Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co do picia?

28 sty 2012 - 15:26:32

Kochane mamusie,co dajecie di picia swoim pociechom?odam,ze mój synek ma 15 miesięcy:)Jakie podajecie soki chodzi mi również o nazwy firm,jakie są najlepsze dla maluszków i czy podajecie normalne herbatki czy te granulowane ,specjalnie dla dzieci???Czy lepsze soki butelkowe czy z kartonika? podajecie soki marchewkowe,jak często je podawać?Chodzi mi np:o kubusie??Pozdrawiam i czekam na wasze opinie:)))))

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Co do picia?

28 sty 2012 - 15:41:24

hmm... 1mies to już może chyba wszystko pić. ja swojemy (24m) normalnie daję do picia wodę z sokiem,albo to co jest w domu, wiadomo nie gazowane. Czasem jak gdzieś jesteśmy na mieście to dostaje do picia kubusia play, lub wodę kubusia.

Co do picia?

28 sty 2012 - 16:29:32

Mój ma 17 miesięcy, jest nauczony pić wodę, czasem wypije herbatkę dla dzieci, czasem świeży sok. Sklepowych Kubusiów nie daję.

Co do picia?

28 sty 2012 - 16:31:31

Moja córka ma 15 mies pije soki hortex te 100% nie napoje, rozcieńczone pół na pół z wodą, wode z sokiem domowej roboty, herbatki granulowane dla niemowląt, wodę mineralną niegazowaną, kompot, czasami jak jesteśmy na mieście to kupuję jej soczek w kartoniku, ale zawsze czytam czy nie jest dosładzany.

Co do picia?

28 sty 2012 - 16:31:35

wodę,wodę z sokiem,wodę z miodem i cytryną,herbatkę owocową zaparzaną,w tej granulowanej jest podobno od cholery cukru,zero soków z kartonu czy butelki,jak sok to wyciskany w domu,młodsza wcale,bo nie lubi,cola,inne napoje słodzone i gazowane,baaardzo chętnie,niestety bardzo rzadko:>

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Co do picia?

28 sty 2012 - 16:48:00

mój ma niecały rok i pije głównie wodę (oraz moje mleko) od czasu do czasu rozcieńczam sok z wodą. A starsza mimo, że ma 5 lat tez woli wodę od soków czy herbatek. Sok najczęściej sama robię bo u nas wszyscy kochają świeże soki.

Co do picia?

16 lut 2012 - 12:38:38

Ja starałam się nie przyzwyczajać swojego dziecka do słodkich sklepowych soków. To jest tak jak z jedzeniem, jak nie próbowało słodyczy to nie będzie to tego ciągnęło. A wiadomo ile chemii jest w tych wszytskich sklepowych napojach. Ja od początku podawałam gotowaną wodę z kranu, badają ją każdego dnia i przegotowana jak najbardziej nadaje się dla niemowląt. Najpierw podawałam samą wodę, a teraz od czasu do czasu dodam kilka kropel soku zagęszczonego staram się wybierać te bez konserwantów.

Cytat
_milusia_
Piszę z zapytaniem, gdyż moje dziecko nie moze pić herbatek granulowanych i ziołowych. Dodam iż ma 5 miesięcy. Więć co jeszcze moge dawać małej pić prócz wody ?Proszę o rady

Hej tak jak pisałam możesz gotować wodę z kranu i dodawać soki zagęszczone albo np łyżkę miodu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-17 15:38 przez Synthia1.

Co do picia?

15 lut 2012 - 08:29:51

Piszę z zapytaniem, gdyż moje dziecko nie moze pić herbatek granulowanych i ziołowych. Dodam iż ma 5 miesięcy. Więć co jeszcze moge dawać małej pić prócz wody ?Proszę o rady

Co do picia?

15 lut 2012 - 08:39:16

ja daje synkowi do picia wodę mineralną niegazowaną przeznaczoną dla dzieci i niemowląt oraz często gotuję kompoty z różnych owoców

zweryfikowana
Posty: 490
Ostrzeżenia: 1/5

Co do picia?

15 lut 2012 - 09:19:51

Ja daję wodę i herbatkę, ale nie granulowaną tylko prawdziwą owocową herbatkę - np. malinową, poziomkową, nie za mocno zaparzaoną.

Co do picia?

15 lut 2012 - 09:25:42

soczki po 4 -miesiacu też mogą być

Co do picia?

15 lut 2012 - 10:41:02

Ja bym gotowała kompociki i mocno rozcieńczała soczki z wodą.
A pediatra nic nie mówił,nie proponował co podawać?
Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub

Co do picia?

15 lut 2012 - 10:48:55

Witam:0Ja w ogóle nie podawałam herbatek granulowanych,uważam,że nie są najlepsze dla dzieci bo zawierają sporo cukru:(Mojemu synusiowi daję wodę mineralna niegazowaną,soki i kompoty własnej roboty ,z wiśni,jabłek,gruszek,porzeczek:)Pozdrawiam:)

niezweryfikowana
Posty: 265
Ostrzeżenia: 2/5

Co do picia?

14 sty 2013 - 08:53:44

Spróbujcie koniecznie nowych na rynku napojowów smakowych Sód :D Mój faworyt smakowy to Lemon Soda, lekko pobudzają jak energetyki a są bez chemii :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

woda .....