prowokację mlekiem. Kazała podać normalne mleko modyfikowane. Podałam Mu dzisiaj Nan pro 2 (miałam jedną saszetkę - nie smakowało Mu...). No i tutaj pytanie - czy mogę jutro dać Mu kaszkę na mleku z Nestle? Nie chcę wydawać 40 zł na puszkę mleka, które prawdopodobnie będę musiała potem wyrzucić.
Jak uważacie?
Pozstanowiłam, ze oszczędzę Małemu badania krwi.

Basiu 83 wydaje mi sie ze kaszka wystarczy - najwazniejsze ze jest ono na mleku- a co to już nie ważne:)

Jesteśmy już 6. dzień na prowokacji, do tej pory Mały dostawał jedną butelkę mleka (Nan Pro 2) na dzień, dziś dałam Mu drugą, ale wypił tylko połowę. Zauważyłam twardsze kupki - czy myślicie, że to jest objaw alergii?
Bo czytałam, że Nan czasami powoduje zaparcia, bo ma dużo żelaza.
Oprócz tego żadnych innych objawów nie ma, zadnych wysypek, bólu brzuszka, Mały jest uśmiechnięty, wygląda jak okaz zdrowia.
Co o tym myślicie?

Wyglada na to ze wszytsko ok :) Kupka prawdopodobnie jest "zasluga" mleka a nie skazy. Pozostaje pogratulowac udanej prowokacji :). Stopniowo zwiekszaj il Nan :). My po Pepti przeszlismy na Bebiko.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Optyk dziecięcy