Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

polecany dentysta

dzisiaj o 19:02

elektryka sklep

dzisiaj o 18:57

Jakie marki ? - Kosmetyki.

dzisiaj o 18:28

Budowa domu

dzisiaj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wada zgryzu

12 lis 2011 - 17:51:48

Witam. Moja córka ma 21 miesięcy. Jakiś miesiąc temu zauważyłam że dolną szczęke wysuwa do przodu. Kiedy każe jej zacisnąć zęby, dolne jedynki są przed górnymi. Nie wiem czy powinnam iść już z tym do ortodonty czy chociażby do zwykłego dentysty. Ma dopiero 10 zębów i ssie jeszcze smoczka ale tylko do spania. Może ktoś mi coś poradzi? Czyjeś dziecko też tak miało?

Wada zgryzu

12 lis 2011 - 19:45:20

Cytat
rencia163
Witam. Moja córka ma 21 miesięcy. Jakiś miesiąc temu zauważyłam że dolną szczęke wysuwa do przodu. Kiedy każe jej zacisnąć zęby, dolne jedynki są przed górnymi. Nie wiem czy powinnam iść już z tym do ortodonty czy chociażby do zwykłego dentysty. Ma dopiero 10 zębów i ssie jeszcze smoczka ale tylko do spania. Może ktoś mi coś poradzi? Czyjeś dziecko też tak miało?

Hej, nic się nie stanie jak pójdziesz do ortodonty, ale pewnie powie Ci że może dopiero coś działać jak będzie wymiana mlecznych na stałe.

Wada zgryzu

12 lis 2011 - 23:00:10

Wysunięta szczęka dolna może być spowodowana ssaniem smoczka, spaniem na poduszce ( dziecko powinno spać płasko z taką wadą) lub obciążeniem genetycznym. Mój syn ma ten problem, niestety u nas to prawdopodobnie "prezent genetyczny"- nie ssał smoczka, butelkę pił w nocy około 1,5 roku. My byliśmy u ortodonty ( 2 różnych) gdy syn miał około 2 lat. Miał zalecone noszenie fundy - takiej maski z materiału cofającą szczękę. Początkowo syn nosił kilka godzin dziennie, ale efekty nikłe, zresztą lekarz mówił, że to ciężka wada do korekty. Teraz syn ma 5 lat i nie ma mowy o założeniu mu tego na głowę, czekamy na wymianę zębów i w tedy będziemy próbować. Jeżeli wada jest nie duża tzn. nie powoduje problemów z jedzeniem lub prawidłowym mówieniem to trzeba ją zaakceptować, w innym przypadku stosuje się operacyjne nastawienie.
Polecam wizytę u dziecięcego ortodonty. Powodzenia!

Wada zgryzu

13 lis 2011 - 13:10:40

Dziękuje za rade. Może ktoś jeszcze spotkał się z taką wadą?

Wada zgryzu

24 paź 2022 - 11:55:05

21 miesięcy to chyba za wcześnie na jakiekolwiek korekty?
Ale wizyta u dobrego ortodonty nigdy nie będzie na marne https://www.satis.com.pl/ortodonta-z-wroclawia-cennik/

Wada zgryzu

14 gru 2022 - 12:16:35

Może za wcześnie a może w sam raz. Mi bardzo pomógł blog na stronie mustela co kiedy i jak się powinno badać i kogo odwiedzać z dzieckiem niestety nie każdy ma tyle szczęścia i trafia na fajną ogarniętą położną https://www.mustela.pl/mustela-blog/rozwoj-dziecka

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DO NIEKTÓRYCH MAM