Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

02 mar 2012 - 07:36:58

Cytat
kora25
a może podaj przepis na ten sosik pomidorowo- marchwiowy:) brzmi pysznie:)
z góry dzięki,pozdrawiam
Z przepisami to mam trochę problem. Może napiszę ogólnie co dodaję. Kupuję puszkę pomidorów w puszcze, kroję je i duszę, może być z cebulką. Dodaję do tego trochę czosnku, jakieś zioła, które akurat mam w domu. Moje małe kochają kukurydzę, więc też wrzucam. No a z tą marchewką, to trę ją na tarce z oczkami tylko na takiej drobnej, 1 - 2 ile kto lubi. pod koniec można zetrzeć odrobinę żółtego sera. Fajnie jest go zetrzeć na drobnej tarce, bo wchodzi go mniej i danie jest bardziej zdrowe. Mam nadzieję, że to wystarczy. Smacznego
Niestety, ja jak gotuję, to cały czas próbuję i gotuję metodą prób i błędów. Mam jeszcze swój sposób na przemycenie szpinaku. ale to jak by ktoś chciał to na priv.
Tak mi się jeszcze przypomniało, że jest taki syrop na apetyt o smaku cytrynowym CITRO PEPSIN. Mój mąż testował go na mojej starszej córci. Podaje się pół godziny przed obiadem i maluch muci, aż miło patrzeć. Zawsze można kupić apetizer.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-02 07:44 przez taria21.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:12:36

Co ja mam zrobić, mój synek (we wrześniu skończy 3 latka) nie tknie chleba ani bułek jedynie co wcisnę mu to suche pieczywo z masełkiem i serkiem żółtym 2 szt na kolacje, mam ogromny problem z jedzeniem, żadnych owoców normalnego obiadu, tylko mleko, kaszka ewentualnie zupa w której nic nie pływa, frytki, placuszki, naleśnik. jeżeli próbuje mu coś innego wcisnąć to na zawołanie wymiotuje, tak jest od małego, myślałam że z tego wyrośnie. wspomne jeszcze że dlugo był na piersi, bardzo szybko przybierał na wadze,lekarka nie dowierzała że karmiony był wyłącznie piersią, nic nie je a rośnie- jak to możliwe.... co mam zrobić żeby zaczął w miarę normalnie jeść, jak mam go dać do przedszkola, przecież on tam nic nie zje.

ma bardzo dobre wyniki, śliczne zęby wzrostowo wyglada na 4 letnie dziecko, ładnie mówi i rozwija się, tylko problem z jedzeniem..... proszę poradźcie mi jak go namówić na owoce i normalne jedzenie. gdy tylko zbliżam się z talerzem,albo wołam go do stołu - to od razu: nie chce, nie lubie, nie dobre| nie rusza go jak my domownicy jemy.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:15:06

A supernianię oglądałaś? Tam pokazywała jakie cuda robić, żeby dziecko spróbowało nowych potraw. Albo "Na kłopoty Zawadzka" :)
Tu jest na przykład odcinek o niejadku:
http://tvnplayer.pl/programy-online/na-klopoty-zawadzka-odcinki,575/odcinek-1,S00E01,10902.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-14 21:17 przez dzikafretka.

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:18:04

moze spróbuj ukladac z owocow na talerzu smieszne buźki czy cos w tym stylu ostatnio ogladalam Super nianie i chlopczyk jadl tylko zupki chinskie 4 latka nie chcial zup ktore gotowala mama wiec zakryli mu oczy i dali obie do spróbowania oczywiscie rozpoznal smak i powiedzial ze dajmy smakuje mu nr.2 czyli chinska wiec super niania powiedziala mu ze tą zupe ugotowala mu mama no i zacza jesc :
)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:20:02

Dużo małych dzieci tak ma,dobrze,że cokolwiek je,bo są takie dzieci,co praktycznie niczego nie tkną a żyją ;) Zapewne minie mu z wiekiem tak jak większości dzieci. Ale fakt, pomysł z apetycznym podaniem warzyw,owoców jest fajny-jakieś buźki, stateczki i inne takie :)

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:20:56

Cytat
dzikafretka
A supernianię oglądałaś? Tam pokazywała jakie cuda robić, żeby dziecko spróbowało nowych potraw. Albo "Na kłopoty Zawadzka" :)
Tu jest na przykład odcinek o niejadku:
http://tvnplayer.pl/programy-online/na-klopoty-zawadzka-odcinki,575/odcinek-1,S00E01,10902.html

o własnie ten odcinek oglądałam :D

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:22:59

Ale jeżeli dziecko wymiotuje, to to być może nie do końca jest problem 'nie zjem bo nie' - może nie toleruje jakichś składników pożywienia, kojarzy je ze złym samopoczuciem i dlatego ich uparcie unika?

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:29:55

rozkładm ręce, gdy widzę jak mojej koleżanki synek który ma 15 m-cy je wszystko, a mój to widzi i nic. w sklepie mówi mama kup banana i jabłko a na moje pytanie czy to zje odpowiada że NIE. z owoców to jedynie kompot wypije. ma książeczki z owocami i posiłkami, mówi co to jest ale gdy widzi to na talerzu to od razu że NIE ZJE.
dużo mu opowiadam jakie to jest smaczne, żeby choć spróbował , mówi co to jest ale gdy widzi to na talerzu to od razu że NIE ZJE.
najgorzej jest w święta czy na uroczystości rodzinnej, moi teściowie tego nie rozumieją, ostatnio usłyszałam tekst CZY ON JUŻ NORMALNIE JE? JAK MY GO WYCHOWUJEMY, TO JEST NIENORMALNE ŻEBY ON NIE JADŁ. JAK MU NIC NIE DAMY PRZEZ CAŁY DZIEŃ TO ZACZNIE NORMALNIE JEŚĆ... porażka, nic dziwnego że mały nie chce u nich być.
tak się zastanawiam że gdyby był z dziecmi w przedszkolu to może widząc jak one jedzą to zacznie próbować.

z moim starszym synem nie mialam problemow z jedzeniem, od małego jadł wszystko i był tak samo na piersi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-14 21:38 przez dagus713.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:35:51

Ale jak to wymiotuje? Nie byłaś z nim u lekarza?

Moja mała tez jest niejadkiem (ma ponad 3 latka),ale bywały różne etapy.. Czasem cały dzień nie chciała nic jeść,czasem jadła wszystko co popadnie. I też ma swoje ulubione rzeczy i nic nowego nie chce jeść (najbardziej lubi mleko,jogurty,na obiad też wybrane rzeczy i z zup tylko rosół,ogórkowa ewentualnie jarzynowa)..
Ale znalazłam na to sposób- do zupy ścieram marchewkę (czy inne jarzyny) i zjada,nawet nie wie co to:) Tak samo z owocami,robię na przykład galaretkę..

Może spróbuj zrobić jakieś kolorowe,ładnie wyglądające kanapki? Moja też mało je chleba i bułek,ale najczęściej kroję tą kanapkę na kosteczki,siedzę z nią,zachęcam,żeby zjadła za mamusię,za tatusia itd:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-14 21:37 przez Hooney_M.

zweryfikowana
Posty: 4.469
Ostrzeżenia: 1/5

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:39:33

NIE LUBIĘ to słyszę również na co dzień jeśli chodzi o zdrowe żywienie jak czegoś nie lubi to wymiotuje a najlepiej lubi lody i słodycze więc ......chociaż owoce jeszcze lubi ma 3 lata myśolę że skoro prawidłowo się rozwija to nie jest problem

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:41:29

Na pewno trzeba wprowadzić kolory i smaki w formie zabawy. Teraz można nawet na rynku rozmawiać o kolorach i pytać jaki owoc dziecku się podoba, który najpiękniej się " uśmiecha" do dziecka i czy chciałoby spróbować jak smakuje.
Ale ostrzegam, lepiej nie uczyć żeby samo wybierało rączką i brało do buzi.Było to już dawno, koleżanki bratanek nauczony,że w ogrodzie zrywa sobie owoce sam,któregoś razu będąc pod opieką babci zerwał i zjadł wilczą jagodę rosnącą na krzaku koło trawnika miejskiego.

Cytat
Hooney_M

Ale znalazłam na to sposób- do zupy ścieram marchewkę (czy inne jarzyny) i zjada,nawet nie wie co to:) Tak samo z owocami,robię na przykład galaretkę..
[/i][/b]
Ja też przemycałam, nawet w pulpecikach :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-14 21:47 przez szasa.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:47:05

zacznę robić mu kolorowe jedzonko na talerzyku, jakieś śmieszne minki, będę namawiała go na wspólne robienie, może to go przekona.

jak był malutki to wmawiałam sobie że nie chce jeść bo nie ma ząbków. 1 ząbek gdy skończył 9 m-cy, a potem wszystkie naraz.
nie wiem gdzie leży przyczyna, kiedy popełniliśmy bład
bardzo wam dziękuję za rady, zaczynam od jutra. wiem że początek będzie ciężki ale damy radę. ten mój mały spryciula może da się przekonać że jedzonko jest smaczne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-14 21:51 przez dagus713.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:49:24

Cytat
szasa
Na pewno trzeba wprowadzić kolory i smaki w formie zabawy. Teraz można nawet na rynku rozmawiać o kolorach i pytać jaki owoc dziecku się podoba, który najpiękniej się " uśmiecha" do dziecka i czy chciałoby spróbować jak smakuje.
Ale ostrzegam, lepiej nie uczyć żeby samo wybierało rączką i brało do buzi.Było to już dawno, koleżanki bratanek nauczony,że w ogrodzie zrywa sobie owoce sam,któregoś razu będąc pod opieką babci zerwał i zjadł wilczą jagodę rosnącą na krzaku koło trawnika miejskiego.
Cytat
Hooney_M

Ale znalazłam na to sposób- do zupy ścieram marchewkę (czy inne jarzyny) i zjada,nawet nie wie co to:) Tak samo z owocami,robię na przykład galaretkę..
[/i][/b]
Ja też przemycałam, nawet w pulpecikach :)

Ja tak samo :D I wcześniej jeszcze ukrywałam z pogniecionych ziemniakach,ale niestety odkryła,że to marchewka:))

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:54:52

Cytat
dagus713
zacznę robić mu kolorowe jedzonko na talerzyku, jakieś śmieszne minki, będę namawiała go na wspólne robienie, może to go przekona.
...
Pomarańczowy kolor pobudza apetyt, połóż w zasięgu wzroku na talerzyku listek sałaty, a na tym plasterek banana, cząstkę mandarynki, plasterek marchewki gotowanej,zielony groszek. To przyciąga wzrok,kiedyś się zainteresuje.Nawet niech na razie tylko dotyka paluszkiem,potem zacznie go lizać, kiedyś spróbuje.
Jeżeli lubi serki to na plasterek banana połóż łyżkę serka i tak zacznij go karmić. Może zechce paluszkiem nabierać serek.Nie pytaj co by dziecko zjadło, bo od razu nastawi się że nie będzie jadło. Ja nigdy nie pytałam dzieci co dzisiaj zjedzą.Mówiłam tylko,że dziś jest niespodzianka i to ich zaciekawiało, jedno z dzieci też było niejadkiem.
Problem był tylko z babcią, bo gdy musiałam wrócić do pracy to ich rozpaskudziła, a wieczorem miałam kłopot, może ich brzuszki po tych frytkach i coli bolały, ale żadne argumenty do babci nie trafiały, na drugi dzień od nowa to samo. Przecedzała im zupy, na śniadanie cola i frytki.Pytała co zjedzą to był prawie codziennie rosół z makaronem, oczywiście bez marchewki i mięsa- przecież musiał być przecedzony. To co ja im ugotowałam stało w lodówce nie ruszone.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-14 22:15 przez szasa.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 lip 2012 - 21:56:40

byłam z nim u lekarza, zrobiliśmy wszystkie badania łącznie z robakami i nic, wszystko w jak najlepszym porządku, lekarki nic nie zaniepokiło.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Hipotrofia- nasze maleństwa