Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

Mleko następne doradźcie

28 paź 2011 - 22:32:11

Witam
Moja córka skończyła nie dawno pół roku i postanowiłam zmienić jej mleko początkowe na następne.
Podaję małej mleko bebilon. Dziś był drugi dzień zmiany.
Zgodnie z zaleceniem stosuję metodę zwiększania miarek mleka następnego, a zmniejszania początkowego.
Córka dziś bardzo płakała, była nie spokojna, mało jadła, ciężko było ją uspać zabawić ... widziałam że coś jest nie tak :( czy to może być reakcja na zmianę mleka ?
Co mam dalej robić ? Odstawić mleko następne i dalej stosować tylko początkowe czy kontynuować zmianę zgodnie z planem ? Poradźcie. Może któraś mama miała taki sam przypadek. Pozdrawiam wszystkie mamy

Mleko następne doradźcie

28 paź 2011 - 22:40:50

My przy zmianie mleka z jednego na drugi, zawsze stosowaliśmy Bebilon hipoalergiczny,potem mieszaliśmy ten ze zwykłym stopniowo zwiększając ilość mleka zwykłego i nie było nigdy problemu.Moze spróbuj w ten sposób Powodzenia :)

Mleko następne doradźcie

29 paź 2011 - 00:02:46

Butelką karmiłam średniego od trzeciego miesiąca.Na następne powoli tak jak ty przestawiałam synka, niestety strasznie ulewał. wróciliśmy więc do mleka początkowego i dopiero po tygodniu zaczęłam znów zmieniać proporcje. na ulewanie pomogło dopiero mleko z literką R chyba... A podawałam Bebiko.

Mleko następne doradźcie

29 paź 2011 - 00:28:29

Mój synek od samego początku był na bebilonie, niestety nie miała pokarmu:(i zmieniając na mleko 2 również łatwo nie było, tez był niespokojny, a co najgorsze nie chciał go pić. Ale powolutku się przestawił,choć przez jakiś czas pił dużo mniej mleczka niż wcześniej. Myślę, że i Twoja córeczka w końcu się przyzwyczai do nowego mleczka:)Spokojnie...będzie dobrze:)

zweryfikowana
Posty: 154
Ostrzeżenia: 1/5

Mleko następne doradźcie

29 paź 2011 - 08:29:07

moja córcia też jest karmiona Bebilonem w tej chwili 3 i przy każdej zmianie mleka na wyższe nie stosowaliśmy mieszania wcześniejszego z obecnym i nic się nie działo, obyło się bez płaczu i nienajadania. Po prostu nawet nie zauważała jakiej kolwiek zmiany mleka :) Pozdrawiamy i życzymy powodzenia

Mleko następne doradźcie

10 lis 2011 - 13:38:13

Możesz też spróbować z innym mlekiem, tak naprawdę to jedna wielka loteria, dzieciaki reagują bardzo różnie, ważne, żeby mała nie dostała nagle reakcji uczuleniowej. Poczytaj sobie zresztą o alergiach i mleku zastępczym, Bebilon to nie jest jedyna opcja.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Posiew moczu u niemowlaka?