Obecnie rozmawiamy o:

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

odzież robocza online

wczoraj o 12:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Powiększne węzły chłonne. Problem

21 sty 2012 - 22:15:35

Witajcie, mam taką niepokojącą sytuację, ponieważ mój 4latek już od prawie roku z prawej strony na szyji ma spory guzek, byłam z tym juz dosc dawno u pediatry, który stwierdził, że to jakas infekcja synek wtedy byl przeziebiony, lekarz powiedzial ze niedlugo to zejdzie, kiedy dalej sie to utrzymywalo lekarz stwierdził ze skóra jest cienka i węzły tak widac, jednak wiele osob z rodziny to zauwazylo u synka i wszyscy byli zaniepokojeni, za kazdym razem jak bywałam u lekarza (łącznie bylam u 4pediatrow) kazdy stwierdzil ze to nic groźnego i ze jest w granicach normy, ostatnio poprosiłam lekarza o skierowanie do laryngologa, żeby to obejrzał jednak doktor mi odmówiła twierdząc ze nie ma powodu, obawiam sie, ponieważ wezeł naprawdę mocno mozna wyczuć, poza tym kiedy bylam dzieckiem u mojej mamy zaczelo sie podobnie od powiększonych wezłów chlonnych a skonczyło się na chłoniaku, na który zmarła kiedy miałam 13lat, zastanawiam się do jakiego lekarza powinnam sie z tym udac, laryngologa? chirurga? i oczywiscie pojsc do innego pediatry bo tak jw napisałam lekarz odmowila mi skierowania, co o tym wszystkim myslicie?

Powiększne węzły chłonne. Problem

21 sty 2012 - 22:22:48

Zrób kompleksowe badania krwi i idź z dzieckiem do dobrego pediatry w pierwszej kolejności.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-21 22:24 przez duodenum.

Powiększne węzły chłonne. Problem

21 sty 2012 - 22:26:30

ja tez sie chetnie dowiem moj 2latek tez ma z lewej strony wezły chłonne powiekszone,od 4mies praktycznie cały czas,lekarka powiedziala ze mu takie widoczne moga zodtac po przebytym zapaleniu wezłow chłonnych szyjnych ale i tak bardzo mnie to martwi.mały od 3mies,praktycznie cały czas choruje,kaszle,ma katar..mi rece opadaja nie wiem czy wina lekarza bo daje syropki bez recepty na przeziebienie i nie doleczony czy co:(
a i ja robilam ob i wyszło swietnie i nie mam pojecia co mam dalej robic,nasz lekarz uwazany jest za dobrego ale zaczynam w to watpic..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-21 22:27 przez monika171189.

Powiększne węzły chłonne. Problem

21 sty 2012 - 22:26:31

Mój 5 latek, od 3 lat ma widoczne przez skórę grudki powiększonych węzłów chłonnych, jak ruszy głową w bok wystają okropnie i nic mu nie jest ;) Dopóki są niebolesne i ruchome czyli jak dotkniesz to się pod palcem przesuwają to nic się nie dzieje, układ chłonny dzieci jest bardzo wrażliwy stąd te węzełki w grudkach ( pakietach) czasem powiększają się i włóknieją od częstych infekcji, i to też jest normlane. Młodszy syn, 1,5 roczniak też już na szyjce wychodwał maleńki guziolki, i też nic się nie dzieje.

Raz na pół roku robomy morfologię z rozmazem ręcznym i zawsze jest ok.

Powiększne węzły chłonne. Problem

22 sty 2012 - 07:18:51

U mnie też jest podobnie - córka od prawie 2 lat ma powiększone węzły karkowe. Chodziłam od lekarza do lekarza, ale żaden nie miał sensownego wytłumaczenia. W końcu jeden powiedział, że mała miała kiedyś jakąś infekcję, węzły jej się powiększyły i tak już zostało, Mam się nie martwić, nie szukać dziecku chorób tylko kontrolować czy się nie powiększają i robić badanie krwi raz do roku.

Powiększne węzły chłonne. Problem

22 sty 2012 - 08:50:30

Witam:) Koleżanka z pracy miała podobny przypadek 2 tygodnie temu ze swoim synkiem. Poszła zrobić usg tego guzka, dodatkowo brzuszka i rozpoznali mononukleozę zakaźną.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co do jedzenia?