Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hipotrofia- nasze maleństwa

02 mar 2012 - 15:52:42

Kochane Mamuśki czy są wśród nas mamy u których dzieci stwierdzono Hipotrofie???

Przez ciąże nic nie wiedziałam o tej przypadłości słyszałam tylko że dziecko jest troche mniejsze niz powinno jakies 2 tyg. Moja córca urodzila sie w terminie wazyla 2600g i miala 48 cm. Pediatra bezpośrednio po porodzie stwierdził Hipotrofie. O czym ja dowiedziałam sie dopiero przy wypisie gdy dostałam skierowanie do poradni. Teraz moja Nikola ma 2 latka wazy 10kg i ma 80cm wzrostu. Nie zauwazyłam u niej po za tym nic niepokojącego, je normalnie rozwija sie bardzo szybko;)
A jak Wasze pociechy???

Hipotrofia- nasze maleństwa

02 mar 2012 - 16:59:48

córka urodzona waga 2700 g. teraz ma rok waży 7 kg. nic nie stwierdzono, mówia ze nie ma po kim byc duza....

Hipotrofia- nasze maleństwa

02 mar 2012 - 17:06:01

U nas stwierdzona hipotrofia asymetryczna przed porodem symetryczna Liwia ma w maju 3 latka i waży 16 kg i nosi ubranka na 110:)

Hipotrofia- nasze maleństwa

02 mar 2012 - 17:18:15

moja córcia w kwietniu skończy 3 latka waży 12 kg (dokładnie 11,6kg)urodziła się z wagą 3050g i 57 cm
jest przebadana w każdy mozliwy sposób gdyż lekarze cały czas twierdzą ze jest za szczupła jak na swój wiek,ale gdy ja spoglądam na swoją ksiżeczke zdrowia to moja córcia waży więcej niż ja w jej wieku i nigdy na nic poważnego nie chorowałam poza przeziębienieami i tyle:))
mąż rónież do wielkich nie należy,szczerze to bardzo się przejmowałam gdy była niemowlaczkiem każda wizyta u lekarza to było wyszukiwanie chorób u mojego dziecka teraz już przestałam się tak tym przejmowac, normalnie się rozwija, jest tadkiem nie jadkiem choć czasem potrafi nas zaskoczyc,ale owocze rąbie jak szalona nic niepokojącego nie widze, no cóż a dla lekarzy jest poza tą nieszczęsną siatką centylową i pewnie będziemy non stop biegac po lekarzach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-02 17:25 przez palla28.

Hipotrofia- nasze maleństwa

20 kwi 2012 - 15:07:12

Mój synek jak się urodził ważył 2430g i mierzył 48cm, kruszynka mała.
Teraz ma niecałe 3 latka, nosi rozmiar 92/98 waży ok. 13kg, jest wesoły, wygadany :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Owsiki/hemoroidy