Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

13 minut temu

Sklep internetowy

57 minut temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

27 lut 2012 - 11:48:34

moja 15 miesieczna córeczka nic nie chce jesc:( to trwa juz jakies 3 tygodnie
nie wiem co mam zrobic
wszystkiego probowalam dawac z flaszki zupke, ziemniaczki na talerzu z mieskiem zeby sobie sama brałą jednak nic jak zje 2 kromki same ! bez masla bez niczego to tyle za caly dzien :(
pocieszam sie tym ze moze to przez ząbki
a ciesze sie ze chociaz je mleczko na noc i rano 120ml...

moze macie jakies pomysly na urozmaicenie menu ?? co wy podajecie waszym pociecha ??
pozdrawiam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-27 11:50 przez dada23.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

27 lut 2012 - 12:13:48

witaj, no to możemy podac sobie ręce:) moja ma 16 miesiecy i tez już od dluzszego czasu nic nie chce jeść. u niej wygląda to tak, że nie chce jeść miesa, chleba, ziemniaków, niektórych zup itp
Za to lubi i robie jej czesto pomidorowa, rosół, ryz z jabłkami, pierogi, naleśniki, płatki na mleku, płatki górskie, jajecznice.
Wydaje się, że dużo lubi, ale to tylko pozory....
Jest dzień, że rano zje kaszke i potem weżmie coś do ust dopiero ok. 15. Za nic jej nie przekonasz żeby coś zjadła.

Nie przepada za owocami, warzywami, sa dni że zje ale rzadko.

Ja tez myslałąm, że to zęby i po trochu pewno tak, ale niedawno robiłam jej badnaia i wyszło ze ma stanowczo za mało żelaza i przez to może mieć taki słaby apetyt.

Dr kazała jej podawać żelazo w syropie, zobacze za jakis czas czy jest poprawy, oby tak.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

27 lut 2012 - 12:53:15

Moja Niunia też tak miała i też miałam podawać jej żelazo, ale troszkę poczytałam i zdecydowałąm się na syrop z burakaPodawałam przez jakieś 2 miesiącei teraz Mała apetyt ma że miło :)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

27 lut 2012 - 12:53:34

też maiłam taką sytuację, przede wszystkim zrób badania- krew, mocz aby wykluczyć jakieś braki np żelaza lub infekcje układu moczowego. Dzieci często w tym wieku mają takie przestoje z brakiem apetytu a potem wszystko wraca do normy... może spróbuj zachęcić małą kolorowymi posiłkami, ja tak robiłam np kładłam na talerzu kolorowe warzywa( brokuł, marchew, i ziemniaczki, kalafior itp i układałam z tego buźki, minki i rózne przedmioty i synka to bawiło i jadł, tak samo kanapki kolorowe z pomidorkiem, i innymi dodatkami:)działało:) trzeba trochę pokombinować,bo może znudziło się dziecku dotychczasowe menu, w internecie znajdziesz szereg przepisów dla małych niejadków. i oczywiście dużo ruchu i spacerów- córeczka się wybiega i sama zgłodnieje. A do lekarza profilaktycznie też można iść.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

27 lut 2012 - 13:11:45

Miałam ten sam problem z każdą z córek, ale ponieważ są dwie to wiem, że to normalne. Można się wysilać i kombinować, ale nie u każdego to coś daje.Może warto sobie zdać sprawę z tego, że dziecko nie zje tyle co dorosły, ale tak jak dorosły ma swoje ulubione smaki. Im bardziej się denerwujemy niejedzeniem tym bardziej przyczyniamy się do tego, wzmacniając takie zachowanie swoją uwagą. Ja swoim robię w czasie kryzysu makaron z sosem pomidorowo marchwiowym dobrze przyprawiony ziołami. Zawsze to co lubią najbardziej.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

27 lut 2012 - 13:19:58

a może podaj przepis na ten sosik pomidorowo- marchwiowy:) brzmi pysznie:)
z góry dzięki,pozdrawiam

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

05 sty 2012 - 20:56:29

Mój synek skończył niedawno 6 miesięcy. Wiem , że to już pora na rozszerzenie diety o zupki z mięsem. Niestety Mateuszek odmawia jedzenia czegokolwiek co zawiera mięso. Dawałam mu i zupki ze słoiczków np z kurczakiem , indykiem czy cielęciną i gotowałam mu bo myślałam , że tamte mu nie smakowały , ale nic z tego. Jak tylko poczuje , że to nie jego ulubione owoce to odrazu się odwraca , zamyka buzię albo płacze , jakby umiał chodzić to by mi pewnie uciekł z fotelika :)Nie wiem już co mam robić bo codziennie próbuje mu chociaż parę łyżeczek dać , ale to już prawie 2 tygodnie i dalej się nie przekonał. Od urodzenia jest na sztucznym mleku , od 2 miesięcy je marchewkę , jabłuszka teraz jeszcze banany.Je też kaszki. Nie wiem czy taka dieta jest dla niego dobra.Czy też miałyście taki problem?

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

05 sty 2012 - 21:06:19

A mój synek odwrotnie, o samego początku jadłby tylko mięso, rosół i zupę jarzynową, natomiast nie lubi kaszek, mleka i w ogóle mlecznych potraw. Próbuję mu podkładać pod nos jogurty, to czasami zje jednego na dzień, a przecież mleko jest jest bardzo ważne w diecie małego dziecka. Natomiast moja pediatra powiedziała, że jak nie chce to dziecko nie zmuszać, może za jakiś czas zmieni mu się wszystko i polubi mleko. Tak więc nic na siłę.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

05 sty 2012 - 21:07:08

u mnie też był, a nawet jest ten sam problem, winą tego jest zła metoda wprowadzania posiłków. Powinno się zaczynać od warzyw, poźniej dopiero owoce. Jeśli dziecko je coś pysznego słodkiego, co mu bardzo smakuje to dlaczego ma z tego zrezygnować i jeść coś niedobrego bez smaku? Moje dziecko do tej pory (2latka) nie chce jeść niczego co nie jest słodkie lub chociaż kwaśne :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-05 21:09 przez alenka85.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

05 sty 2012 - 21:32:49

właśnie zaczynaliśmy od warzyw , najpierw była marchewka , potem zupki jarzynowe (te po 4 miesiącu) a dopiero potem owoce .Alenka myślę , że masz rację - owoce i jogurty są lepsze , a ja go tu namawiam na takie paskudne warzywa z mięsem :p

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

05 sty 2012 - 21:35:31

Moj syn (17 miesiecy) jak widzi mieso to tez nie chce. Zjada jak mu je ukryje, hehe. Np. sos pomidorowy z pulpetami i ziemniakami. Dziwne tez jest to. Nie lubi nalesnikow, nie lubi miesa, a krokiety z miesem wcina ile zmiesci;d

Generalnie osotanio to mam z nim masakre. Od ponad miesiaca prawie nic nie chce jesc w ogole obiadu! Zjada tylko mleko wieczorem (i to nie zawsze) i kaszke rano, suchy chleb bez niczego, owoce (je akurat wcina nalogowo - wszystkie), ale to przeciez nie obiad. Na obiad to tylko rosolek z makaronem, czasem zje marchewke, a czasem to nawet rosolku nie chce. Juz nie wiem co mam robic. Ida mu zabki.. To dlatego? Lekarka powiedziala, ze wazne ze je mleko rano i wieczorem i duzo pije. A Wy jak myslicie?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

05 sty 2012 - 21:42:45

gochka ja mam podobny problem. Mój mały ma niecałe 11 miesięcy i też nie chce jeść ani obiadków, ani deserków owocowych. Najchętniej to by jadł tylko moje mleko i kaszkę. Też mu ząbki wychodzą i właśnie dzisiaj byłam u lekarza to mi powiedziała, że przy ząbkach to normalne i też mi mówiła o tym, że najważniejsze żeby dużo pił. Powiedziała żeby mu podawała obiadki chociażby po łyżeczce ale nie na siłę żeby nie zniechęcić do jedzenia i żeby mu się jedzenie nie zaczęło kojarzyć z czymś nieprzyjemnym. Więc ja się już tak nie martwię. Gorzej z tym, że ja już bym chciała od cyca odzwyczajać, a tu zonk bo to taki ssak, że szok :D

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lut 2012 - 13:35:58

Nie martw się. Moja córka do 2 roku zycia nie jedła mięsa, wypluwała wszystko co bylo mięsne.Tylko mleko, kaszki, pierogi itp Jednak staralm sie jej przemycac mięsko np zmielone albo w czymś schowane. Kiedy poszla do pzredszkola nauczyla sie jesc wszystkiego. dzis nie ma problemu z mieskiem, kotlecikami itp. Ostatnio z mężem jadła kiełbaśe z cebula z patelni;) jak nie chce to niech nie jje, nie zmuszac.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lut 2012 - 13:40:42

Moj syn ma 4 lata i dopiero teraz zaczyna jeść mięso ale to tez musi sam poprosić. Jak był malutki i go karmiłam to wcinał wszystko pozniej juz zaczał wybrzydzać. Teraz zje kotleta, parówki, kabanosy, wedline ale jak sam poprosi albo akurat ma ochotę jak podam jak np. dziś zrobiłam sobie kanapki z wedlina i mały stwierdził ze też by coś takiego zjadł :)

ostatnio polubił pierogi z miesem ale muszą być tak pokrojone zeby mięsa nie było widac bo inaczej może ich nie zjeść :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-29 13:41 przez CHRUPEK.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lut 2012 - 14:50:23

wspołczuje Wam mamusie, moja córka ma 15 miesięcy i żadnych problemow z jedzeniem jada posilki regularnie i zjada wszystko:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

walka z roztoczami