Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

sklep detailingowy

9 minut temu

kosmetyki samochodowe

53 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam! Mam pytanie do mam, których dzieci piją mleczko NUTRAMIGEN. Otóż słyszałam, że zniknie on wraz z 1 stycznia z list leków refundowanych? Patrzyłam wczoraj na pełną listę leków i jest tam BEBILON PEPTI za 7 zł i inne mleka, ale NUTRAMOGENU rzeczywiście nie ma. Co teraz? Czy trzeba będzie płacić pełną cenę- 26 zł. Orientuje się ktoś?

nie mam pojęcia, mój synek pije Bebilon Pepti ale idę dziś do szczepienia to podpytam pediatrę i zapytam u siebie w aptece

Nutramigenu nie ma na liście leków refundowanych, więc od stycznia będzie pełnopłatny

mika, możliwe, że jeszcze coś pozmieniają na razie widnieje, że Nutramigen od 2012 roku nie będzie refundowany. Wszystkie leki można sprawdzić wpisując nazwę w okienko =>TUTAJ<=

faktycznie nie będzie refundowany, pytałam pediatrę i potwierdziła :( trzeba będzie przejść na Bebilon Pepti

Problem polega na tym, ze synek nie toleruje Pepti. no cóz 200 zł w tył co miesiac

Teraz oglądam tv i jeszcze wprowadzają zmiany w listę leków refundowanych

My całkiem niedawno zeszlismy z nutramigenu, okazalo sie ze alergia przeszla (synek ma 2,5roku) współczuje osobom kupującym nutramigen bo mleko jest drogie, gdyby nie refundacja nie byloby mnie na nie stac ;/ moze cos sie jeszcze zmieni

nigdy nie bedzie dobrze... nie dosc, ze w Polsce pomoc socjalna czy jak to ujac dla rodzicow dzieci jest taka a nie inna, to najlepiej zniesc to cos, dzieki czemu mozna bylo wyzywic dziecko, jestem pewna, ze wielu rodzicow nie bedzie stac na nierefundowane mleko i co wtedy, czy ktos zapyta czy dziecko ma co zjesc?? doslownie zal, kpiny i nic wiecej

Ja od kilku miesiecy kupuje nutramigen bez refundacji.Lekarka stwierdzila,ze bez zaswiadczenia od alergologa nie moze wpisywac znizki,bo w razie kontroli ona za to zaplaci.Alergolog zaswiadczenia nie wydala,bo corka jest w takim wieku(prawie 2 latka),ze moze jesc inne pokarmy zamiast mleka.Skierowala nas na testy skorne,ale czytalam ze u tak malych dzieci nie sa one wiarygodne.

w tym kraju dąży się do tego aby ludzie dzieci nie mieli gdyż nie będzie ich zwyczajnie na to stać - taniej będzie kupować co roku nowy samochód,wybudować posiadłość i 2 razy w roku wybywać na Karaiby niż urodzić i wychować dziecko....

Wróciłam niedawno od pediatry, poszłam po receptę na mleko dla syna, od pół roku pije Nutramigen 2. I co się okazuje? Że Nutramigen jest już nierefundowany! Koszt puszeczki 26,50, w niektórych aptekach nowa dostawa podobno już po 32zł! Ja się do cholery pytam, jaki mądry łeb z NFZ na to wpadł?! Mój syn prawdopodobnie nie toleruje laktozy (testy pod koniec stycznia), wcześniej był na Bebilonie Pepti, ale też go uczulało, dlatego stawiamy na laktozę, a nie na białko. Powiedzcie mi, czym ja mam karmić dziecko, bo ja zgłupiałam! Moja pediatra rozłożyła ręce, mnie nie stać żeby płacić 4 razy tyle co do tej pory! Syn ma już 17 miesięcy, ale na tym mleku posiłki je 3 razy dziennie, więc puszka wystarcza na 3 dni. To 2 puszki w tygodniu, a 9 w miesiącu. Dodatkowo silne AZS, maści, emolienty, kremy, nie toleruje glutenu - żywność dla alergików też jest strasznie droga, a teraz nawet mleko jest na 100%, po prostu ręce opadają! :( Może któraś z Was orientuje się, czy jest jakiś inny preparat mlekozastępczy nie zawierający laktozy i ze zhydrolizowanym białkiem? Myślałam, żeby popróbować z Pepti, ale czarno to widzę... No po prostu paranoja. Jeszcze takie większe dzieci jedzą coś innego i piją Nutra rzadziej, a niemowlęta? Puszka wystarcza na 2 dni... Nie ma jak oszczędzać na zdrowiu dzieci. Czas wybyć z tego chorego kraju :|

Nie rozumiem dlaczego moderacja przeniosła wątek, ja w nim pytam o konkretną rzecz, mianowicie o to, czy ktoś wie coś na temat innych preparatów... :/ Ale jak widać dla niektórych, to to samo co pytanie, czy jest refundowany czy nie... Teraz mi pewnie nikt nie odpowie, bo wszyscy będą czytać post pierwszy, a nie ten długi trochę niżej :/



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-05 17:20 przez madziutex.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

madziutex mi też ręce opadają jak słyszę co się w tym kraju dzieje.Moje dzieci nie piją tego mleka ale wiem jakie ono jest ważne dla dzieci z alergią pokarmową i naprawdę współczuję tym mamom,które muszą płacić za mleko teraz 30 zł.

Bebilon Pepti też już przestał być refundowany i kosztuje jakoś 21zl ,ale ten Nutramigen to już kompletna przesada,okej niech sobie tną koszty na antybiotykach,ale nie na mlekach Dla dzieci bo nie każdego stać żeby kupować co 2 dni mleko za około 30 zł szanujmy się życie jest drogie a do tego kryzys..Jak Dla Mnie to się w głowie nie mieści ,gdyby im zabrakło czasami do 10tego pieniedzy na życie może dopiero wtedy by zrozumieli cokolwiek i przestali z tymi podwyżkami..Mój mąż ostatnio wypróbował to http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/nestle/produkty/kaszki/ctl/product/mid/1290/productid/180.aspx bo okazało się ,że musi mieć dietę bezglutenową no,ale muszę Cię zmartwić bo to także kosztuje około 20 zł



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-05 17:26 przez fmasiula.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

madziutex tu nie ma co się oburzać.Nie wszyscy czytają tylko pierwszy post i odpowiadają na niego.Rozumiem twoje zdenerwowanie ale skoro zależało ci na niezależnym wątku dot.tego czym zastąpić nutramigen to mogłaś inaczej zatytułować wątek.
A czemu twoja pediatra nie podsunęła ci pomysłu na zastępstwo tego mleka?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

gdzie na turnus rehabilitacyjny w gory?