Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

wybór przedszkola

31 minut temu

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Bielizna komplety damskie

dzisiaj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

YAZ - opinie

17 lis 2011 - 09:55:45

Ponieważ na forum pojawił się wątek o innych tabletkach antykoncepcyjnych, chciałam zapytać tych dziewczyn, które stosują lub stosowały tabletki YAZ, jakie macie opinie na ich temat? Biorę właśnie pierwsze opakowanie i niestety ciągle mam plamienia i tak się zastanawiam czy brać kolejne opakowanie czy jednak przejść na jakieś inne. Po pierwszej ciąży też je brałam, ale nie występowały wówczas takie skutki uboczne a tym razem jest inaczej. Czy Wy też tak miałyście? Przeszło czy utrzymywały się te plamienia w kolejnych cyklach? Bo przyznam, że to dość uciążliwe :((


YAZ - opinie

17 lis 2011 - 10:03:38

Rozumiem ze jestes po kolejnej ciazy tak ? A mialas robione badania hormonalne? Byc moze poziom hormonow zmienil Ci sie po tej ciazy i tabletki nie koniecznie beda Ci odpowiadac lub po prostu organizm musi sie przyzwyczaic - na pewno nie ma co od razu z nich rezygnowac, mowi sie o 3 miesiacach na "przystosowanie" .A najlepiej jak pogadasz z ginem ;)

YAZ - opinie

17 lis 2011 - 10:33:14

Dziewczyny, zanim zaczniecie stosować jakąkolwiek antykoncepcję hormonalną, to koniecznie zróbcie badanie d-dimerów.

Przez to, że lekarz nie zlecił badań moja szwagierka dostała zatorowości płucnej. Na szczęście żyje, ale było bardzo źle.
A okazało się, że ze względu na uwarunkowania dziedziczne - problem z krzepiwością krwi (o których nie wiedziała) nigdy nie powinna brać tabletek antykoncepcyjnych, bo przez nie prawie zmarła.

Lekarze szastają receptami nie robiąc podstawowych badań, a zakrzepica żylna i zatorowość płucna jest naprawdę bardzo częstym problemem.

Wystarczy wrzucić w google: zatorowość płucna tabletki antykoncepcyjne

Zanim zaczniecie je brać przede wszystkim naciskajcie lekarza na skierowanie na badania, a jak już są jakiekolwiek oznaki problemów z krzepliwością typu: żylaki, hemoroidy, pajączki to już w ogóle.

YAZ - opinie

17 lis 2011 - 10:43:05

paolka-badania jak najbadziej,ja miałam komplet badań zanim przyjęłam pierwszą w życiu tabletkę,trafiłam na super panią doktor,która wyjaśniła mi wszystko od a do z,i nie żałowała skierowań
nusia-brałam te tabletki,plamień nie miałam,ale bardzo bolała mnie głowa i musiałam odstawić,lekarz twierdzi,że są to najnowocześniejsze i najlepsze tabletki na polskim rynku,niestety nie dla każdej z nas

YAZ - opinie

17 lis 2011 - 10:48:45

No właśnie u mnie niestety jest ten problem, że lekarz nie zlecił żadnych badań :( po pierwszej ciąży było identycznie, ale wtedy znosiłam te tabletki super, z tym że przyjmowałam je tylko pół roku, bo potem staraliśmy się o drugiego bobasa. Teraz przyjmuje je 3 tydzień i niestety nie działają już na mnie tak jak wcześniej, tzn nie czuję się jakoś źle, ale wkurza mnie ten dyskomfort z plamieniami. Mam jeszcze jedno opakowanie i jeśli też będzie tak samo, to coś mi się wydaje że zrobienie badań będzie konieczne i zmiana tabletek na inne :/

YAZ - opinie

17 lis 2011 - 11:54:10

ja brałam te tabletki po wczesniejszych badaniach i zazyłam tylko pol opakowania, było mi tak nie dobrze, nawet zdarzyło mi sie wymiotowac, nie miałąm ochoty na jedzenie a byłam cały czas ggłodna wiec im podziekowałam:)

YAZ - opinie

30 gru 2011 - 12:42:47

chciałam się z wami podzielić moim doświadczeniem z tabletkami YAZ. wszyscy piszę że są super, że nie tyją a piersi mają o rozmiar lub dwa większe. natomiast ja przytyłam i to 10 kg, piersi owszem są większe ale co się dziwić jak tyle mnie więcej. libido to mam chyba poniżej skali. i przeważnie wieczorem czuję że puchnę, to znaczy mam opuchnięte palce, stopy nawet czasem buzia i nogi. później schodzi no ale jednak. poza tym zauważyłam u siebie coś takiego, nie wiem czy to ma związek z tabletkami, ale wiem że wcześniej nie miałam tego problemu, otóż kiedy wypiję alkohol na bąbelkach ( piwo, szampan ,wódka ze spritem ) robię się czerwona na twarzy do połowy szyi i strasznie mnie ta twarz pali, nie wiem czy to ciśnienie czy co, ale wiem ze mam to od czasu zażywania tabletek.
Tylko jeden wniosek z tego wyciągam : TRZEBA ZMIENIĆ TABLETKI!!!

YAZ - opinie

30 gru 2011 - 12:45:44

brałam je w terapii hormonalnej przed ciążą - libido wręcz ujemne, przyrost wagi i ogólne kiepskie samo poczucie :/

na szczęście brałam je tylko miesiąc


teraz mam Microgynon i jest ok

YAZ - opinie

30 gru 2011 - 14:32:06

ja również brałam je jako kuracja hormonalna, aby zajść w ciążę, po niej znów je biorę i dla mnie sa ok, wiem już jak mój organizm reaguje po ich odstawieniu i w porównaniu z tymi które brałam kiedyś sa najlepsze,

YAZ - opinie

30 gru 2011 - 15:36:53

U mnie "dolegliwości" o których pisałam zakładając wątek minęły po pierwszym opakowaniu. W drugim cyklu nie pojawiły się już plamienia. Teraz biorę już 3 opakowanie i w tym cyklu również nie ma plamień. Co do libido to u mnie jest ok, przyrostu wagi również nie ma, opuchnięć, zatrzymań wody w organizmie również nie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Temperatura???