Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 ... 6 7 8 -->

Raczej bym tego nie robiła, po co dziecko męczyć. Nie jest, są mleka np sojowe bez laktozy. Ale to jednak sojowe. "Normalnych" innych nie ma.

nowa Problem z receptą na Bebilon Pepti!!!!!!!!
07 mar 2012 - 23:53:13

No właśnie. Znowu, jak zawsze, zgadzam się z Antalisą: Majka, kiedyś było tak jak piszesz, teraz przepisy się zmieniły. A badanie IgE jest w 90% miarodajne (dziecko musiało mieć styczność z alergenem, inaczej to też nie wyjdzie), może po prostu Twoje dziecko ma uczulenie na coś innego,może po prostu na określony rodzaj białka. Mleko nie składa się tylko z jednego rodzaju białka. To tak jak mój syn. Ma uczulenie na białko znajdujące się w Bebilonie Pepti (hydrolizat serwatki, beta-laktoglobulina), a nie ma na to znajdujace się w Nutramigenie (hydrolizat kazeiny). Oba te białka są białkami mleka. W takim wypadku należałoby wykonać szczegółowe testy - są testy na białka β-laktoglobuliny, α-lakto-albuminy, kazeiny itp, każde z nich może uczulać, ale nie muszą wszystkie na raz.
masz rację w zupelności,wszystko to prawda,wiem z autopsji że badanie z krwi nie zawsze wychodzi chociasz alergia jest,mój maly ma dodatkowo alergię kontaktową i wziewną mój mały prawie od początku ma stwierdzoną alergię ,może trochę inaczej bylo u mnie ,bo mój synek jest wcześniakiem i urodzil się z dużymi obciązeniami,przede wszystkim wrodzone zapalenie płóc i refluxem przelykowo -żołądkowym 3 stopnia,ja takie zaświadczenia biorę z poradni somatycznej,zresztą alergolog terz może wystawić.
jak Wiktorek byl malutki 2,3 miesiące to mial wręcz zaparcia i to też jest rakcja na alergię (nie robil np przez tydzień,po przejściu na nutramigen wszystko się wyregulowalo,a jeszcze mial skórę tak jak by popażoną i na brwiach taką skorupę przypominającą ciemieniuchę.
z tego co się oriętuję to u takich malutkich dzieciaczków częściej wystawia się zaświadczenie na podstawie objawów i obseracji dziecka

czesc, testy z krwi pomimo kontaktu z alergenem moga wyjsc "fałszywie ujemne" czyli ze dziecko zdrowe...poza tym sa tez alergie IGE - niezalezne, taki mechanizm alergii i tez dupa z badań....

madziutex robilas testy? bo jestem ciekawa co wyszło?

Napisze wam jak to u nas było. Na początku karmiłam synka tylko i wyłacznie piersia, ale gdy zjadłam więcej nabiału, dostawał wysypki. Potem powoli kończył mi się pokarm i dokarmiałam go nan 1 było ok przez jakis miesiąc,ale jak całkowicie przeszłam na nan1 znów dostał tej wysypki, pediatra kazał mi przejść na bebilon petti lub nutrmigen. Zaczęłam mu dawac bebilon pepti i wysypka znikła. Ostatnio dałam mu warzywka i troszke kurczaczka i znów pokazał się drobna wysypka. Narazie je same warzywka, owoce, herbatkę no i mleczko bebilon pepti2 a i daje mu rózne kaszki owocowe po nich nie ma wysypki. Ciekawa jest jak długo moze miec to alergie??jak to u was było?

Po 6 miesiacu zycia mozna zrobic test prowokacyjny podajac dziecku cos mlecznego i bacznie obserwujac.

Mój malutki właśnie skończył 6 mies. Tydzien temy dałam mu tego kurczaczka po którym dostał uczulenia. Będę musiała jeszcze poczekać i znowu spróbuje.

BASIU MOJA CÓRECZKA TEŻ MIAŁA NIETOLERANCJE LAKTOZY OBJAWY
:ŻADKIE KUPKI,KREW,BYŁA NIESPOKOJNA.W PORADNI PEDIATRA NAM TYLKO ZASZKODZIŁA,Z TEGO POWODU TRAFIŁYŚMY DO SZPITALA I TAM ZDIAGNOZOWANO NIETOLERANCE LAKTOZY MIAŁYŚMY NAJPIERW HUMANE SL ALE NIESTETY MAŁA UCZULONA NA SOJE,PÓZNIEJ ENFAMIL TEŻ NIE TOLEROWAŁA GDYŻ JEST W MLECZKU OBNIŻONA ZAWARTOŚĆ LAKTOZY.PO WIELU PRÓBACH CÓRECZCE LEKARKA DOBRAŁA WKONCU NUTRAMIGEN WSZYSTKO MINĘŁO JAK RĘKĄ ODJĄŁ.NUTRAMIGEN OD 1 MARCA JEST REFUNDOWANY I KOSZTUJE U NAS 3,20ZL Z PEŁNĄ ODPŁATNOŚCIA AŻ OK 40,00ZŁ:( Z CZASEM U DZIECKA Z NIETOLERANCJĄ LAKTOZY PO OK 3-4 MIESIĄCACH ROBI SIĘ PROWOKACJE DODADAJĄC STOPNIOWO MLEKO Z LAKTOZA U NAS SIE TO NIE SPRAWDZIŁO GDYZ BYLO ZA WCZESNIE.DLATEGO DOPIERO PO 3-4 MIESIĄCACH NA NUTRAMIGENIE PRZESZŁYŚMY NA BEBILON PEPTI JEST DLA DZIECI NIETOLERUJĄCYCH CZEŚCIOWO LAKTOZE I JEST WSZYSTKO OK.MOIM ZDANIEM TWÓJ SYNUŚ POWINIEN PIC TEZ PRZEZ JAKIES 3-4 MIESIĄCE NUTRAMIGEN I POWIENIEN SIĘ WYLECZYĆ A POTYM CZASIE ZROBIC PRÓBE PROWOKACJI U NAS TO SIĘ SPRAWDZIŁO,ALE OCZYWISCIE POLEC SIĘ LEKARZA.POZDRAIAM:)
<moderacja> nie pisz Caps Lockiem



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-15 08:07 przez moderator.

Słuchajcie a dziś w aptece farmaceutka mnie normalnie rozbawiła:) chciałam kupic mleko bebilon pepti na 100% bez zniżki a ona mi mówi, że muszę mieć receptę czy ze zniżką czy nie recepta musi być!!! pierwszy raz sie z czymś takim spotkałam, u was tez tak jest???????????

TAK JEST NA RECEPTE BEZ ZNIŻKI TEŻ TO SAMO MIAŁAM Z NUTRAMIGENEM GDY NIE BYŁ REFUNDOWANY A I TAK POTRZEBOWAŁAM RECEPTE;/BEBILONU I NUTRAMIGENU BEZ RECEPTY NIE KUPIMY;/
<moderacja> nie pisz Caps Lockiem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-15 08:08 przez moderator.

Tak, czy ze zniżką czy bez, recepta musi być.
Dziewczyny byłam u alergologa, dała to zaświadczenie z wielką łaską, na 3 miesiące...
Potem kazała przyjść jeszcze raz i wtedy prowokacja, o której pisze madzia1264
Dziewczyny a powiedzcie mi, czy Dzieciaki z nietolerancją laktozy mogą mieć dodawane masło do zupek?
I - jeśli tak - to czy trzeba je zagotować?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 14:47 przez Basia-83.

MASEŁKO POWINNAŚ WPROWADZIĆ DOPIERO PO PROWOKACJI MLECZKA PO TOSZKU DO ZUPEK GDYŻ CO DO MASEŁKA ZA WIELKA ZMIANA DLA DZIECKA,NAM LEKARKA POLECIŁA DODAWAĆ OLIWE.
<moderacja-wyłącz CAPS LOCK, krzyczeć nie musisz!>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 21:15 przez moderator.

my terz dodajemy oliwe dobrej jakości z pierwszego tłoczenia ,a maselko to te ze sloneczkiem jak będzie dziecko już starsze ok 1rok

ja jestem wlasnie na prowokacji, malemu wyszly jakies chrosteczki na szyjce ale malo widoczne. ja tez mam problem na recepte na bebilon refundowany, dostaje tylko na 100% i nie wiem dlaczego, i mam do was takie pytanie czy po nieudanej prowokacji pediatra moze mi przepisac bebilon refundowany??

nam lekarka normalnie przepisała bebilon pepti na recepte tylko ze zaznaczyla cos tam i mielismy za smieszne pieniadze...

Witam przeczytałam że masz problem z recepta na mleko bebilon a wiec musisz isc do alergologa zeby wystawił ci albo recepte albo zaswiadczenie dla pediatry jesli stwierdzi ze dziecko faktycznie ma skaze bialkowa to bez zadnego problemu uzyskasz zaswiadczenie badz recepte.Wiem bo sama byłam z synkiem bo tez miałam ostatnio problem z recepta na to mleko.
Pozdrawiam:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

testy- pytanie do warszawianek