Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

katar u dziecka

15 sty 2012 - 01:32:28

znacie moze jakis dobry sposob na zlagodzenie katarku u rocznego dziecka? (podaje malej nasivin,smaruje nosek mascia majerankowa i odciagam katarek aspiratorem)

<moderacja> korekta tytułu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-15 10:24 przez moderator.

katar u dziecka

15 sty 2012 - 08:33:56

Inhalacje z soli fizjologicznej. U nas inhalator można wypożyczyć w przychodni, 10 zł za tydzień. I spacery, tylko ubierzcie się ciepło, no chyba że ma gorączkę, to lepiej zostać w domu

katar u dziecka

15 sty 2012 - 12:08:20

wlasnie chodzi o to ze nie ma goraczki ... tylko ten katarek calych nocy nie przesypia bo ja meczy ;(

katar u dziecka

15 sty 2012 - 12:17:25

polecam plasterki AROMACTIV są to plastry nasączone olejkami eterycznymi które przykleja się na piżamkę lub poduszeczkę. udrażniają zapchany nosek i ułatwiają oddychanie przy katarkach. koszt ok. 16zł. Do kupienia tylko w aptekach.

katar u dziecka

15 sty 2012 - 12:53:44

Olbas Oil , do gorącej wody kilka kropelek lub na poduszke i udrożnia to zapchany nos i ułatwia oddychanie w nocy.

katar u dziecka

15 sty 2012 - 13:21:29

ja mam ten sam problem z moją córcią tylko że ona jest o wiele mniejsza rówież daje nasivin soft, maść majerankowa, odciągam katarek ale bardzo ważne są inhalacje i trzeba pilnować żeby w domu było nawilżone powietrze ja dlatego specialnie kupiłam nawilżacz powietrza i polecam na szczęście już u nas jest o wiele lepiej:)

katar u dziecka

16 sty 2012 - 21:58:04

u nas pomaga, sol fizjologiczna i po pol godz urzadzenie katarek. musiala sie przyzwyczaic ale teraz rewelacyjnie wyciaga:).

katar u dziecka

16 sty 2012 - 22:22:01

odliczajcie 7 dni z każdą chwilą, coraz bliżej bo tyle zazwyczaj trwa leczony i nie leczony katar, nasivin ok odciągajcie jak najczęściej. plastry i kropelki na piżamkę ok

katar u dziecka

16 sty 2012 - 22:53:27

my masc majerankowa i sol fizjologiczna dodatkowo smarowalam coreczke mascia- zelem pulmo vap czy jakos tak katar minal... jezeli chodzi o nasivin i otrvin nie mozna zbyt dlugo go stosowac gdyz pekaja naczynka krwionosne w nosku,...bylo tak u mojej coreczki po 3 dniach dostala krwotoku lekarz stwierdzil ze bardzo czesto sie tak dzieje...a katar moze ze zdwojona sila wrocic

katar u dziecka

17 sty 2012 - 09:17:06

My własnie borykamy sie z niedroznościa w nosku i zapaleniem gardła. mój synek ma 7 miesiecy. stosuje wode morka 5 razy dziennie i odciagam aspiratorem. na noc troszke smaruje klatke piersiowa i plecki mascia wick vapo rub. pediatra przepisal DICORTINEFF. teraz zdecydowanie sypia lepiej. wlanczam rowniez nawilzacz powietrza.życze szybkiego powrotu do zdrowia

katar u dziecka

05 mar 2012 - 21:22:53

Witam na katarek który nie chce ustąpić przez długi czas nalezy iść z pociecha do lekarza. Bo moze zakonczyc sie powikłaniami od siebie moge dodac ze stosuje kropelki do nosa Otrivin, nawilzacz do poietrza zapomnialam nazwe ale jest bardzo wazne zeby w pomieszczniu nie bylo suchego powietrze oraz odciągac do katarku sopelek ma bardzo dobrze wyprofilowana koncówke przez co jest bezpieczny w użyciu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-05 22:52 przez kamisia88.

katar u dziecka

05 mar 2012 - 22:35:28

Cytat
bozenka9996
znacie moze jakis dobry sposob na zlagodzenie katarku u rocznego dziecka? (podaje malej nasivin,smaruje nosek mascia majerankowa i odciagam katarek aspiratorem)

<moderacja> korekta tytułu

witaj
ja mam też problem katarem u mojej małej pediatra zaleciła mi podawanie w sztywcie preparatu solik i nie robic jej inhalacji!!! bo to powiększa katar nie wiem dlaczego???
mała ma odrywający kaszel i do tego ten katar jak jest zielony to ma infekcję
a jak wodnisty to może byc alergiczne
pozdrawiam

katar u dziecka

05 mar 2012 - 23:28:15

a ja cos z innej beczki a mianowicie CZOSNEK

tak tak czosnek, ale nie do jedzenia , trzeba zrobic dziecku "korale" - przekroic kilka zabków- pokroic na plasterki, nabic igła na nitke i

A)założyc dzieciatku miedzy jeden kaftanik a drugi- by tego nie dotykało, tylko zapach by mu pomagał
lub
B)

zawiescic gdzies w pobliżu nad łóżeczkiem

bo własnie chodzi o zapach, pomoże udrożnić zatkany nosek i jak wiadomo czosnek ma działanie antybakteryjne - to tyle z Homeopatii,
a dodatkowo jak pisza dziewczyny , sól morska do noska i odciągać aspiratorem,

:)

katar u dziecka

07 mar 2012 - 23:33:42

Witam

Otrzymałem pomoc na tym forum więc i sam może coś pomogę. Miałem z moim małym podobny problem i w jego czesciowym rozwiązaniu pomógł specjalny odciągacz kataru "Sopelek". Kosztuje w okolicach 20zł i jest dostepny w prawie każdej aptece. Jestem pewien że i Tobie pomoże :)

katar u dziecka

05 sty 2013 - 12:06:17

kup dziecku inhalator dorzuć soli fizjologicznej - działa cuda. Ja kupiłam taki ładny z misiem Omrona bardzo dobry. Przez Internet taniej niż aptekach kupiłam na pulmo-med.pl sprawdzone i polecam! Najlepiej udrażniać nosek jakimś aspiratorem dużo ciekawych ofert na rynku warto zainwestować.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

fafrocle jak fusy od kawy/piasek w kupce