Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

krzywa główka

31 sty 2012 - 22:34:31

Mam pytanie do was. Czy wasze dzieci miały kiedyś krzywe główki, nawet z przodu, a jak podrosły to czaszaka sama się wyrównała? Bo moja Basia urodziła się z niesymetryczną czaszką zarówno od tyłu jak i z przodu. Nie wiem czy to tak już zostanie, czy w miarę rozwoju się wyrówna? Szczególnie zależy mi na tyle główki, bo tam wypukłość z jednej strony jest znaczna! I zaznaczam, że nie jest to wynik nieprzekładania dziecka na drugą stronę!

krzywa główka

31 sty 2012 - 22:39:07

ja mialam z moja gabrielka ten sam problem. główke można leciutko formowac przy kąpieli. ale leciutko zaznaczam. czaszka rośnie wiec główka sie też zmienia chodz nie do końca. trzeba też zwrócic uwgae czy dostatecznie ma witaminy d3

krzywa główka

31 sty 2012 - 22:39:48

dzieci urodzone SN mają krzywą czaszkę gdyż zniekształca się ona podczas przechodzenia przez kanał rodny - stąd te miękkie połączenia jak ciemiączko :)

z czasem główka nabiera odpowiedniego kształtu



jeśli jednak masz obawy to warto spytać lekarza co o tym sądzi



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-31 22:41 przez Darmoszka.

krzywa główka

31 sty 2012 - 23:58:10

Cytat
tasior27a
ja mialam z moja gabrielka ten sam problem. główke można leciutko formowac przy kąpieli. ale leciutko zaznaczam. czaszka rośnie wiec główka sie też zmienia chodz nie do końca. trzeba też zwrócic uwgae czy dostatecznie ma witaminy d3

pierwsze słyszę by można było formować głowkę!!! ja rozumiem że można dziecku podkładać profilowaną poduszeczkę do snu bądz leżenia czy układać-ale formować dziecku głowe w kąpieli?? a co ma kąpiel do tego?
rozmacza i rozmiękcza głowę????

krzywa główka

01 lut 2012 - 00:10:35

Cytat
msiarnecka
Cytat
tasior27a
ja mialam z moja gabrielka ten sam problem. główke można leciutko formowac przy kąpieli. ale leciutko zaznaczam. czaszka rośnie wiec główka sie też zmienia chodz nie do końca. trzeba też zwrócic uwgae czy dostatecznie ma witaminy d3

pierwsze słyszę by można było formować głowkę!!! ja rozumiem że można dziecku podkładać profilowaną poduszeczkę do snu bądz leżenia czy układać-ale formować dziecku głowe w kąpieli?? a co ma kąpiel do tego?
rozmacza i rozmiękcza głowę????

Te z się zastanawiam i aż się boję zapytać, w jaki sposób się FORMUJE DZIECKU GŁÓWKĘ o_O Aż mnie ciarki przeszły. Ja nie wiem skąd matki biorą takie dziwaczne pomysły, żyjemy w XXI wieku!!!

Każdy dzidziuś ma krzywą główkę, spokojnie, wyrówna się, tylko zwracaj uwagę na odpowiednią ilość witaminy D3 w diecie.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

krzywa główka

01 lut 2012 - 00:39:37

mój mały po porodzie zaraz też taką główkę miał, aż się bałam że mu tak zostanie (bo córka od razu miała okrąglutką). No i po kilku dniach czy tam tygodniach się unormowało. Położna mówiła, że to normalne bo dziecko przeciska się przez kanał rodny. Ale od mojej sąsiadki synek ma taką trochę stożkowatą główkę, a ma juz ponad 5 lat no ale to ten typ kobiet co ma to gdzieś i dla niej wszystko jest normalne.

krzywa główka

01 lut 2012 - 08:42:19

Radziłabym wybrać się z tym do dobrego lekarza.On oceni to fachowym okiem i doradzi jak dalej postępować.Jeśli o chodzi o formowanie czaszki noworodka to jest to rzeczywiście możliwe ale odradzam takie praktyki bez konsultacji lekarskiej.Moje chłopaki miały główki pproste.Problem miałam z jednym bo jak już siedział to trzymał główkę przekrzywioną w jedną stronę.Okazało się, że ma przykurcz żylny na szyji i musiałam poprostu delikatnie zozmasowywać szyjkę z tej strony kilka razy dziennie.Po jakimś czasie wszystko doszło do normy.

krzywa główka

01 lut 2012 - 09:23:26

witam! mój synek miał przykurcz szyjny, jeżdziłam na masaże, było ich 20, już jest ok, ale tego płaczu, krzyku nie chcę pamiętać :( jednak radziłabym masaże u profesjonalisty, szkoda dziecka . ostatni masaż był na początku grudnia a główka już się formuje, praktycznie nie ma sladu, a spłaszczona nyła tragicznie :(

krzywa główka

01 lut 2012 - 09:59:28

Witaj.
Mojej znajomej córcia też miała trochę krzywą główkę i okazało się, że to kraniostenoza. Nie mówię, że może być tak w Twoim przypadku, ale warto wiedzieć, że coś takiego jest.

Pozdrawiam.

krzywa główka

01 lut 2012 - 10:06:25

Cytat
madziutex
Cytat
msiarnecka
Cytat
tasior27a
ja mialam z moja gabrielka ten sam problem. główke można leciutko formowac przy kąpieli. ale leciutko zaznaczam. czaszka rośnie wiec główka sie też zmienia chodz nie do końca. trzeba też zwrócic uwgae czy dostatecznie ma witaminy d3

pierwsze słyszę by można było formować głowkę!!! ja rozumiem że można dziecku podkładać profilowaną poduszeczkę do snu bądz leżenia czy układać-ale formować dziecku głowe w kąpieli?? a co ma kąpiel do tego?
rozmacza i rozmiękcza głowę????

Te z się zastanawiam i aż się boję zapytać, w jaki sposób się FORMUJE DZIECKU GŁÓWKĘ o_O Aż mnie ciarki przeszły. Ja nie wiem skąd matki biorą takie dziwaczne pomysły, żyjemy w XXI wieku!!!

Każdy dzidziuś ma krzywą główkę, spokojnie, wyrówna się, tylko zwracaj uwagę na odpowiednią ilość witaminy D3 w diecie.


A ja mam znajomego lekarza, który przychodził do mojej sąsiadki i masował główkę jej dziecku. Więc chyba można to zrobić, ale ja bym sama nie próbowała nic więcej poza odpowiednią poduszką i wizyt a u lekarza. Jak się człowiek nie zapyta kogoś pewnego to <moderacja> wie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-01 10:50 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

krzywa główka

01 lut 2012 - 10:35:11

Mój syn również miał przykurcz szyjny tak jak u dziecka miki3008 oraz mocno asymetryczną główkę.Teraz ma 3,5 roku i asymetrii już nie widać,chyba,ze ktoś wie,że główka była zniekształcona to może się tego zniekształcenia doszukać

krzywa główka

01 lut 2012 - 10:45:32

Moje obie córki miały krzywe główki, starsza bardzo znacznie bo miała skurcz mięśni z prawej strony szyi i skręcała główkę tylko w prawo i zanim się zorientowaliśmy to głowa jej się zniekształciła, chodziliśmy z nią na rehabilitacje i wszystko jest ok, teraz ma 4,5 roku i śladu nie ma po krzywej głowie. Młodsza z kolei była ułożona w brzuchu pośladkowo i miałam jej głowę pod prawym żebrem i wybuliło jej trochę czoło ale już w szpitalu powiedzieli, żebym z tym nic nie robiła i dziś mała ma 7,5 miesiąca i główkę okrąglutką jak piłeczka, samo się naprostowało.

krzywa główka

17 mar 2012 - 23:41:10

mika3008, w jakim wieku był Twój synek kiedy zaczęliście rehabilitację i po jakim czasie główka się wyrównała? Skierowanie na takie masaże może dać pediatra czy lekarz specjalista?

Moja córcia ma 8 miesięcy i główkę krzywą przez to, że leżała z główką skierowaną na prawo. Przez wiele miesięcy nie było mowy o jej przekręceniu na drugi bok, bo od razu przekręcała głowę na prawy. Dopiero od niedawna można z nią robić co się chce, bo nawet jak przy odkładaniu się przebudzi to mogę ją przewrócić na lewy bok, a ona za chwilę znowu zamyka oczka i idzie spać, więc wykorzystujemy to i teraz leży na prawym boku tylko jak się sama w nocy na niego odwróci.

Byliśmy już u chirurga - zrobił zdjęcie i poprosił o wizytę za 2 miesiące, aby sprawdzić, czy widać poprawę. Ale o masażach nic nie mówił i dowiedziałam się o nich z forów, stąd moje pytanie.

krzywa główka

18 mar 2012 - 14:47:07

mama viki - jeśli dziecko patrzalo i mialo obrocona glowke w jedna strone to robi sie wszystko aby dziecko ja obracalo w druga nie wiem swiatlo dac na druga strone grzechotki itd cos co mala przyciagnie bo wtedy moze byc duzy klopo jak sie tego nie robi.

krzywa główka

19 mar 2012 - 04:15:41

Nie było szans tego zrobić. Z córeczką bardzo długo był problem z nocnym zasypianiem i zdarzało się, że kilka godzin próbowaliśmy ją odłożyć do łóżeczka, bo nam się za każdym razem wybudzała i kiedy w końcu ok. 1 nad ranem udało się ją odłożyć bez budzenia, darowaliśmy sobie próby przełożenia główki w drugą stronę. Jeśli próbowaliśmy to robić to znowu była pobudka.

Najgorsze jest to, że problem przekręcania główki na prawo jest stary i przy każdej wizycie u pediatry wspominałam o tym i pytałam, czy na pewno wszystko jest w porządku. Powiedziała, że skoro córeczka nie przekręca głowy w jedną stronę w każdej pozycji (przysypiając nam na rękach, głowa była zwrócona w lewo, chociaż to nadal powodowało nacisk na tę samą stronę głowy), wszystko jest OK i jest to jej zwykłe upodobanie, a krzywa główka wróci do normy. Dopiero kiedy wyszły inne problemy, dostaliśmy skierowanie do neurologa, który potwierdził wzmożone napięcie mięśniowe (o które przecież pytałam pediatrę) z przewagą prawej części ciała, chociaż nie mówił, aby spanie na prawym boku miało z tym związek.

Mimo wszystko myślałam, że po skończonej rehabilitacji zniknie problem spania na tym samym boku, ale było tylko niewiele lepiej. Dopiero podczas wizyty u innego specjalisty dostaliśmy skierowanie do chirurga, ale ten powiedział tylko, aby spotkać się za 2 miesiące i zobaczyć, czy widać jakąś różnicę. Tyle że córeczka skończyła już 8 miesięcy i mam obawy, że teraz znacznie trudniej będzie "formować" kształt głowy. Poza tym, dopiero z netu dowiedziałam się o kurczu szyi i masażach (zarówno głowy, jak i szyi), i dopiero jutro będę miała okazjęo to dopytać. Ale znając naszą pediatrę powie, aby się nie martwić. Ze zmianą pediatry też nie jest łatwo, bo albo polecany przez znajomych nie przyjmuje już nowych dzieci, albo znajomym ciężko kogoś polecić bo mają mniejsze dzieci i tym samym na razie nie zdążyli się przekonać do swoich pediatrów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Znikająca wysypka