Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

ile powinno pić?

27 paź 2011 - 14:37:34

moja córeczka ma 2,5 roku i od kilku tygodni bardzo dużo pije ok 2 litrów dziennie(czasem nawet 2,5 l), wcześniej bardzo mało ok pół litra więc ucieszyłam się z tej zmiany, ale czy to na pewno nie za dużo? pije różne napoje od wody z cytryną, soki, kakao, jest wesoła, żywa, nie ma żadnych objawów choroby, nawet przeziębienia, ona jest bardzo drobna bo waży 10 kg

ile powinna tak naprawdę pić? czy powinnam się udać z nią do lekarza?

ile powinno pić?

27 paź 2011 - 14:53:28

wazy 10 kg????to chyba to powinno Cię bardziej niepokoic.Moja córka ma 11 miesiecy i waży 8.900 a ja się martwiłam,że za mało :-).moja mała też pije sporo bo ok 3 butelek po 300 ml,ale to dziecko samo wie ile potzrebuje.Ja bardzo sie z tego cieszę ponieważ ma refluks a tak przez to picie wypłukuje bakterie z moczu.Jak będziesz u lekarza to zapytaj sie może ja tez nie wiem o czymś.

niezweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

ile powinno pić?

27 paź 2011 - 14:57:24

to że waży 10 kg mnie nie martwi, byliśmy w Gdańsku na badaniach w klinice jak mała miała rok i wszystko jest ok, lekarze mówią że taka jest uroda, ja w jej wieku tez tyle ważyłam i mój mąż też więc to pewnie genetycznie uwarunkowane, co prawda jest strasznie wybredna i mało je , ale to chyba też genetyczne ;-)

ile powinno pić?

27 paź 2011 - 15:12:06

Moja córka ma również 2,5 roku.
Też jest bardzo drobniutka, to nie powód aby się martwić.

A co do picia...to indywidualna sprawa. Tak jak z dorosłymi.
Moja pije głównie te kubusie małe w butelkach i wodę
to jak tak liczę to w sumie około 1 litra dziennie napojów.
Myślę,że Twoja córcia ma takie zapotrzebowanie i już-bez obaw:)

ile powinno pić?

27 paź 2011 - 15:12:37

Hej dziewczyny, ja jestem studentką 3-ciego roku dietetyki więc mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie. Dziecko o wadze 10 kg powinno pić 1000 ml + 50 ml na każdy kilogram powyżej 10 kg. Jednak Twoja córcia waży mało jak na swój wiek. Powinna ważyć ok 13,5 kg. Gdybyś miała jakieś pytania to możesz pisać na priv. Pozdrawiam

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

ile powinno pić?

28 paź 2011 - 18:40:11

a może niunia tak pije z powodu suchego powietrza w domu? Myślę, że waga małej nie jest tu nic winna ;p spróbuj nawiolrzac powietrze albo przykręcić ogrzewanie

ile powinno pić?

28 paź 2011 - 19:57:44

moj maly ma prawie 2latka a dziennie wypija ok 2-2,5litra mleka/kaszki +normalne obiady,sniadania i kolacje..widocznie tyle potrzebuje,lepiej chyba ze chce pic jakby nic jej sie wepchnac nie dało:)

ile powinno pić?

28 paź 2011 - 22:49:56

Kochana Ty sie powinnas przejmować jak dziecko wogóle ci nie chce pić. Mój mały w pażdzierniku skończył dwa latka, codziennie pije jak smok i nie zabraniam mu. Robię mu kompoty, herbatki, na okrągło Tylko musisz patrzeć ile zrobi,,siusiu,, najczęściej przy chorobie. Powinien mniej więcej tyle samo co wypije to tyle wysiusiać. Co do wagi mój syn waży 11kg. Więc o 1 kilo więcej niz twoje dzieciątko. Ale wszystkie badania ma w normie, szaleje i zjada za 10....jest jak owsik.......jest wszędzie....

pozdrawiam....

ile powinno pić?

08 lis 2011 - 16:39:12

moja córcia mało piła kiedy rok temu miała rota wciskałam w nią picie na siłę i od tego czasu pije podobnie tak jak Twoja córeczka około 2 litry nawet czasem na dzień,ma 3 latka i tez jest drobniutka;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-08 16:39 przez klerju32.

ile powinno pić?

08 lis 2011 - 17:47:45

Moja córka ma 2,5 roku, ważny 13,5 i kiedyś piła zdecydowanie więcej a teraz jak ma humorek. Pije mleko 2x330 ml. zupy je niechętnie, w ciągu dnia pije wodę z miodem, wodę z sokiem domowym i od miesiąca koperek (torebkę zaparzam w kubku i ma na 2 razy w ciągu dnia) na zaparcia, które właśnie się pojawiły jak zaczęła mniej pić.
Założycielko wątku ciesz się, ze dziecko pije widocznie takie potrzeby.
Czy zgadzacie się z tym, żeby takim małym dzieciom nie podawać zwykłej herbaty?

ile powinno pić?

08 lis 2011 - 18:16:58

Cytat
ewciao
Moja córka ma 2,5 roku, ważny 13,5 i kiedyś piła zdecydowanie więcej a teraz jak ma humorek. Pije mleko 2x330 ml. zupy je niechętnie, w ciągu dnia pije wodę z miodem, wodę z sokiem domowym i od miesiąca koperek (torebkę zaparzam w kubku i ma na 2 razy w ciągu dnia) na zaparcia, które właśnie się pojawiły jak zaczęła mniej pić.
Założycielko wątku ciesz się, ze dziecko pije widocznie takie potrzeby.
Czy zgadzacie się z tym, żeby takim małym dzieciom nie podawać zwykłej herbaty?
Zgadzam się, herbata zawiera teinę, to nie jest zdrowe dla dziecka. lepiej podawać owocowe.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dieta dla karmiącej