Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

28 paź 2011 - 19:22:36

Cytat
CHRUPEK
Dziewczyny macie może jakąś metodę by "zagonić" dziecko do stołu? Chrupson w ogóle nie chce siadać do posiłków przy stole, biega ucieka, krzyczy w rezultacie nic nie zjada. Wszystko jest nie dobre, on tego nie lubi i najchętniej jadł by TYLKO mleko. Nie mam juz pomysłów i kończy mi sie cierpliwość, a kiedyś tak ładnie siadał i zjadał.... Generalnie ostatnio zrobił się trochę "niedobry" i wszystko jest na NIE. Nie będę jeść, nie będę spać, nie będę sprzątał, nie ubiorę się, nie umyję zębów.

no jestem w szoku ze chrupek czegos nie wie ...:P atak na powaznie to widocznie te\woj synek ma teraz bunt nie wiem ile ma lat ale a teraz ma okres na nie musisz mu tlumaczyc i musisz sie w cierpliwosz uzbroic ...
u mnie w odmu tez bylo nie ale szybko znikło :)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

28 paź 2011 - 20:50:28

Witajcie. Ja mialam taki sam problem ze swoim synkiem wiec kupilam w aptece herbatke na apetyt i po codziennym dawkowaniu zaczal jesc i nie mogl sie najesc przez kilka dni a potem normalnie juz jadl ale z przyjemnoscia. Polecam i pozdrawiam.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

28 paź 2011 - 21:29:38

jaka to herbatka?

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

28 paź 2011 - 23:31:43

ja polecam nie dawac zadnych chrupek i przekasek czy sokow- ja swoja tak 2 dni przetrzymalam na samym mleku i jogurcie i co? po 5 miesiacach zhadla w koncu 5 posilkow:/

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

30 paź 2011 - 21:59:56

Wiecie co ja polecam na brak apetytu u dzieciucha? Częste wizyty u babć, cioć i sąsiadów :) Mój Pyś lubi bardzo jeść w gościach, mi jako dziecku z tego co pamiętam u kogoś też bardziej smakowało niż w domu :)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

03 lis 2011 - 20:17:45

Witam,
moja mała (ma prawie 5 miesięcy), od jakiegoś czasu nie chce jeść mleka. Karmię ją mm od 2 tygodnia życia i nigdy problemów nie było. Potrafiła jeść nawet 180 ml mleczka zagęszczanego co 3-4 godziny. A teraz.. ech... co 4 godziny po 50-80, może tylko ze dwa razy na dobę zjada 180 ml :( Miałyście może tak z dziećmi? Dodam tylko, że zaczęłam jej już wprowadzać jabłuszko, marchewkę i ziemniaczka. Możliwe, że to od tego? :(

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

03 lis 2011 - 20:21:57

tak to możliwe że z tego powodu nie chce już tak jeść mleka, moja nigdy nie wypiła 180ml mleka max 150 i nie było problemów ładnie na wadze przybierała.. a jak skończyła rok w ogóle zrezygnowała z mleka jak tylko widziała butelkę uciekała i krzyczała nie nie nie... za to bardzo ładnie zajadała jogurty i twarożki i lekarz powiedział że skoro je je to nie trzeba jej zmuszać do mleka

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

03 lis 2011 - 20:45:44

Witaj, ja tak miałam z moim synkiem. Miał 5 miesięcy kiedy omówił picia mleka z butelki. I co mieliśmy zrobić? Jadał zamiast samego mleka kaszki łyżeczką. Z butelki pił tylko herbatkę i wodę. Fakt, zrobił się pulpecik przez to, ale jak zaczął chodzić bardzo szybko schudł. Lekarka na nasze wątpliwości odparła, że nic złego w tym nie widzi i dawaliśmy małemu kaszkę łyżeczką. Przynajmniej nie groziła mu pruchnica butelkowa...
Sorry, próchnica to raczej pisze się przez "ó" :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-03 20:47 przez anetpak.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

20 gru 2011 - 19:15:17

Moja córka ma 3,5 roku od 3 dni nie chce jeść (zmuszam ją bo by nic nie jadła i to mogło by potrwać pare dni)
chodzi do przedszkola (od września od pójścia do przedszkola jeszcze nie była chora)(dodam ,że duzo dzieci u niej w przedszkolu nie chce jeść.poza tym ,że nie ma apetytu nic jej nie jest zachowuję się jak zwykle.Co to może być?Gardło psikam jej hasko -septem.

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 2/5

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

12 sty 2012 - 16:49:13

No właśnie w przypadku skazy białkowej trzeba naprawdę uważać na to, co podaje się dziecku. Warto zapoznać się z tym artykułem, jeżeli maluch ma AZS: http://www.biomedical.pl/aktualnosci/rodzice-zwiekszaja-czujnosc-w-obawie-przed-alergia-4468.html Można się z niego sporo dowiedzieć o tej chorobie, a przy okazji też zapoznać z raportem przeprowadzonego niedawno sondażu odnośnie tej choroby.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

15 sty 2012 - 16:03:06

ja mam problem ze swoją 10miesieczną córą....bardzo ładnie mi jadla obiadki,ale pare dni temu przeszła grypę zołądkową...bardzo wymiotowała..lekarz przepisał kropelki ,które pomogły ale problem w tym że mała nie chce jeść od tego czasu...zje deserki,kanapki,pije mleko,je chrupki biszkopty etc...ale nie je obiadków;( a przecież to ważny posiłek dla takich dzieci...co zrobić by znów nabrała apetytu?...( nie zje ani domowych ani ze słoiczka obiadków)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

17 sty 2012 - 19:16:18

mam problem ze swoją 10miesieczną córą....bardzo ładnie mi jadla obiadki,ale pare dni temu( 2 tyg dokladnie) przeszła grypę zołądkową...bardzo wymiotowała..lekarz przepisał kropelki ,które pomogły ale problem w tym że mała nie chce jeść od tego czasu.....zje deserki,kanapki,pije mleko,je chrupki biszkopty etc przez pare dni dawalam jej takie lekkie jedzonka zeby brzuszka nie podraznic...ale teraz nie je obiadków;( a przecież to ważny posiłek dla takich dzieci...co zrobić by znów nabrała apetytu na zupki albo drugie danie?...( nie zje ani domowych ani ze słoiczka obiadków)...

je:
mleko zageszczone kleikiem potem jogurcik,jajecznica albo jakas kanapeczka...zamiast obiadku daje mleko bo kaszek od poczatku nie chce...deserek-najczesciej owoc...przed spaniem mleko,w miedzyczasie chrupki kukurydziane bo je uwielbia,biszkopciki i herbatka albo soczek...czy to dobre jedzenie?

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

28 sty 2012 - 14:14:43

Witajcie mamusie:)Mam pytanko,mój synek ma 15 miesięcy i ogólnie jest niejadkiem>Znacie ,moze jakieś ciekawe przepisy dla takiego smyka??I jeszcze powiedzcie mi kochane ,jak przyrzadzacie ryby dla swoich pociech i jakie są najzdrowsze dla maluszka:)Co podajecie na śniadanko,obiad,kolacje swoim pociechom i ile posiłków dziennie należy dawać maluszkowi?:)Dziękuję i pozdrawiam:)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-28 14:18 przez justyna9912.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mleko następne doradźcie