Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 3 4 5 6 7 8

Cytat
aneta555
Pediatra nam powiedział, ze mały ma skazę białkową i kazał zgłosić się do alergologa a ten powiedział, że to AZS, myślałam, że to to samo teraz wiem, że nie. I chyba stąd te problemy z recepta, bo zaświadczenie od alergologa jest ,że jest to AZS a nie skaza białkowa....Mam tylko nadzieje, że synuś z tego szybko wyrośnie. Pozdrawiam.

Na Twoim miejscu poszukałabym innego pediatry. Skoro pediatra nie odróżnia skazy od azs i na dodatek rozpoznaje skazę bez jakichkolwiek badań (!), to kiepski z niego lekarz. A teraz potrzebujecie kogoś, kto faktycznie zna się na rzeczy.

Jakie leki macie zapisane przez alergologa? I czym smarujesz i w czym kąpiesz? Ja cały czas szukam, metodą prób i błędów, pół apteki chyba już przetestowaliśmy... Po mojej ostatniej rozmowie z alergologiem nie mam nadziei, że dziecko szybko 'wyrośnie', bo azs to choroba przewlekła - czasem jest remisja (czyli 'znika', czasem na wiele lat), czasem zaostrzenie. Ale nigdy nie można będzie do końca powiedzieć, że problemu już nie ma, bo w każdej chwili może wrócić :| A ze skazy dzieci najczęściej wyrastają więc tym się nie martw. Ja bym wolała żeby miał 'tylko' tę skazę, a żeby to świństwo ze skóry sobie 'poszło' :|



Doris608 - miał całkowitą nietolerancję? Chyba częściową? Bebilon Pepti zawiera laktozę.


incognito82 - a gdzie tu jakaś tajemnica? Przecież wiadomo nie od dziś, że ostrzeżenia można usunąć po pół roku, więc nie widzę w moim przypadku żadnej teorii spiskowej.

Kąpię go w oilatum, całe ciałko smaruje emolium krem specjalny, alergolog przepisał maść advantan tylko na miejscowe zmiany skórne, oraz fenistil doustnie gdy plamy się nasilą za 2 tygodnie robimy testy z krwi. Byłam u dwóch pediatrów i obaj stwierdzili, że to skaza białkowa.
wiec może to alergolog się myli, ja zaobserwowałam, że głównie po podaniu nabiału nasilają mu się te plamki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-16 16:16 przez aneta555.

A jak wygląda jego skóra? Drapie się? Jak śpi? Spokojnie? No to pewnie ma i skazę i azs, nikt się nie myli.

Nie drapie się, teraz nie ma czerwonych plamek, wszystko się uspokoiło,ale jak zje coś po czym ma alergie to plami robią się znów czerwone. Śpi spokojnie a jak widzę, że plamki się pokazują to od razu daje mu leki i maść, poza tym staram się pilnować diety i wtedy jest ok.

no a my się w końcu doczekaliśy refundacji mleka :D:D dziś płacimy tylko ryczałt i może sie komuś przyda ta informacja
jeśli wasze maluszki cierpią na alergię na mleko soję laktoze nie tolerują żadnego mleka to na naszym rynku jest dostępny nutramigen aa za rozsądne pieniądze ... niegdyś 180 zł dziś niecałe 4 zł

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ANEMIA ...U 2 LATKA POMOŻCIE:(