Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

wakacje last minute

dzisiaj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

krzywa główka

19 mar 2012 - 09:47:38

witam , moja córeczka tez miał przykurcz szyji prawostronny i na początku pediatra też niczego nie widział złego , dopiero ortopeda zauważył u niej problem i dostałiśmy skierownaie do neurologa , który zalecił rehabilitację i główkę tez miała trochę zniekształcona a urodziła sie przez cesarskie cięcie, neurolog po sug główki stwierdził że była troche niedotleniona Teraz córka ma 3 trzy lata i dzięki rehabilitacji po przykurczu i zniekształconej główce nie zostało ani śladu , córkę ćwiczyłam sama tz. rehabilitantka przychodziła raz w miesiącu pokazywała mi ćwiczenia a ja potem sama ćwiczyłam dziecko , radzę sie śpieszyc bo w tej kwestii najlepsze efekty osiąga sie do 1 roku zycia , jak jest pani z okolic warszawy to moge podac kontakt do dobrego neurologa i rehabilitantki

krzywa główka

19 mar 2012 - 10:13:57

Witam !Masz obawy takie same jak ja miałam jak urodziłam drugiego syna.Też miał główkę nie okrągłą tylko takie jajo i bardzo wydłużoną do tyłu.Byłam przerażona ponieważ pierwszy syn miał piękną okrągłą główkę i się wystraszyłam ,że coś jest nie tak.Ale byłam u lekarza i wytłumaczył mi , że niektóre dzieci takie się rodzą ,ale po pewnym czasie wszystko wróci do normy i tak też się stało.I jeszcze chcę ci powiedzieć , że teraz syn ma 11 lat i jest bardzo uzdolnionym chłopakiem , wzorowym uczniem i mistrzem w akrobatyce sportowej ! Mam czterech synów i tylko on urodził się z niesymetryczną główką i właśnie on jest najzdolniejszy:)Wszyscy są oczywiście wspaniali , ale on jest wyjątkowy :)Więc nic się nie martw wszystko wróci do normy i życzę Ci żeby też wyrósł na wspaniałego człowieka :) Pozdrawiam serdecznie :)
Aneta

krzywa główka

19 mar 2012 - 11:41:03

mój synek terz miał krzywą glówkę i z przodu i z tylu jak sie urodził(cięcie cesarskie)więc nie miało to nic wspólnego z porodem ,tylko ulożeniem ,poprzeczne,urodzil sie w 36tygodniu więc był pod kontrolą neonatologiczną i to wlaśnie od neonatologa dostal skierowanie ,oprucz tego że miał krzywą glowę to pial słabsze napięcie po lewej stronie i zwijało go w rogal przez co terz nie chcial spać na lewym boku i nie patrzyl w lewo rechabilitacja bardzo nam pomogła,jezeli chodzi o formowanie samemu ,to z tego co jest mi wiadomo można w domu ukladać dziecko jak najczęściej na tym boku który będzie korygowal skrzywienie czyli przeciwnym i oczywiście dawać wit d3 bezwzględnie ,myśle ,że nie mozna robić nic na własną rękę ,od tego są specjaliści,w wieku 7miesięcy nie podnosil nawe glówki do góry ,teraz bryka jak koziolek i jest prościutki jak strzała,dodam że zaczął chodzić jak skończyl 11 miesięcy, a dodam że urodzil sie w zamartwicy i musial być podlączony do użądzenia podtrzymującego oddech ,bylo dużo zagrożeń neurologicznych,dzięki bogu rozwija się b.dobrze czasami przewyzsza intelektualnie i psychomotorycznie swoich rowieśników ,ale jak byl malutki poświęciliśmy dużo czasu na rechabilitację i pracę z dzieckiem
przepraszam za ewentualne blędy,niestety dysleksja,pozdrawiam:)

krzywa główka

19 mar 2012 - 12:25:40

Dziękuję za odpowiedzi. vivien09, jestem z Olsztyna.

A może macie pomysł, jak układać dziecko zupełnie na wznak? Córeczka ma jajowatą głowę od narodzin, a ze względu na te spanie na prawej stronie, ma krzywą główkę zarówno u góry (patrząc na nią przodem widać, że po prawej stronie główka jest nieco wyższa), jak i z tyłu (widać jakby lekkie wybrzuszenie po prawej). Jak już wspomniałam, od jakiegoś czasu udaje mi się ją kłaść na lewym boku, ale chciałabym też czasem kłaść ją na wznak, np. podczas dziennych drzemek. Tylko głowę ma tak okrągłą, że przekręci się od razu. Poduszki są za miękkie, żeby podtrzymały obie strony. Myślałam, żeby kłaść ją na drzemki w bujaku, bo on jest częściowo zaokrąglony i tam byłoby to łatwiej zrobić, ale nie chcę pomóc w jednym (krzywa główka), a zaszkodzić czemuś innemu (plecki). Macie jakieś pomysły?
Na facebooku znalazłam zdjęcie, na którym dziecko ma kształt główki bardzo podobny do tego, jaki ma moja córeczka.

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/206395_155492037848653_155458291185361_337491_534407_n.jpg

Może Wasze dzieci miały porównywalne główki i wystarczyła rehabilitacja?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-21 09:05 przez mama_viki.

krzywa główka

17 maj 2013 - 10:29:17

Ja też mam problem z krzywą główką u mojego dziecka, chyba to jest plagiocefalia, tylko u mnie nie jest lepiej jest coraz gorzej, wręcz wydaje mi się że synek jedno oko ma inne, ma 3,5 miesiąca, co robić. Czytam i czytam... doczytałam że pomagają w tym poduszki dla niemowląt- tylko jakie bo nie mogę znaleźć i że można zastosować kaski na noc i są jakieś kaski które nosi się przez kilka miesięcy.

Proszę pomóżcie, lekarze zbytnio mi nie pomagają, byłam już u 3 i nic, mówią tylko że to od ułożenia dziecka jak śpi.
Stosuje się do zaleceń, przekładam go, podkładam różne wałki, worki pod głowę żeby się nie przekręcał ale on i tak to robi, jakoś się zawsze wykręci, jak nie śpi to spędza dużo czasu na brzuszku, unikam fotelików itp. Czytałam też różne opinie jedni twierdzą że się wyrówna inni że niekoniecznie, ja nie chcę ryzykować, co robić?

krzywa główka

17 maj 2013 - 10:52:21

"wręcz wydaje mi się że synek jedno oko ma inne, ma 3,5 miesiąca, co robić"
Moja córcia też tak miała, tylko była nieco starsza. Uparcie kładliśmy ją jak najczęściej na drugim boku i co prawda można się jeszcze dopatrzyć nierówności na główce (w szczególności jak myjemy głowę, bo jak włosy są suche to w ogóle ciężko się to zauważyć), ale nawet chirurg szczękowy powiedział, że jest wszystko OK.

"Czytałam też różne opinie jedni twierdzą że się wyrówna inni że niekoniecznie, ja nie chcę ryzykować, co robić?"
Ja bym na razie obserwowała. Najważniejsze, że lekarze potwierdzili, że to od leżenia na jednym boku, a więc wykluczyli złe zrastanie szwów czaszkowych - to byłby dopiero problem. A tak to wystarczy starać się kłaść synka na jednym boku, chociaż wiem, że to nie jest łatwe. My nawet łóżeczko przestawiliśmy tak, żeby przy usypianiu, patrząc na nas, miała główkę w drugą stronę. Oczywiście jak zasnęła i się zaczęła kręcić, wracała na stary bok, ale coraz częściej udawało nam się utrzymywać ją na długo na drugim... a później w końcu zaczęła leżeć raz tak, raz tak.

Także póki co ciesz się zdrowym dzieciaczkiem i obserwuj. Ewentualnie przy wizytach poszczepiennych proś pediatrę, żeby zwrócił uwagę na główkę i oczko.

krzywa główka

04 cze 2013 - 12:05:34

Dzięki, znalazłam stronę z profilaktycznymi poduszkami dla niemowląt. Mają tam świetny poradnik w którym wszystko jest napisane, polecam wszystkim. Na stronie też jest wszystko wyjaśnione. Poduszkę kupiłam i puki co jestem zadowolona.

krzywa główka

04 cze 2013 - 12:38:14

Cytat
aneta_rog
Witam !Masz obawy takie same jak ja miałam jak urodziłam drugiego syna.Też miał główkę nie okrągłą tylko takie jajo i bardzo wydłużoną do tyłu.Byłam przerażona ponieważ pierwszy syn miał piękną okrągłą główkę i się wystraszyłam ,że coś jest nie tak.Ale byłam u lekarza i wytłumaczył mi , że niektóre dzieci takie się rodzą ,ale po pewnym czasie wszystko wróci do normy i tak też się stało.I jeszcze chcę ci powiedzieć , że teraz syn ma 11 lat i jest bardzo uzdolnionym chłopakiem , wzorowym uczniem i mistrzem w akrobatyce sportowej ! Mam czterech synów i tylko on urodził się z niesymetryczną główką i właśnie on jest najzdolniejszy:)Wszyscy są oczywiście wspaniali , ale on jest wyjątkowy :)Więc nic się nie martw wszystko wróci do normy i życzę Ci żeby też wyrósł na wspaniałego człowieka :) Pozdrawiam serdecznie :)
Aneta
skąd możesz wiedzieć ze ma takie same objawy jak dziecka nie widziałaś na oczy takie wymiany i auto dopasowywanie moga być tylko krzywdzące dla dzieci. Niestety która jaka kolwiek skrajność może też nie byc dobrym objawem, problem jest w rodzicach bo nie chcą widzieć problemów w swoich dzieciach a drugi w specjalistach którym tak naprawdę daleko do dobrych specjalistów. asymetryczność jesli nie przejdzie do 6m trzeba rehabilitować czyli ćwiczyć wystarczą proste ćwiczenia ale dopilnowane dobrze wykonane i systematycznie nie jak się chce czy jak się przypomnie....

krzywa główka

15 lip 2013 - 20:50:12

Jak ktoś będzie miał problem z kształtem główki u swojego dziecka (a nie będzie to kraniostenoza), to z całym sercem polecam profilaktyczne poduszki dla niemowląt(head care). Też nie dawałam rady ze swoim małym, ciągle trzeba było nad nim stać a tu jest taki komfort... szkoda że tak mało się o tym mówi.

krzywa główka

15 lip 2013 - 21:17:27

Moja córa miałą krzywą główne ale już jest normalnie. A miałą krzywa przez to ze spała ciągle na tym samym boku. wiec jak zaczełam ją układać na drugi bok to sie samo znormalizowało.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dla mam które poją dziecko colą