Obecnie rozmawiamy o:

Meble

gorący temat

Nietypowa uroda

dzisiaj o 15:10

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 ... 6 7 8 -->

1 marca to weszla nowa lista leków refundowanych a przepisy sie chyba nie zminily co do recept na mleko ale najlepiej zapytac lekarza

Nie wiem, każdy pisze co innego, może to faktycznie zależy od lekarza, bo przeglądając inne fora, czytam, że nawet parę miesięcy temu podobno niektórzy musieli mieć zaświadczenie od alergologa, bo inaczej recepty nie dostali. A ja z tym problemu nie miałam, więc może i teraz tak naprawdę nic się nie zmieniło. Pójdę do przychodni, to się dowiem, ale myślę, że gdyby były jakieś zmiany w tej kwestii, to powiedziałaby mi o tym podczas wypisywania ostatniej recepty.

nie wiem jak to jest ale mój maly jest wcześniakiem i takie zaświadczenie bylo wymagane od skończenia jednego roczku,przedłużam je w poradni co pół roku(mały ma teraz 20 miesięcy),cieszy mnie że jest znowu refundacja na to mleko:),nie wiedzialam tego,dzięki za wiadomość:)

W takim razie trzeba mieć zaświadczenie od alergologa.

No nie wszędzie jak widać ;) Ja nigdy nie miałam.

Ja tez nie :) W styczniu i w lutym normalnie mialam przepisywane mleko jednak ostatnio dzwonilam zapytac o termin szczepienia to powiedziala zebym zaswiadczenie miala na nastepnej wizycie. W czwartek mam szczepienie to sie dopytam jak to jest.

Witam
moja cócia pije to mleko-dziwne że lekarz który zalecił wam to mleko-nie powiedział że jest ono refundowane-od samego początku-ja płaciłam po 11 zł,od 1.stycznia było na 30% więc było po 7,06 ale teraz znowu od 1 marca jest po 11zł musisz miec zaświadcznie od Alergologa że dziecko ma alergię na nabiał i że to mleko ma zalecone-i jeszcze dokładnie napisane na recepcie-miarkowanie tzn ile wypija na dobę-takie wymogi od 1 stycznia-wcześniej normlanie ogólny wypisywał nam recepty-teraz zaniosłam takie zaświadczenie do ogólnego-i już normalnie wypisuje recepty-ale to i tak jest wszystko takie porąbane że naprawdę można dostac kręcka wrrr

ja miałam ten sam problem z córą...wczesniej by wypisali recepte na 10mlek teraz na jedno nie chca;/..niestety nam lekarka powiedziala zeby sobie isc do sklepu i kupowac bebilon HA...poszlam,za mala puszke 450g dalam 33zl...to nie na nasze zarobki...malo kogo stac zeby dawac tyle kasy jeszcze wtedy gdy dziecko nie moze jesc wielu innych rzeczy...i choc lekarka powiedziala ze mala ma sakze-jak miala 2 mies.to byla obsypana po buzi...zaryzykowalam daniem innego mleka teraz od stycznia oczywiscie jak te glupie zmiany zaszly....pije Gerber i dobrze je toleruje...moze tez sprobuj dac inne mleko z oznaczeniem HA?

A orientujecie sie może czy badania u alergologa zrobią mi od reki w 1 dzien? chodzi mi o wizytę prywatną. Bo do najbliższego alergologa mam 80 km! i takie podróże dla niemowlaczka to żadna przyjemność.

aneta555, pewnie, że zrobią, ale nie u alergologa tylko w laboratorium. Zorientuj się, które laboratorium u Was robi testy alergiczne z krwi. Możesz zrobić np podstawowy panel pokarmowy, tam jest bodajże 20alergenów, koszt badania u nas np 180zł lub po prostu samo oznaczenie IgE (wyjdzie Ci, czy ma alergię na mleko czy nie), koszt nieduży, kilkanaście zł. Jednak z tego co się orientuję na wyniki się trochę czeka, u nas do 2 tygodni. Dopiero z wynikami idziesz do alergologa, który wypisuje Ci zaświadczenie. To wszystko może trochę potrwać, w 1 dzień na pewno tego nie załatwisz. Tu nie chodzi o samą wizytę i zaświadczenie, musicie zrobić badania.

Mnie w aptece za moją receptę na 100% za 5 puszek Nutramigenu kazano zapłacić 200zł! Dacie wiarę, puszka po 39zł z groszami? Masakra! Oczywiście nie wykupiłam, mąż właśnie jest u pediatry i próbuje prosić o wypisanie recepty na R, liczę na jego urok osobisty :D Wtedy za te 5 puszek zapłacimy 16zł (za wszystkie 5), więc różnica jest ogromna! Pepti widziałam, że na 100% kosztuje 23zł, a po refundacji 11zł.

11 zl kosztuje Pepti 2 - Pepti 1 kosztuje 13 zl
Nutramigen 1 - 9,52, Nutramigen 2 - 3,20



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-06 13:14 przez Antalisa.

Cytat
Antalisa
11 zl kosztuje Pepti 2 - Pepti 1 kosztuje 13 zl
Nutramigen 1 - 9,52, Nutramigen 2 - 3,20


No właśnie. Po refundacji te ceny mi się bardzo podobają. Nie wyobrażam sobie kupić teraz tego mleka na 100% za 40zł. Jak jednak odmówi wypisania na R, to trudno, rezygnujemy z mleka.


Edit: No i cóż, my też musimy iść po zaświadczenie do alergologa, bo recepty na R nie będzie. Dostaliśmy 2 puszki nowego Nutramigenu LCC (1 puszka kosztuje 70zł, apokalipsa O_O) w prezencie od pani pediatry, no i musimy kombinować alergologa na szybko...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-06 13:53 przez madziutex.

No wiec jest niestety tak jak mówiłam .

jestem pozytywnie w szoku:)przez dwa miesiące kupowaliśmy nutramigen 2 na 100% co za ulga,3,20zl jaka cudna cena:)
właśnie wrócilam od lekarza i żeczywiście nutramigen jest na R kosztuje cale 3,20!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-06 18:20 przez eden5.

Też jestem w szoku, że w ogóle zrefundowali, ale że aż tak, to aż sobie usiadłam jak usłyszałam cenę 3,20 :) No szkoda tylko, że póki co my nie możemy z tego skorzystać, ale to też trochę z naszej winy, bo przyzwyczailiśmy się, że nikt nie chciał od nas zaświadczeń, więc nie fatygowałam się po nie... Tak czy siak cieszę się szczęściem innych :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KSYLITOL dla niemowlaka