Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Desmoxan opinie

14.01 o 21:11

tanie przepisy na obiad

15.02 o 15:34

Bio Oil opinie

1.06 o 21:06

Espumisan opinie

7.05 o 22:15

Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 ... 13 14 --> ->|

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

13 sie 2011 - 20:37:20

dokładnie najważniejsze jest picie... prze głodnieje porządnie to zje... nie wiem w jakim wieku jest córa ale może jest jeszcze bobasem i zaczeła ząbkować moja córa jak ząbkowała wręcz nie chciała wcale jeść... my na poprawienie apetytu zaczeliśmy podawać córce tran i o dziwo je już dużo lepiej choć od początku była nie jadkiem

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

13 sie 2011 - 20:38:38

Mój syn też za wiele nie je..ale za to pije litrami..wszyscy mi mówią ze nie je bo zapycham go piciem,ale co mam poradzic na to kiedy on nie chce jesc,przeciez nie bede chodzila za nim i mu na sile wpychala,zglodnieje to sam przyjdzie. Nie ma sie co przejmowac,tak przynajmniej mysle...

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

13 sie 2011 - 20:57:41

Cytat
o0oannao0
Nie zmuszać,bo tylko pogorszysz sprawę,znam osoby których zmuszano do jedzenia krzykiem biciem i znienawidziły jedzenie,trzymaj sie stałych pór posiłków nie dawaj żadnych przekąsek miedzy posiłkami żadnych słodkości,niestety dziecko trzeba czasem ''prezgłodzic'',nie zje obiadu,kolacji to zje śniadanie.

popieram wypowiedz kolezanki w 100% :)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

13 sie 2011 - 21:23:36

może ząbki idą?:)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

13 sie 2011 - 22:36:18

moja córka ma 2 latka. jeść nie chce ale bardzo dużo pije, a to wode z sokiem wypije albo jakąś herbatkę. trochę się martwie o to bo jest troche chudziutka, taka drobniutka. może jej się to zmieni i zacznie normalnie jeść.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

13 sie 2011 - 23:05:20

moja córa odkąd je sama to je minimalnie - stale jest w 50 centylu wagowym mimo wszystko. W przedszkolu je bo musi i inne dzieci jedzą więc nie ma problemu ale w domu zwyczajnie nie chce - chyba że naprawdę jest coś co lubi bardzo

jednak wystarczy że nie zje obiadu a już wsuwa kolację :)


za to pije sporo w tym mleka

obecnie ma 5,5 roku i waży ok 20 kg oraz ma 116 cm

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 sie 2011 - 00:11:45

moja córcia tez malutko je od kilku dni podaje jej -multi sanostol -tak poradziła mi pani doktor

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

10 cze 2011 - 15:41:01

Dziewczyny proszę Was o radę..... Moja córka ma 2latka i 2 mce od zawsze był u niej problem z jedzeniem. Gdy przychodzi pora posiłku najchętniej wyszłabym z domu... Muszę ją prosić,wręcz błagać, żeby zjadła... a ona tylko nie i nie. Staram się na nią nie krzyczeć i zawsze tłumaczyć, ale moje tłumaczenia w tym przypadku do niej nie przemawiają. Doszło do tego że wyprowadzam ją z pokoju i zamykam drzwi...ona zaczyna płakać i wtedy mówi dopiero że będzie jadła...wiem że to brzmi okrutnie i czuję się z tym beznadziejnie źle, ale inaczej ona nawet nie spojrzy na posiłek... No i następna rzecz że ona nie jada sama tylko ja muszę ją karmić. Wiem że umie posługiwać się widelczykiem, bo np. pokrojonego arbuza sama nabija i zjada. Mamy ustalone pory posiłków a między nimi nie daję jej słodyczy czy innych przekąsek. Nie mam pomysłu jak to zmienić, jak sprawić by moja córka grzecznie usiadła i sama zjadła. Muszę dodać, że poza tym jest grzecznym brzdącem. Słucha się, nie pyskuje, nie płacze z byle powodu, sprząta zabawki po skończonej zabawie itd. Tylko to jedzenie... Doradźcie coś, jak powinnam postąpić?

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

10 cze 2011 - 15:46:56

ja mam to samo z moją prawie 3 letnią córką nic tylko mleczko by piła:( chętnie też dowiem sie co mam zrobić żeby zaczeła jeść jak człowiek!!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 0

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

10 cze 2011 - 15:49:12

Moja też nie chce jeść, nawet byłam u lekarza, dowiedziałam się, ze przybywa na wadze a skoro nie chce podstawowych posiłków to znaczy, ze podjada w międzyczasie i to jej starcza. Kazała spróbować zmienić dietę ale co tu zmieniać skoro na nic nie ma ochoty.
Też mam z tym problem. Nie chce jeść to podsuwam jej a to kanapeczkę a to coś innego w trakcie zabawy. Na razie jest zdrowa, żywa i widocznie starcza jej to co zje. Mam nadzieję, ze jak pójdzie do przedszkola to między dziećmi będzie miała lepszy apetyt.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

10 cze 2011 - 15:54:38

u nas ten sam problem jadł by wszystko po za śniadaniem, obiadem i kolacją.
Wczoraj strajkował cały dzień i nic nie jadł. Jakoś specjalnie mnie to nie martwi, zgłodniej to zje. Nic na siłę. Też byłam niejadkiem.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

10 cze 2011 - 15:55:22

Powiem Ci, że z moim synkiem jest tak samo. Ma 2lata i 3 m-ce, również potrafi jeść sam, ale tylko to co lubi;) Z innymi daniami ma już problem.
Nie lubi owoców, ani warzyw a za to mięso, kabanosy, szynki je bez problemów. Oczywiście przemycam owoce i warzywa w różnych daniach i deserach.
Od małego uczyłam go jeść wszystko (oczywiście odpowiednio do wieku), ale on wybiera konkrety i ja nie będę z tego robić problemu.

Pewnie Twoja córeczka także ma swoje ulubione dania, staraj się je przyrządzać najczęściej jak możesz, a wtedy zje z apetytem.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

10 cze 2011 - 17:31:43

Też staram się jej dawać wszystko do jedzenia, ale gdy ma usiąść w jednym miejscu i ładnie zjeść to chyba stwierdza że jest wiele innych ciekawszych zajęć. Myślałam o tym, żeby jej nie dawać jak nie chce i może sama w końcu przyjdzie ale szczerze powiedziawszy boję się że to nic nie da... A nie chciałabym żeby schudła bo wydaje mi się że i tak jest szczupła (lekarz powiedział że ma dobrą wagę i wzrost i się dobrze rozwija, ale np. moja mama mówi że jest za chuda....).
A co do jej ulubionych potraw to ciężko wyczuć co jest jej ulubione, bo na wszystko reaguje tak samo.... czyli NIE CHCE JEŚĆ!!!!

zweryfikowana
Posty: 432
Ostrzeżenia: 1/5

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:00:23

moja mala tez jest tzw niejadkiem,ale jakis miesiac temu wogole nic nie jadla,zabawy podczas jedzenia niepomogaly, kupilam smecte i wtedy jadla juz jak wilk:)

zweryfikowana
Posty: 2.806
Ostrzeżenia: 2/5

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:02:15

Moi rodzice stosowali zasade nie to nie zgłodniejesz zjesz i tak było bo pamiętam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy laryngolog poszukiwany