Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
msiarnecka
a ja nie rozumiem tego narzekania ile kosztuje dziecko!!! jedna z druga myslała że jak lalę posadzi i nie bedzie chciało jesc pic czy chorować? trzeba było się najpierw zastanowić czy stać na dziecko -bo jak wiadomo choroby chodza parami... sama mam 3 dzieci-w tym asmatyka alergika,ale nikt ich mi nie zrobił na siłę! wiec po co teraz narzekać?
wiesz po czesci rację może i masz ! ale... mam dziecko wcześniaczka i podam ci prosty przykład musze dziecko zaszczepić bez neurologa nikt mi tego nie zrobi bo mały miał wcześniacze wylewy dzwonie do neurologa jednego drugiego trzeciego limity sie pokończyły najbliższy termin na MARZEC pani pokierowała mnie do nfz i co tam słyszę ?????? czy szczepienie jest konieczne!!! na szczęście stac mnie jeszcze na prywatne wizyty ale uwierz że mimo ubezpieczenia za wszystko płaciłam okulista neurolog fizykoterapeuta laryngolog ortopeda i to nie raz a kilka w miesiąc na małego poszło około 600 zł mówisz że to normalne ? ja się nie użalam jestem szczęśliwa najszczęśliwsza że moje dziecko zyje ale gdyby przyszło na świat choćby w Niemczech czy pobliskich Czechach wszystko miałabym za darmo!! A tu z łaska mały dostał szczepienie na pneumokoki i 3 osoby łacznie z dyrektora osrodka debatowały czy sie nalezy czy nie

Cytat
msiarnecka
a ja nie rozumiem tego narzekania ile kosztuje dziecko!!! jedna z druga myslała że jak lalę posadzi i nie bedzie chciało jesc pic czy chorować? trzeba było się najpierw zastanowić czy stać na dziecko -bo jak wiadomo choroby chodza parami... sama mam 3 dzieci-w tym asmatyka alergika,ale nikt ich mi nie zrobił na siłę! wiec po co teraz narzekać?

Chyba się zapędziłaś za bardzo. Czy ja narzekam na to, że dziecko kosztuje? Nie. Nie masz nawet pojęcia ile może kosztować utrzymanie chorego dziecka i mam nadzieję, że się nie dowiesz. Nikt kto decyduje się na dziecko świadomie i zakłada spore koszty nie pomyśli nawet przez sekundę, że będzie być może musiał wydać 12 tysięcy złotych na operację prawda? Nie podoba mi się to, co wyrabia się w tym kraju! Nie obwiniam nikogo o to, że mam taką, a nie inną sytuację z Młodym. Ale jeśli już jest jak jest, to chyba państwo powinno pomagać takim rodzicom, a nie kłaść kłody pod nogi! Bo tak jest w cywilizowanych krajach! Czy decydując się na dziecko wiedziałam, że wejdą takie, a nie inne przepisy? Czy naprawdę konieczne jest oszczędzanie na CHORYCH dzieciach? Podobno Polska jest krajem prorodzinnym. Śmiechu warte. Więcej dzieci mieć nie będę.

Ja wszystko rozumiem-bo akurat neurolog,pchycholog i lekarz zdrowia psychicznego to nasi stali lekarze z najstarszym z powodu jak mozna znalesc w moich postach tików nerwowoch-tez czasem niemal płacę i płaczę bo wszystko prywatnie-ale... ja też kupuję bebilon za który płacę 39zł i nie narzekam bo decydujac sie na dziecko wpisane było w ryzyko że być moze nie będe mogła karmić piersią-a jak wiadomo chlebem dziecka nie nakarmię,do tego zupki soczki herbatki pampersy-ubranka lekarstwa i wychodzi suma że <moderacja>słownictwo urywa ale to było wiadome że dziecko ma takie a nie inne potrzeby!jest dobrze kiedy jest dobrze...ale czasem życie weryfikuje te plany.

Cytat
madziutex
Cytat
msiarnecka
a ja nie rozumiem tego narzekania ile kosztuje dziecko!!! jedna z druga myslała że jak lalę posadzi i nie bedzie chciało jesc pic czy chorować? trzeba było się najpierw zastanowić czy stać na dziecko -bo jak wiadomo choroby chodza parami... sama mam 3 dzieci-w tym asmatyka alergika,ale nikt ich mi nie zrobił na siłę! wiec po co teraz narzekać?

Chyba się zapędziłaś za bardzo. Czy ja narzekam na to, że dziecko kosztuje? Nie. Nie masz nawet pojęcia ile może kosztować utrzymanie chorego dziecka i mam nadzieję, że się nie dowiesz. Nikt kto decyduje się na dziecko świadomie i zakłada spore koszty nie pomyśli nawet przez sekundę, że będzie być może musiał wydać 12 tysięcy złotych na operację prawda? Nie podoba mi się to, co wyrabia się w tym kraju! Nie obwiniam nikogo o to, że mam taką, a nie inną sytuację z Młodym. Ale jeśli już jest jak jest, to chyba państwo powinno pomagać takim rodzicom, a nie kłaść kłody pod nogi! Bo tak jest w cywilizowanych krajach! Czy decydując się na dziecko wiedziałam, że wejdą takie, a nie inne przepisy? Czy naprawdę konieczne jest oszczędzanie na CHORYCH dzieciach? Podobno Polska jest krajem prorodzinnym. Śmiechu warte. Więcej dzieci mieć nie będę.

wybacz ale na nasz ustrój i układy w rządzie-państwie czy czymkolwiek nie mam wpływu-pozostaje mi tylko tak lawirować by dać radę...
a co do utrzymania chorego dziecka to NIESTETY ale wiem wiecej niż może Ci sie wydawać.I przyszło mi się z tym zmierzyć-ale zamiast narzekać ide do przodu bo przecierz zawsze może być gorzej...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-06 08:55 przez moderator.

msiarnecka, gdybym ponosiła "tylko" takie koszty jakie opisałaś, to bym tańcowała właśnie na golasa w ogródku ze szczęścia...

P.S. Bebilon ma 800gram, "nasze" mleko 400.

Cytat
msiarnecka

wybacz ale na nasz ustrój i układy w rządzie-państwie czy czymkolwiek nie mam wpływu-pozostaje mi tylko tak lawirować by dać radę...
a co do utrzymania chorego dziecka to NIESTETY ale wiem wiecej niż może Ci sie wydawać.I przyszło mi się z tym zmierzyć-ale zamiast narzekać ide do przodu bo przecierz zawsze może być gorzej...

Nie będę się licytować z Tobą kto ma gorzej i kto za co płaci, bo to bez sensu, zdrowia się na PLN-y nie przelicza. Ja również idę do przodu, bo nie mam wyjścia. Ale kiedy rozmawiam z osobami z takimi problemami jak moje mieszkającymi w innych krajach, to mam ochotę wyć albo przejść się pod Sejm i strzelić sobie tam w łeb!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-05 22:06 przez madziutex.

Cytat
madziutex
msiarnecka, gdybym ponosiła "tylko" takie koszty jakie opisałaś, to bym tańcowała właśnie na golasa w ogródku ze szczęścia...

słowa maja sprawczą moc-nie życzę ci TYLKO takich kosztów!cokolwiek przez to rozumiesz... tyle mojego w tym temacie.

Msiarnecka, rozbrajasz mnie. Naprawdę nie ma się o co licytować. Jeśli już tak bardzo nie rozumiesz, to powtórzę: moje dziecko nie widzi na jedno oko, koszt jego rehabilitacji to tylko w tym miesiącu 2 tysiące złotych. Samej rehabilitacji. Bez mleka, pieluch, leków i innych pierdół. Więc wyobraź sobie, że te 2 dodatkowe stówki na mleko robią mi różnicę. Dziękuję.

A tak w ogóle, to pytałam, czy ktoś miał z Was do czynienia z Bebilonem Pepti MCT? Bo z tego co czytam, to może być alternatywa dla rodziców dzieci z nietolerancją laktozy. Koszt po refundacji, to 15zł. Tylko, że w moim mieście nawet nie ma go w aptekach, czytałam na temat tego mleka, ale wolałabym też porozmawiać z rodzicami dzieci pijących to "mleko"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-05 22:30 przez madziutex.

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

ja wczoraj wykupywałam receptę na MLEKO BEBILON PEPTI 1 i płaciłam 7 zł za puszkę. mój mały ma 9,5 miesiaca pijemy jedynke bo tak zalecił lekarz małemu to wystarcza recepta była oprocentowana na 30%

Cytat
msiarnecka
a ja nie rozumiem tego narzekania ile kosztuje dziecko!!! jedna z druga myslała że jak lalę posadzi i nie bedzie chciało jesc pic czy chorować? trzeba było się najpierw zastanowić czy stać na dziecko -bo jak wiadomo choroby chodza parami... sama mam 3 dzieci-w tym asmatyka alergika,ale nikt ich mi nie zrobił na siłę! wiec po co teraz narzekać?
oczywiscie, chodzi mi o to, ze wszystko nie dosc, ze jest drogie, to jeszcze rzad podnosi podatki, zaprzestaje refundacji na najpotrzebniejsze medykamenty, to nie fair. Zobaczmy jaka w Wielkiej Brytanii jest polityka prorodzinna i porownajmy z Polską. Wtedy to bedziemy narzekac! Wiadomo, ze dzieci sa najwazniejsze, im trzeba kupic, wiem, bo sama wole sobie odmowic a kupic dziecku zabawke czy ubranko, jak zreszta chyba kazda z Was, tylko dlaczego ci na gorze to wykorzystuja?!
Cytat
madziutex


A dlaczego jesteście na Nutramigenie? Co jest dziecku? Wiesz, bo dziwi mnie to bardzo, że lekarz kazał z Nutra, które jest preparatem dla wyjątkowo silnych alergików przejść od razu na zwykłe mleko :O Nutramigen jest mlekiem bez laktozy, a u osób, które jej nie przyjmują jelita są osłabione i takie wprowadzenie mleka zwykłego chyba nie jest zbyt mądre. Tak mi tłumaczyła pediatra i alergolog. Nie lepiej przejść na Bebilon Pepti? Może zapytaj jeszcze lekarza.
tez bylam zdziwiona, ale zapewnil, ze wie co robi. W sumie to narazie nie ma zadnych problemow, oby tak dalej :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-06 10:57 przez mika3008.

Mam dziecko chorujace na stme ze skaża białkowa .Przeczuwając kłopty w związku z mlekiem zrobiłam zapas na ok 6 msc
Mały nie chodzi do przedszkola bo mu to nie słuzy
Jetsem uziemiona bo liczyłam na prace
jego bytnoćś w przedszkolu to kilka dni w msc

Poiwem Wam szczerze że chwalę sobie Bebilon Pepti a o mleko Bebilon Pepti MCT słyszałam same dobrre rzeczy od osób które używały
Do dla info madziutex

Rozumiem Toje zdenerwowanie i nie bardzo podoba mi sie ta licytacja które dziecko bardziej chore wśród Was mamusie !!!

Wśród chaosu dezinformacji jakie panuja wczoraj usłyszałam takie zdanie które mnie rozwaliło do Rzecznik Praw Pacjenta....wśrów licznych skarg które napłynęły do pani rzecznik pojawiło sie pytanie co dalej w temacie dla pacjenta kosztem którego odbije się lista leków?/Na co Pani rzecznikodpowiedziaął ...zbyt mało jest osób zatrudnionych w strukturze adm która odpowiada za udzielanie inf odnośnie bałaganu dot listy leków ...

Pani rzecznik odpowiedziała że należałoby zatrudnić więcej osób bo jest tylko 88

Kpina po prostu kpina dawanie sobie pieniedzy na stołki anie udzielenie konkretnych odp czy szukanie rozwiązań

Cytat
gurami72
Mam dziecko chorujace na stme ze skaża białkowa .Przeczuwając kłopty w związku z mlekiem zrobiłam zapas na ok 6 msc
Mały nie chodzi do przedszkola bo mu to nie słuzy
Jetsem uziemiona bo liczyłam na prace
jego bytnoćś w przedszkolu to kilka dni w msc

Poiwem Wam szczerze że chwalę sobie Bebilon Pepti a o mleko Bebilon Pepti MCT słyszałam same dobrre rzeczy od osób które używały
Do dla info madziutex

Rozumiem Toje zdenerwowanie i nie bardzo podoba mi sie ta licytacja które dziecko bardziej chore wśród Was mamusie !!!

Wśród chaosu dezinformacji jakie panuja wczoraj usłyszałam takie zdanie które mnie rozwaliło do Rzecznik Praw Pacjenta....wśrów licznych skarg które napłynęły do pani rzecznik pojawiło sie pytanie co dalej w temacie dla pacjenta kosztem którego odbije się lista leków?/Na co Pani rzecznikodpowiedziaął ...zbyt mało jest osób zatrudnionych w strukturze adm która odpowiada za udzielanie inf odnośnie bałaganu dot listy leków ...

Pani rzecznik odpowiedziała że należałoby zatrudnić więcej osób bo jest tylko 88

Kpina po prostu kpina dawanie sobie pieniedzy na stołki anie udzielenie konkretnych odp czy szukanie rozwiązań

Dzięki za info, muszę się popytać o to mleko, u nas w aptekach go nie ma, trzeba by zamawiać... Póki co od dzisiaj mieszam Nutra z Pepti, zobaczymy jak zareaguje.

A co do licytacji - masz rację, uważam to za zbędną rzecz, niestety przychodzi tu taka pani, która zjeżdża nas za użalanie się nad mlekiem, po czym wyskakuje z tekstami jak to ma ciężko... Każdy ma ciężko i każda choroba dziecka jest dla rodziców ogromnym obciążeniem psychicznym i finansowym.
Cytat
mika3008
tez bylam zdziwiona, ale zapewnil, ze wie co robi. W sumie to narazie nie ma zadnych problemow, oby tak dalej :-)

Czyli po prostu głupotą było przepisywanie w ogóle dziecku Nutra, bo to mleko się stosuje w najcięższych przypadkach alergii i wątpię, że ustępują one ot tak sobie. Niektórzy lekarze jak tylko zauważą jakąś wysypkę od razu to mleko przepisują, a niech będzie... I tym samym robią dzieciom "krzywdę", bo jeśli dziecko nie ma nietolerancji laktozy (a Twoje na pewno nie ma, bo już byś zauważyła), to pozbawianie go jej i podawanie mleka bez niej jest totalną głupotą i działaniem na niekorzyść organizmu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-06 15:51 przez madziutex.

Hm...no mojemu dziecku bebilon pepti szkodził ale córka miała wtedy 5 miesięcy. Dalej jest na NUTR1, ma 10 mieisęcy i chyba spróbujemy jeszcze raz pepti moze sie uda...a ten bebilon pepti MTC jest refundowany?

dzieci kuzynki też alergiki żadnego mleka nie mogą pić a kakao musi być i piją ryżowe

No tak ale jak ryz uczula? hydolizat to hydrolizat....

Dobrze że córa już jest duża i pije mało mleka i na szczęście 3 miesiące temu przeszła na Isomil a on jest refundowany A nie wyobrażam sobie płacić 100% kiedy to na tydzień potrzebowała 2,5 puszki nutramigenu bo uwielbiałą to mleko

Nutramigen wrocil na liste leków refundowanych :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zapalenie siusi u dziewczynki