Obecnie rozmawiamy o:

sukienka sweterkowa

gorący temat

Strategie wypłat z kasyna

wczoraj o 22:53

limonkowe sukienki

wczoraj o 21:42

Najlepsze gry online

wczoraj o 21:10

fioletowe sukienki

wczoraj o 21:08

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mleko modyfikowane

03 lut 2012 - 09:32:51

Ja jestem przeciwniczką dawania mleka krowiego tak małym dzieciom, a już dopiero dzieciaczkom które mają alergię! Na twoim miejscu spróbowałabym podać dziecku inne mleko modyfikowane HA, np. Nan HA lub Bebiko HA- napewno tańsze od Bebilonu a również dobre i zdrowsze od krowiego!

mleko modyfikowane

03 lut 2012 - 11:37:48

Polecam mleko HIPP HA.

Co prawda 500g kosztuje ok 48zł, ale warto.

Krowie mleko spokojnie możesz podać po pierwszym roku życia.

mleko modyfikowane

03 lut 2012 - 14:31:41

Lekarze <moderacja> wiedzą, jeden powie, że takie dobre, drugi, że inne... ja na początku kupiłam NAN pro HA (takie mi poleciła Pani farmaceutka) w aptece zapłaciłam za małą puszkę 40zł, ale mój synek go nie chciał pić, sama posmakowałam, było gorzkie... następnie kupiłam BEBILON i te wydaje mi się najlepsze, synkowi smakuje tylko, że jest dość drogie, niedawno było po 39,90zł teraz cena podskoczyła do 44zł a nawet do 47zł, spróbowaliśmy więc mleko o wiele tańsze tego samego producenta, mianowicie BEBIKO, synkowi również smakuje, tak więc nam odpowiada akurat bebilon i bebiko, innych nie próbowaliśmy, ale to indywidualna sprawa, każde dziecko jest inne :) mleka krowiego bym się bała podać malutkiemu dziecku, uważam, że do lekarza należy zwrócić się o pomoc w wyborze mleka tylko w przypadku podejrzenia jakiejś alergii na zwykłe mleko modyfikowane, lub inne problemy, bo tak to tylko zaproponują mleko według własnego "widzi mi się" i każdy lekarz zaproponuje inne

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-03 17:51 przez moderator.

mleko modyfikowane

03 lut 2012 - 14:55:56

Cytat
elus1990
Moja córeczka po urodzeniu piła mleko Bebiko..ale po jakimś czasie dostała wysypki na buzi,lekarz stwierdził uczulenie i kazał zmienić na bebilon pepti,piłyśmy jedynke do 5mies. teraz jesteśmy na dwójce..Nie ukrywam że ciągłe chodzenie po recepty było dość uciążliwe;/ wszystko bylo ok do teraz odkad weszły zmiany i przestali duzo leków refundowac..wczesniej za pięć opakowan po 450g płacilismy 45zł...teraz lekarka powiedziala ze mamy sobie kupowac w sklepie mleko Bebilon z oznaczeniem HA i najlepiej tylko to, bo ona sie boi wystawiac recepte..eh..tylko ze za mała puszke 450g dałam teraz 32zł...to troche duzo tym bardziej ze pracuje tylko moj maz;/bratowa dawala swojej coreczce na zmiane mleko modyfikowane z krowim gdy ta ukonczyla rok..ale ja sie jednak troszke obawiam juz dawac krowie...

mysle nad zmiana mleka tylko nie wiem jakie najlepiej,dodam że mała ma za pare dni roczek..

czy miał ktoś podobna sytuacje?

Skoro Twoja corcia ma podejrzenie alergii to nie podawalabym jej zwyklego mleka ( zreszta jestem przeciwniczka podawania tego mleka tak malemu dziecku zwlaszcza jako substytut modyfikowanego ).Moja corka ma skaze i lekarka po 6 m.z zaleca wykonanie testu prowokacyjnego - podanie malej czegos z mlekiem modyfikowanym zwyklym ( jestesmy na Pepti ). Moze popytaj lekarza czy nie warto sprawdzic - moze Twoj maluch wyrosl z alergii i bedzie mogl pic zwykle mleczko modyfikowane a nie HA ?

mleko modyfikowane

03 lut 2012 - 17:11:03

dziękuje za wypowiedzi,zapytam lekarke o ten test:)

zweryfikowana
Moderator

mleko modyfikowane

03 lut 2012 - 18:07:53

Cytat
karmel503

a ty pewnie wychowałas się na modyfikowanym...
nie tylko dla cieląt ja też wychowana byłam na krowim i wszystko ok zyje ...moja 8 miesieczna córka jak i syn ma 3 latka tez piją krowie i nic im nie jest a nie te MODYFIKOWANE

masz pecha bo akurat piłam modyfikowane ;p Więc nie trafiłaś. 25 lat temu owszem było o to trudno ale się dało. A skoro już tak mowa o tym co kiedyś się robiło to rozumiem, że rodziłaś w polu? W końcu wiele naszych babć rodziło w polu, na pewno nie w szpitalu. Do lekarza też nie chodzisz? W końcu kiedyś chodziło się do znachora albo leczyło się po domowemu. I WC w domu nie masz? Przecież kiedyś były "wychodki" za domem. Lodówki też nie masz? Bo kiedyś były ziemianki. I wiele, wiele innych.
Kiedy do ludzi dojdzie, że skoro ludzie się kształcą i badają coś i mówią, że jest złe to nie mówią tego dla picu!
Poza tym weź pod uwagę, że paręnaście czy parędziesiąt lat temu nie było tylu konserwantów, chemii i innych świństw w żywności więc wszystko było bezpieczniejsze. Z mojej strony EOT

mleko modyfikowane

24 mar 2024 - 16:13:46

A jakie mleka modyfikowane dla niemowląt są na początek najlepsze? Okazało się, że mam problemy z laktacją i lepiej, abym karmiła dziecko mlekiem modyfikowanym. Właśnie przeglądam hellosmart.pl i tam dostępne są różnorodne mleka modyfikowane. Zastanawiam się co najlepiej wybrać?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2024-03-24 16:14 przez Ami88.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Znikająca wysypka