Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

walka z roztoczami

01 mar 2012 - 12:58:11

Witam, jestem mamą 19 miesięcznego chłopczyka, tydzień temu robiliśmy testy wziewne i okazało się że synek ma alergię na roztocza (2 w skali 1-4). Proszę Was pomóżcie mi bo chyba wpadam w paranoje. Nic innego nie robię od tygodnia tylko piorę, sprzątam, wymieniam i wyrzucam przedmioty które przyciągają kurz, nie wiem czy mogę trzymać np. poduszkę i kołdrę z pierza (taką awaryjną dla gości) pod łóżkiem w pokoju w którym dziecko się bawi? czy pościel którą wypiorę w 90 st. mogę trzymać w szafce i używać jej za miesiąc czy się zdąży zakurzyć i będę musiała prać ją drugi raz przed założeniem? co z ulubionym pluszakiem synka? wyrzucić? prać co chwilę? może to wydaje się śmieszne ale ja już powoli wariuję...

walka z roztoczami

01 mar 2012 - 13:11:38

zaopatrz sie w speclajną pościel antyalergiczną, ja własnie kupiłam taka pare dni temu, starą wyrzuciłam bo miała z pierzy- raj dla roztoczy :)

walka z roztoczami

01 mar 2012 - 13:26:03

YourStyle UK - pościel już wymieniłam na antyalergiczną :)

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

walka z roztoczami

01 mar 2012 - 14:46:15

Przede wszystkim nie wpadaj w paranoję mój synek ma 11 miesięcy i jest alergiczny na 17 alergenów w tym tez kurz i roztocza dodatkowo jest na lekach przeciwko astmie. często odkurzaj wycieraj na mokro raz dziennie , wietrz mieszkanie pościel możesz mrozić w workach np. na dwa dni przed założeniem.

walka z roztoczami

01 mar 2012 - 15:04:00

Witam ja też mam 19miesięczną dziewczynkę u której pediatra podejrzewał alergię ale alergolog skierował nas na badanie z krwi które niczego nie wykazało i kazał nam się zgłosić jak dziecko skończy 2 a najlepiej 3 latka żeby zrobić testy skórne...i nadal nie wiem czy ma alergię i na co:( używam emolientów bo miała suchą swędzącą skórkę i niby jest lepiej,na niedrożny nosek wypisał mi Aerius...oprócz tego codziennie wietrz pościel a najlepiej jak jest mróz:)żeby wynieść pościel.

walka z roztoczami

01 mar 2012 - 17:09:27

Ale nie wpadaj w paranoje ,ja miałam to samo ,wywaliłam firany ,dywany ,poduszki ,niepotrzebne dekoracje ,pierze przede wszystkim ,zależy jak sie objawia u twojego dziecka ta alergia na kurz ,jeżeli dziecko się dusi i często choruje na oskrzela ,to musisz uważać,moje dzieciaki mają silna alergie na kurz ,ale skórnie się to objawia lub psikaniem ,ale kołdry wietrzę i wytrzepuję ,materace odkurzam ,psikam preparaten na roztocza(kupisz nawet w lidlu) i potem znowu odkurzam ,wietrzyć ,odkurzac meble na mokro ,wiem,ze mozna nawet kupić proszki do prania ,które zabijaja roztocza,tak jak koleżanka napisała mrożenie wszystkiego hehe tzn nie zrezygnowałam z maskotek tylko wkładałam do zamrażalnika i jak jest mróz na dworze ,to pościel na zewnątrz ,no i przede wszystkim alergolog który odpowiednio rozpisze leki .Da się z tym żyć ,nie wpadaj w paranoje :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hipotrofia- nasze maleństwa