Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

gorący temat

Budowa domu

16 minut temu

najtańsza apteka

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DO NIEKTÓRYCH MAM

13 lis 2011 - 20:30:25

Witajcie Mamusie :)

Moja córcia ma 7 miesięcy, ma bardzo krótkie wędzidełko.

Chcialam Was zapytać, czy któraś podcinała u swojego dziecka wędzidełko??
Jak to przebiegło?
Czy zostalo znieczulone?
ile to Trwało?

Podobno używa się teraz metody laserowej, czy wasze dziecko doświadczylo?

I ostatnie pytanie, czy jest jakaś Mama z Kujawsko-Pomorskiego, która mogłaby mi polecić jakiś dobry prywatny gabinet?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-13 20:30 przez Atmosphere86.

DO NIEKTÓRYCH MAM

13 lis 2011 - 20:38:13

mojemu synkowi podcięli jak się urodził...

DO NIEKTÓRYCH MAM

13 lis 2011 - 20:39:36

Moja koleżanka podcinała niedawno wędzidełko u synka ok. 3 mies. życia, w gabinecie laryngologicznym przy szpitalu dziecięcym, skierowanie od lekarza pediatry, zabieg na NFZ nieodpłatny, znieczulenie miejscowe, zabieg króciutki, wieczorem troszkę marudził i to wszystko.
Moje dzieciaki nie miały.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

DO NIEKTÓRYCH MAM

13 lis 2011 - 20:41:12

hej moja córeczka ma 2,5 roku i ma przerośnięte wędzidełko, zostało to u niej dość późno wykryte, chodziliśmy do laryngologa na comiesięczną wizytę i jednego miesiąca kazał czekać a drugiego mówił, że już trzeba operacyjnie, jednak byłam na badaniach w klinice w Gdańsku i tam mi powiedzieli że to stomatolog dziecięcy powinien stwierdzić czy wędzidełko trzeba podciąć czy też nie, bo czasem mimo tego że wędzidełko jest przerośnięte to w niczym nie przeszkadza i kazała nam czekać aż dziecko zacznie płynnie mówić, jak już wspomniałam moja ma 2,5 roku i mówi już całymi zdaniami, bardzo ładnie, ten języczek jej w ogóle nie przeszkadza, ale mimo to niedługo będę jej umawiała wizytę u stomatologa dziecięcego,a kto stwierdził , że twojemu maleństwu trzeba przeciąć wędzidełko?

DO NIEKTÓRYCH MAM

13 lis 2011 - 20:44:43

Dziekuje Kochane za wypowiedzi.

Moja Majka jak już pisalam ma 7 miesięcy, w zasadzie od samego początku jak przyszla na świat to jej sie ulewa.
Maja nie ma zadnych alergi pokarmowych i tym podobnych bo wszystko zostalo sprawdzone a wedzidelko jest wyraznie krotkie i to jest powod ulewania, u dziecka w wieku 7 miesiecy to juz raczej wymioty a nie ulewanie.

Moja Mama jest terapeuta dziecięcym, ja również podążam w tym kierunku, poza tym rozmawialam ze stomatologiem i pediatrą i również stwierdzili, że nalezy podciąć.

Nawet jeśli nie będzie to wadzić w przyszłości to wolę zrobić to teraz niż czekać, bo z jednej strony jest to jakies ryzyko.

Jeśli któras z Mam jest z okolic Bydgoszczy to prosilabym o kontakt w sprawie jakiegos dobrego gabinetu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-13 20:57 przez Atmosphere86.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

gastroskopia u 1,5 rocznego dziecka