Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 6 7 8 -->

Ale piszecie głupoty;) Dziecku do 4 roku zycia nie robi sie badan na alergeny bo to nie ma sensu nic z tego nie wyjdzie, aby zobaczyc czy dziecko ma skaze białkowa nalezy przez 2 dni przed wizyta u alergologa podac dziecku zwykle mleko nie antyalergiczne np bebiko albo nan i wtedy jak wyjdzie wysypka na skorze lub inne objawy co do skazy i zobaczy to alergolog to wtedy moze stwierdzic skaze i dac zaswiadczenie aby bylo wydawane mleko na recepte a jesli takowych objaw nie bedzie niestety brak refundacji a co do mleka bebilon pepti to jeszcze napisze jedno w szpitalu lekarz sie wypowiadal ,ze wszyscy powariowali ,ze wypisuja czesto wlasnie to mleko lub inne bo w wiekszosci przypadkow nie trzeba takiego mleka podawac dziecku i to jest nie dobrze jak z dziecka robi sie alergika no ,ale to juz kwestia zdania lekarzy, pozdrawiam serdecznie

Dzięki za pomoc dziewczyny. Pozdrawiam.

A co jesli nie pojawi sie wysypka a beda np bole brzuszka ?Jak to lekarz "ZOBACZY" ? Dziecko mojej znajomej ma skaze a nigdy wysypka u niego nie wyspapila - skaza potwierdzona testami. I to nie my piszemy glupoty - dziecku tak malemu nie robi sie testow skornych a my piszemy o testach z KRWI .

testy robi sie od 5 roku życia
a te z krwi w 70 % nie są prawdziwe
moja jest uczulona na mleko krowie (2,5 lat)i jej nie wyszły a jak próbowałam ją przestawić z pepti2 na zwykłe modyfikowane to miała taką wysypkę ,że masakra
też nie chcieli mi wystawiać recepty ale dzwonilam do nfz i tam pani mnie poiformowala ,że lekarze nadinterpretują przepisy i musi mi recepte wystawić ,no i za trzecim razem rodzinny lekarz dał się przekonac i wystawia
ale musiałam dostać od dermatologa do którego chodziłam już wcześniej z dzieckiem zaświadczenie ,że takie mleko jest konieczne
a i mleko jest tańsze niż w tamtym roku było 50 % a teraz 30 % za 4 mleka na recepte zapłacilam 29 zł ,a płatne 100% 23 zł jedna puszka

A kiedy ostatnio kupowałaś mleko ?
Bebilon Pepti podaje sie nie tylko przy alergii na białko pokarmowe ale np przy częściowej nietolerancji laktozy i sacharozy - wiec to ze dziecko zle zareagowalo na inne mleko a nie jest uczulone na białko moze oznaczac te druga alergie.Tak czy inaczej zaświadczenie musi być.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-07 12:42 przez Antalisa.

Taaak, piszemy głupoty. Chyba mylisz testy skórne z testami z krwi...

"aby zobaczyc czy dziecko ma skaze białkowa nalezy przez 2 dni przed wizyta u alergologa podac dziecku zwykle mleko nie antyalergiczne np bebiko albo nan i wtedy jak wyjdzie wysypka na skorze lub inne objawy co do skazy i zobaczy to alergolog to wtedy moze stwierdzic skaze i dac zaswiadczenie aby bylo wydawane mleko na recepte a jesli takowych objaw nie bedzie niestety brak refundacji" - hmm, a jeśli ktoś jest cwany i chce dostać to zaświadczenie i poda dziecku np. gluten, na które wie, że jest uczulony, a powie, że podał mleko? Poza tym dla mnie to głupota - silnemu alergikowi jakim jest mój syn mam podać zwykłe mleko?! Wiesz, jakie to byłoby niebezpieczne? Po 2 dniach podawania takiego zwykłego mleka wylądowałby w szpitalu! Po podaniu Pepti, tylko na jeden posiłek żeby sprawdzić, mieliśmy sajgon, bo dziecko całe, dosłownie całe w plamach, które rozdrapywał do krwi, był chodzącą raną przez tydzień, bóle brzucha, biegunka ze śluzem, dziecko mi się prawie odwodniło. Więc jak Twoim zdaniem mam mu podać zwykłe mleko? Dla tak silnego alergika to się może tragicznie skończyć, więc to co napisałaś dla mnie jest wymysłem jakiegoś niedouczonego lekarzyny. My mamy zakaz podawania mleka, nawet Bebilonu Pepti. Podstawą do wypisania zaświadczenia są jak najbardziej testy z krwi, pytałam niejednego lekarza.

lumpka, mylisz się, testy z krwi są wiarygodne. Jak krew może oszukać? Jesteś alergikiem, to jesteś i to wyjdzie. Gdyby tak nie było, to na jakiej podstawie diagnozowano by alergie i na jakiej podstawie wydawano zaświadczenia o alergii? Na podstawie plamki na skórze czy bolącego brzucha..?

Witam :) Jestem tutaj nowa i przypadkiem trafiłam na ten wątek. Dziewczyny u nas sprawa wygląda tak - jak mój Mały miał ponad miesiąc i karmiony był zwykłym Bebilonem, to zdarzyły nam się kupki ze śluzem i krwią. Pojechaliśmy do szpitala na "rozkaz" pediatry. Tam wszystkie badania, wymazy itp i okazało się że żaden wirus, usg ok. Zmieniono Mu mleko na Nutramigen. Akurat był 2.01 jak wyszliśmy ze szpitala, więc ta cała afera z nfz i nie dostaliśmy mleka ze zniżką. Do tej pory kupowałam na 100%. W między czasie podałam Mu najpierw zwykły Bebilon i teraz niedawno Pepti, żeby sprawdzić, czy "to" dalej Mu dolega. Domyślam się, że to nietolerancja laktozy (po objawach znalezionych w internecie np.). Dziś okazało się, ze Nutra kosztuje niecałe 40 zł :O Powiedzcie mi proszę, jak to jest w mojej sytuacji z zaświadczeniem, do kogo się udać i jakie badania będziemy musieli zrobić, ile kosztują i czy można mieć na nie skierowanie. Mały ma teraz 15 tygodni. Dzięki z góry i mam nadzieję, że pomożecie :)

A jakie ma objawy tej nietolerancji laktozy? Jak zareagował na Bebilon, jak na Bebilon Pepti, a jak na Nutramigen?

Przede wszystkim do pediatry, po skierowanie do alergologa. Alergolog Wam powie co dalej. Z tym, że do alergologa na NFZ są spore kolejki, u nas parę miesięcy trzeba czekać. Gdyby tak było, to możecie iść prywatnie. On Wam powie co i jak, zleci może jakieś badania, nie wiem jak się postępuje z tak małym dzieckiem i na ich podstawie wypisze Wam skierowanie.

Po Bebilonie ja już wspomniałam wysypka i kupki z krwistym śluzem, potem był Nutramigen (w szpitalu) i od pierwszej butelki tego mleka kupka stała się ładna. Pił jakiś czas, a potem chciałam sprawdzić, czy już może ta alergia czy nietolerancja minęła, więc dałam Mu dosłownie kilka miareczek Bebilonu i znów krew. Minął jakiś miesiąc i za zgoda lekarza podałam Bebilon Pepti, po czym znów wysypka i białe kuleczki w kupce tym razem no i też śluz... Po zmianie na Nutramigen jak ręką odjął...
Dzwoniłam do alergologa, pojadę w piątek rano, prywatnie, na nfz nawet się nie dowiadywałam, bo szkoda nerwów... Pani doktor powiedziała, że na jakiekolwiek badania Dziecko jest za małe. I spytała, jakie są podejrzenia, a jak powiedziałam, że nietolerancja laktozy, to powiedziała, że nie wie w tym momencie (a nie miała czasu rozmawiać), czy sa wskazania na zniżki z tego powodu. Orientuje się może ktoś jakie są te "wskazania"?

ja też mam problem po raz ostatni alergolog przepisała nam bebilon pepti 2 . to co oni teraz robia to jest skandal juz nie tylko leki dla dzieci podrożały ale i dla nas dorosłych za 2 pudełeczka tabletek zapłaciłam prawie 100zł bo nie sa one refundowane ...ciekawe które niby są 2/10 leków refunduja a reszte nie .ciekawe po co my płacimy te składki . złodzieje

basia-83, no pewnie, że to podstawa do wypisania zaświadczenia! Przecież Nutramigen jest jedynym mlekiem niezawierającym laktozy! Jak nie tym, to którym będziesz dziecko żywić? Po to jest to mleko, więc nie rozumiem w ogóle jej wahania. Z nietolerancją to radziłabym się udać do gastroenterologa, on powinien Wam pomóc i może zaświadczenie od niego skłoniłoby panią alergolog do wypisania zaświadczenia dla pediatry (chore to jest).

mój synek pił bebilon na przełomie 2009/2010 do 1r.ż mleko moze lekarz wydawac jednak jak maluch skonczy 1rok zycia potrzebne jest zaswiadczenie od alergologa, tak bylo u mnie, nie wiem po co pediatra wysłał Cię do dermatologa bo od alergii jest alergolog, niepotrzebne zamieszanie zrobił
Madziutex mój synek w szpitalu miał robione badanie z krwi Ige czy jakos tak, na alergie w kazdym razie i wyszło idealnie a alergie ma odkąd pamiętam i jestem na 100% przekonana ze to alergia, nawet pediatra byla zdziwiona tak dobrym wynikiem



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-07 21:02 przez Majka2011.

Ludzie wymagania NFZ-u sie zmieniły - to co było 2-3 lata temu teraz w wiekszosci przypadkow nie ma racji bytu.

No właśnie. Znowu, jak zawsze, zgadzam się z Antalisą: Majka, kiedyś było tak jak piszesz, teraz przepisy się zmieniły. A badanie IgE jest w 90% miarodajne (dziecko musiało mieć styczność z alergenem, inaczej to też nie wyjdzie), może po prostu Twoje dziecko ma uczulenie na coś innego,może po prostu na określony rodzaj białka. Mleko nie składa się tylko z jednego rodzaju białka. To tak jak mój syn. Ma uczulenie na białko znajdujące się w Bebilonie Pepti (hydrolizat serwatki, beta-laktoglobulina), a nie ma na to znajdujace się w Nutramigenie (hydrolizat kazeiny). Oba te białka są białkami mleka. W takim wypadku należałoby wykonać szczegółowe testy - są testy na białka β-laktoglobuliny, α-lakto-albuminy, kazeiny itp, każde z nich może uczulać, ale nie muszą wszystkie na raz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-08 00:00 przez madziutex.

Czyli idąc na badanie powinnam poczęstować Małego Pepti, żeby Mu wyszła wysypka i śluz w kupce...? :/
Przełożyłam wizytę na poniedziałek. Napiszę Wam, co Pani doktor powiedziała na nasz "przypadek"...
A tak nawiasem mówiąc to ona właśnie wspomniała coś o tym, że Nutra nie jest jedynym bezlaktozowym mlekiem! :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

OBJAWY CO TO MOŻE BYĆ?