Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Stopy końsko-szpotawe

02 lut 2012 - 22:50:07

Ja też mam tak wpisane i drugą parę,pod koniec grudnia,dostałam bez problemu.Lekarz prowadzący lub ortopeda musi tylko wpisać na wniosku do NFZ,że dziecko wyrosło już z poprzednich.Musi być też dokładnie wpisane,wg kodu NFZ przy którym jest nazwa,z czego wyrosło.Potocznie mówimy butki i tak lekarz wpisał mi na wniosku,a okazało się,że to aparat rotująco-korygujący stopę.Poprosiłam lekarza o zmianę i bylo ok.A swoją drogą lekarze,odnośnie wypisywania wniosku,nie mają o tym zielonego pojęcia.Jeżeli człowiek,metodą prób i błędów,sam się nie dowie,to nie może liczyć na fachowość i pomoc.T o ja musiałam podać odpowiedni kod,bo lekarz tak się zdenerwowal jego szukaniem,że nie znalazł.Tragedia

Stopy końsko-szpotawe

07 cze 2012 - 21:21:01

witam ,
mój synek urodził z wadą sks jesteśmy juz po gipsach i po nacięciu ma już buty ma dopiero 4 miesiące i czasem płakać mi się chce ze tak sie meczy ja widzę inne dzieci jak ruszają nóżkami a teraz jeszcze taka pogoda :( leczymy się w warszawie na szczęście w drugiej dobie po urodzeniu założyli mu gipsy bo trafiłam na mądrych lekarzy którzy od razu rozpoznali troche się martwie czy napewno bedzie wszystko wporządku :(

Stopy końsko-szpotawe

11 cze 2012 - 21:12:01

Witaj Kingo.Martwienie nam pozostanie na zawsze.Najpierw martwiłam się o siadanie,potem pełzanie,raczkowanie...Julka zaczęła raczkować mając 10 miesięcy.9czerwca skończyła roczek,stoi,przesuwa się przy meblach a na czworakach szaleje:).Martwię się o samodzielne chodzenie,choć wg lekarza nie powinnam,bo wszystko jest ok.Ale i tak się będę martwić.I porównywać z innymi dziećmi.Będzie dobrze.Ja też to wiem,ale...Pozdrawiam,Kasia

Stopy końsko-szpotawe

11 cze 2012 - 21:37:25

może ja opiszę swój problem.Nie wiem czy to też ta wada,ale moze wy mi pomożecie.Moja corka od urodzenia lubiała trzymac sie stopa o stopę.Do tej pory a ma już 1,5 roku stawia troszke nóżki do środka a szczególnie duże palce(potrafi je wygiąć tak na za 10 min 12).Przez to cięzko mi kupic buty bo te palce są dłuzsze od pozostałych.Nie jest to jakos bardzo widoczne,ale oczywiście oczywiscie ortopeda widział i kazał przyjśc za pół roku.Nic mi nie powiedział,ze coś źle się dzieje.Ja szukałam inf. ale nie miałam pojęcia jak to nazwać aż Was tu przypadkiem znalazłam.może potraficie mi pomóc i podpowiedziec czy to tez można pod to podciągnąć



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-11 21:41 przez maa_dzia.

Stopy końsko-szpotawe

14 cze 2012 - 21:33:45

Witaj.Nie jestem lekarzem,nie potrafię Ci pomóc,ale radziłabym Ci udać się do któregoś z polecanych lekarzy ,zajmujących się stopą końsko-szpotawą i leczących metodą Ponsetiego.Wejdż na stronę www.konskoszpotawe.moje forum.pl.Uzyskasz tam mnóstwo informacji.Gdyby nie ta strona,moja córka pewnie nie chodziłaby jeszcze i czekała na operację.I to nie jedną.Pozdrawiam,Kasia

Stopy końsko-szpotawe

26 cze 2012 - 17:16:26

witam!
Moja córcia również urodziła się z wadą sks:/ Taka przykra niespodzianka przy porodzie. Zostałyśmy skierowane do dr Wichłacza. Mała ma 3 miesiące i wkrótce zabieg nacięcia ścięgna Achillesa, potem jeszcze 3 tyg. gips i butki z szyną. Proszę o informację jak starać się o refundację, gdzie szukać odpowiedniego sprzętu lub gdzie zasięgnąć fachowej wiedzy na temat butów?
Jestem zadowolona z opieki Pana dr lecz nie ma on nigdy wystarczająco dużo czasu aby udzielić mi wszystkich informacji, ma naprawdę wielu pacjentów.

Wszystkim rodzicom dzieci z tą wadą życzę powodzenia i wytrwałości bo wiem jak przykro patrzeć jak maluchy dźwigają gips:/ Jednak wierzę, że warto zacząć leczenie jak najwcześniej:)

Stopy końsko-szpotawe

26 cze 2012 - 23:10:09

Witaj.Dr Wichłacz leczy w Krakowie?Mam namiary na firmę,w której zamawiam aparat rotujący stopę,z Krakowa.Trzeba z wnioskiem na sprzęt ortopedyczny,od lekarza, udać się do NFZ,a potem go zamówić.Ja wysyłam wniosek,wpłacam resztę pieniędzy i dostaję butki do domu.W Rybniku,gdzie mieszkam,żaden sklep ze sprzętem ortopedycznym nie podpisał umowy z NFZ.Gdybyś potrzebowala pomocy,napisz.Pozdrawiam

Stopy końsko-szpotawe

27 cze 2012 - 09:52:55

My leczymy się u dr Wichłacza w Warszawie w szpitalu dziecięcym przy ul. Kopernika. Przyjmuje tam tylko raz w tygodniu przez 2h. Zawsze jest full pacjentów. 17lipca mamy nacięcie ścięgna, potem jeszcze3 tyg gipsiki i z pewnością ponowię kontakt z prośbą o namiary na firmy, które zajmują się tą dziedziną.

Pozdrawiam

Stopy końsko-szpotawe

27 cze 2012 - 11:22:23

Cytat
milgrett
My leczymy się u dr Wichłacza w Warszawie w szpitalu dziecięcym przy ul. Kopernika. Przyjmuje tam tylko raz w tygodniu przez 2h. Zawsze jest full pacjentów. 17lipca mamy nacięcie ścięgna, potem jeszcze3 tyg gipsiki i z pewnością ponowię kontakt z prośbą o namiary na firmy, które zajmują się tą dziedziną.

Pozdrawiam



My tez sie leczymy u dokotora Wichłacza całe szczescie juz na kopernika bo wczesniej lekarz przyjmowal w dziekanowie leśnym.
Buty i szyne mozesz zamowic w Otwocku u pana Michalczyka(moge Tobie tel jego komorkowy wyslac na priv)-Ja dostalam namiar na tego pana od doktora Wichłacza właśnie.

Stopy końsko-szpotawe

27 cze 2012 - 11:28:42

Moja córeczka urodziła sie ze stopami płasko koslawymi. Z czystym sumieniem moge polecic prof Napiontka, jest najlepszy w tej dziedzinie. Co prawda przyjmuje tylko w prywatnej klinice w Poznaniu ale naprawdę warto bo potrafi zdziałać cuda :) www. znanylekarz.pl/marek-napiontek/ortopeda-chirurg/poznan-swarzedz-nowa-wies
(bez spacji po www.)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-27 11:29 przez Nefii.

Stopy końsko-szpotawe

27 cze 2012 - 21:34:54

My tez sie leczymy u dokotora Wichłacza całe szczescie juz na kopernika bo wczesniej lekarz przyjmowal w dziekanowie leśnym.
Buty i szyne mozesz zamowic w Otwocku u pana Michalczyka(moge Tobie tel jego komorkowy wyslac na priv)-Ja dostalam namiar na tego pana od doktora Wichłacza właśnie.[/quote]

Pan Dr wciąż powtarza, że"zjadł zęby na tej wadzie" widać, że zna się na rzeczy choć na pierwszej wizycie sprawiał wrażenie osoby, na której nie robi to żadnego wrażenia, obojętnej, wyluzowanej. A ja płacząca, obok przerażony mąż:/ Mała krzyczała jak szalona gdy tłumaczył mi jak mam "masować" stopy.Nie wiedzieliśmy nic o tej wadzie, w ciąży nic nie wskazywało na nieprawidłowości choć USG robiłam u bardzo dobrego lekarza. Mieliśmy kłopot z rozpoznaniem płci gdyż"maluszek podkula nóżki" teraz wiemy, że po prostu krzywo rosły:/ Teraz jesteśmy jednak dobrej myśli bo gipsy przynoszą dużą poprawę i mam nadzieję buciki i szyna działają co najmniej tak samo:)
Tym czasem czekam na 7lipca kiedy znowu wycałuję moje małe stópki:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-27 21:46 przez milgrett.

Stopy końsko-szpotawe

14 lip 2012 - 20:26:30

Cytat
Nefii
Moja córeczka urodziła sie ze stopami płasko koslawymi. Z czystym sumieniem moge polecic prof Napiontka, jest najlepszy w tej dziedzinie. Co prawda przyjmuje tylko w prywatnej klinice w Poznaniu ale naprawdę warto bo potrafi zdziałać cuda :) www. znanylekarz.pl/marek-napiontek/ortopeda-chirurg/poznan-swarzedz-nowa-wies
(bez spacji po www.)



Profesor Napiontek przyjmuje również raz w miesiacu w Warszawie w centrum medycznym LIM(na przeciwko dworca centralengo).

Stopy końsko-szpotawe

04 sie 2012 - 00:10:16

Polecam doktora Miklaszewskiego,bardzo dobry fachowiec i sympatyczny czlowiek.pozdrawiam

Stopy końsko-szpotawe

14 sie 2012 - 15:10:23

Witajcie
Czy ktoś, kto stosuje już u swoich dzieciaczków szynę Ponsetiego jest w stanie napisać jak wygląda sprawa z refundacją NFZ i w przypadku orzeczenia o czasowej niepełnosprawności dziecka? Udałam się ze skierowaniem od lekarza do NFZ i otrzymałam 70zł refundacji(?!) przy czym sprzęt kosztuje prawie 600zł? czy rzeczywiście refundacja jest tak niewielka? zdecydowanie więcej pieniędzy i czasu straciłam błąkając się od okienka do okienka w tych wszystkich urzędach. Pan, który wykonuje buty polecił mi zgłosić się do powiatowego centrum pomocy rodzinie i złożyć dokumenty o czasowej niepełnosprawności dziecka i wówczas mogę otrzymać zwrot części kosztów sprzętu i comiesięczne środki pieniężne w wysokości ok.200zł? Proszę o informacje czy ktoś z Państwa korzystał z tego rozwiązania? Zastanawiam się czy warto załatwiać kolejne dokumenty po to by okazało się, że dopłata jest równie wysoka jak w NFZ://

Stopy końsko-szpotawe

01 lis 2012 - 14:50:59

Hej
Nasz syn urodził się z obustronnym końsko-szpotawym zniekształceniem kończyn dolnych. Michal ma 7 tygodni a wczoraj miał założny siódmy opatrunek.
Czy ktoś się orientuje jaki jest koszt protez? przy tym zniekształceniu? Jak długo dziecko jest w szpitalu na przecięciu śćięgna? Pytam bo niegdzie nie mogę znaleźć tych informacji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 14:52 przez m-moskwa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Znikająca wysypka