Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mojego brata dziecko tez nie może pić mleka ze względu na laktozę i kazeinę.
Na początku kupowali małej mleko Nestle SINLAC, które jest bezglutenowe i bezlaktozowe, teraz przerzucili się na mleko kukurydziane i ryżowe.
Te mleka ryżowe, kukurydziane i sojowe (sojowe dość często uczula) są bezglutenowe, bez laktozy i bez kazeiny.
Oczywiście to czy można je podawać zależy w jakim wieku jest dziecko.

fmasiula, Pepti jest refundowane, dzisiaj kupione za 7zł. Skąd masz takie informacje? Pepti 1, 2 i MCT są na liście refundowanych. Odpadł tylko Nutramigen.

monia_25, wiem, ja mam dzisiaj takie nerwy, że jakby ktoś podszedł... :)
Moja pediatra, to starsza kobieta, widzę, że nie bardzo się orientuje w takich nowościach. Mam zamiar iść popytać do apteki co jest refundowane, co nie. Ale najpierw musi ze mnie zejść wściekłość.

Cytat
paolka06
mojego brata dziecko tez nie może pić mleka ze względu na laktozę i kazeinę.
Na początku kupowali małej mleko Nestle SINLAC, które jest bezglutenowe i bezlaktozowe, teraz przerzucili się na mleko kukurydziane i ryżowe.
Te mleka ryżowe, kukurydziane i sojowe (sojowe dość często uczula) są bezglutenowe, bez laktozy i bez kazeiny.
Oczywiście to czy można je podawać zależy w jakim wieku jest dziecko.

Sinlac to nie mleko... Mleko kukurydziane? Mleko ryżowe? To istnieje takie coś? Chodzi Ci o kaszki chyba? No tak, ale kaszki na czymś trzeba zrobić, ja robiłam właśnie na Nutramigenie. Kaszki czy Sinlac nie mają takich wartości odżywczych jak preparaty mlekozastępcze, nie mają witamin i tych innych pierdółek. Więc kaszki kaszkami, ale ja nie mam póki co mleka dla dziecka...

A podawała któraś z Was Bebilon Pepti MCT albo mleka sojowe dzieciom z nietolerancją białka i laktozy?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-05 17:44 przez madziutex.

Moj maly na szczescie te mleko jadl tylko do ok. 8 miesiaca. Dzieki Bogu! A Wam wspolczuje.

Cytat
gochka
Moj maly na szczescie te mleko jadl tylko do ok. 8 miesiaca. Dzieki Bogu! A Wam wspolczuje.

A czemu miał podawany Nutra?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Ja cię doskonale rozumiem i też mnie to dotknęło mimo,że moje dzieci tego mleka nie piją.Pewnie jakby moje dzieci miały alergię i taka wiadomość spadłaby na mnie jak grom z jasnego nieba też bym zachowywała się tak,że bez kija nie podchodż.Mam nadzieję jednak,że i tą sprawę rozwiążą bo dzieci nie mogą bez mleka zostać.Jak narazie jest jeden wielki chaos

Producent nie obniży ceny, a NFZ nie zrefunduje, bo... cena za wysoka O_o Paranoja! Ciekawe tylko, czy kasa się znajdzie, jak te dzieciaki z biedniejszych rodzin (gdzie nie stać będzie na zakup i będą musieli przejść na inne mleko) trafią do szpitali z biegunkami, odwodnieniami, uszkodzeniami jelit, astmą wywołaną alergią i innymi świństwami! I kto im będzie renty płacił jak stracą zdrowie od tych najmłodszych lat :/ To się będzie opłacać?
Moje dziecko ma jeszcze inne schorzenia, na leki i lekarzy w tym miesiącu wydam prawie 2000zł. Bo oczywiście na leczenie państwowe też nie mam co liczyć. Świetnie...

A może ktoś kiedyś miał do czynienia z enzymami laktazy podawanymi osobom nietolerującym laktozy? Podobno podaje się taki enzym ułatwiający trawienie laktozy i można jeść produkty ją zawierające.

Hehe niedługo będę mieć taką wiedzę niczym dyplomowany pediatra jak tak dalej pójdzie...

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Ja bym na twoim miejscu odwiedziła innego pediatrę i porozmawiała,może ci podsunie pomysł na karmienie dziecka w obecnej sytuacji.Nie kombinowałabym na własną rękę zwłaszcza jeżeli chodzi o alergie pokarmową

No wiem, wiem. Ja tylko pytam orientacyjnie, to i tak wszystko jest na receptę, więc sama kombinować na pewno nie będę.

My mamy Isomil, też nie jest refundowany od nowego ruku, al kosztuje 15 zł na szczęście.

Co jak co, ale jak mozna taka rzecz skreslic?! To przede wszystkim uderza w dzieci! Mi narazie lekarz zalecil przejscie na zwykle mleko, na 2 tygodnie proby, ale jak znowu pojawia sie problemy skorne to wracamy na Nutramigen. Tez ma AZS kupuje ATOPERAL, ktory tez nie jest tani, na produkty idzie mi ok. 100 zl miesiecznie, 8 mlek po 30 zl to 240 zl, i skad na to brac?!?! Nie wspominając o pampersach, ciuszkach, zabawkach itp. Mam jeszcze prawie 2letnie dziecko, ktore za zadne skarby na nocnik nie siadzie, miesiąc w miesiąc kupuje 4 paczki pampersow, co daje 240 zl. Dzisiaj w aptece wydalam 62 zl na leki dla jednego, a drugi tez zaczyna kaszlac! Policzmy, cholera mac, ile miesiecznie kosztuje dziecko, a ile panstwo pomaga. Dostaje 130 zl rodzinnego, to grosze, a teraz jeszcze mleko zabieraja, PARODIA!!

Cytat
mika3008
Co jak co, ale jak mozna taka rzecz skreslic?! To przede wszystkim uderza w dzieci! Mi narazie lekarz zalecil przejscie na zwykle mleko, na 2 tygodnie proby, ale jak znowu pojawia sie problemy skorne to wracamy na Nutramigen. Tez ma AZS kupuje ATOPERAL, ktory tez nie jest tani, na produkty idzie mi ok. 100 zl miesiecznie, 8 mlek po 30 zl to 240 zl, i skad na to brac?!?! Nie wspominając o pampersach, ciuszkach, zabawkach itp. Mam jeszcze prawie 2letnie dziecko, ktore za zadne skarby na nocnik nie siadzie, miesiąc w miesiąc kupuje 4 paczki pampersow, co daje 240 zl. Dzisiaj w aptece wydalam 62 zl na leki dla jednego, a drugi tez zaczyna kaszlac! Policzmy, cholera mac, ile miesiecznie kosztuje dziecko, a ile panstwo pomaga. Dostaje 130 zl rodzinnego, to grosze, a teraz jeszcze mleko zabieraja, PARODIA!!

A dlaczego jesteście na Nutramigenie? Co jest dziecku? Wiesz, bo dziwi mnie to bardzo, że lekarz kazał z Nutra, które jest preparatem dla wyjątkowo silnych alergików przejść od razu na zwykłe mleko :O Nutramigen jest mlekiem bez laktozy, a u osób, które jej nie przyjmują jelita są osłabione i takie wprowadzenie mleka zwykłego chyba nie jest zbyt mądre. Tak mi tłumaczyła pediatra i alergolog. Nie lepiej przejść na Bebilon Pepti? Może zapytaj jeszcze lekarza.

Atoperal używaliśmy, jest podobny jakościowo jak Emolium, ale za to obłednie pachnie, uwielbiam ten zapach :)

Ha, jeszcze podwyżka vat-u na ubranka niemowlęce mnie rozwaliła! No tak, niech leżą głodne i gołe.
Cytat
iaera
My mamy Isomil, też nie jest refundowany od nowego ruku, al kosztuje 15 zł na szczęście.

Też pytałam pediatrę o to mleko, ale to sojowe i nie wiadomo jakby mój zareagował, soja podobno uczula silniej niż mleko krowie :/ W lutym będziemy mieć wyniki testów alergicznych i zobaczymy, jak na soję nie uczulony, to też przechodzimy na któreś z tych mlek.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-05 19:41 przez madziutex.

BRAK SŁÓW CÓRCIA PIJE NUTRAMIGEN I DZIŚ KUPUJĄC MLEKO ZA PUSZKĘ ZAPŁACIŁAM 26,20ZŁ ;/

No to Cię nie pocieszę. Ja zapłaciłam jeszcze 22zł, nie wiem czy to jakaś poprzednia partia, czy dlatego, że mam tam zniżkę. Wiem tylko, że mleko z nowej partii ma kosztować 32zł :|

Nie wiedziałam też, że podnieśli vat na ubranka z 8% na 23% - przecież to jest jakiś żart! Zastanawiałam się ostatnio, czy kiedykolwiek chciałabym mieć jeszcze dziecko. Od dziś jestem pewna - mój syn będzie jedynakiem.

a ja nie rozumiem tego narzekania ile kosztuje dziecko!!! jedna z druga myslała że jak lalę posadzi i nie bedzie chciało jesc pic czy chorować? trzeba było się najpierw zastanowić czy stać na dziecko -bo jak wiadomo choroby chodza parami... sama mam 3 dzieci-w tym asmatyka alergika,ale nikt ich mi nie zrobił na siłę! wiec po co teraz narzekać?

Cytat
madziutex
Cytat
gochka
Moj maly na szczescie te mleko jadl tylko do ok. 8 miesiaca. Dzieki Bogu! A Wam wspolczuje.

A czemu miał podawany Nutra?
Bo niby mial skaze. Takie beznadziejne podejscie pediatry. Miesiac karmilam piersia - bylo ok. Pokarm sie spalil i dawalam NAN tez ok. miesiac, bo maly mial straszna wysypke. Lekarka przepisala Nutra. W tym czasie odstawilam tez wszelkie kremy jakies Nivea, uzywalam tylko zwykle Bambino. Wysypka znikla, a wiec dalej dawalam Nutra i smarowalam zwyklym Bambino. Wtedy tak na prawde nie wiedzielismy od czego mial ta wysypke. Czy po NAN czy po kremach. Wolalam jednak nie sprawdzac. Z czasem zaczal jesc serki, jogurty, wysypki nie bylo, wiec odstawilam Nutra i daje mu Bebiko. Teraz juz wiem, ze byl uczulony na kremy, a nie na mleko.
Cytat
msiarnecka
a ja nie rozumiem tego narzekania ile kosztuje dziecko!!! jedna z druga myslała że jak lalę posadzi i nie bedzie chciało jesc pic czy chorować? trzeba było się najpierw zastanowić czy stać na dziecko -bo jak wiadomo choroby chodza parami... sama mam 3 dzieci-w tym asmatyka alergika,ale nikt ich mi nie zrobił na siłę! wiec po co teraz narzekać?
Chodzi o to, ze Tusk chce, aby ludzie mieli wiecej dzieci, a robia wciaz tak, ze coraz mniej tych ludzi stac na dzieci. Wiec jaka logika?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-05 21:27 przez gochka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zapalenie siusi u dziewczynki