Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

polecany dentysta

49 minut temu

elektryka sklep

55 minut temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

28 paź 2011 - 19:22:36

Cytat
CHRUPEK
Dziewczyny macie może jakąś metodę by "zagonić" dziecko do stołu? Chrupson w ogóle nie chce siadać do posiłków przy stole, biega ucieka, krzyczy w rezultacie nic nie zjada. Wszystko jest nie dobre, on tego nie lubi i najchętniej jadł by TYLKO mleko. Nie mam juz pomysłów i kończy mi sie cierpliwość, a kiedyś tak ładnie siadał i zjadał.... Generalnie ostatnio zrobił się trochę "niedobry" i wszystko jest na NIE. Nie będę jeść, nie będę spać, nie będę sprzątał, nie ubiorę się, nie umyję zębów.

no jestem w szoku ze chrupek czegos nie wie ...:P atak na powaznie to widocznie te\woj synek ma teraz bunt nie wiem ile ma lat ale a teraz ma okres na nie musisz mu tlumaczyc i musisz sie w cierpliwosz uzbroic ...
u mnie w odmu tez bylo nie ale szybko znikło :)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

28 paź 2011 - 20:50:28

Witajcie. Ja mialam taki sam problem ze swoim synkiem wiec kupilam w aptece herbatke na apetyt i po codziennym dawkowaniu zaczal jesc i nie mogl sie najesc przez kilka dni a potem normalnie juz jadl ale z przyjemnoscia. Polecam i pozdrawiam.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

28 paź 2011 - 21:29:38

jaka to herbatka?

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

28 paź 2011 - 23:31:43

ja polecam nie dawac zadnych chrupek i przekasek czy sokow- ja swoja tak 2 dni przetrzymalam na samym mleku i jogurcie i co? po 5 miesiacach zhadla w koncu 5 posilkow:/

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

30 paź 2011 - 21:59:56

Wiecie co ja polecam na brak apetytu u dzieciucha? Częste wizyty u babć, cioć i sąsiadów :) Mój Pyś lubi bardzo jeść w gościach, mi jako dziecku z tego co pamiętam u kogoś też bardziej smakowało niż w domu :)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

03 lis 2011 - 20:17:45

Witam,
moja mała (ma prawie 5 miesięcy), od jakiegoś czasu nie chce jeść mleka. Karmię ją mm od 2 tygodnia życia i nigdy problemów nie było. Potrafiła jeść nawet 180 ml mleczka zagęszczanego co 3-4 godziny. A teraz.. ech... co 4 godziny po 50-80, może tylko ze dwa razy na dobę zjada 180 ml :( Miałyście może tak z dziećmi? Dodam tylko, że zaczęłam jej już wprowadzać jabłuszko, marchewkę i ziemniaczka. Możliwe, że to od tego? :(

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

03 lis 2011 - 20:21:57

tak to możliwe że z tego powodu nie chce już tak jeść mleka, moja nigdy nie wypiła 180ml mleka max 150 i nie było problemów ładnie na wadze przybierała.. a jak skończyła rok w ogóle zrezygnowała z mleka jak tylko widziała butelkę uciekała i krzyczała nie nie nie... za to bardzo ładnie zajadała jogurty i twarożki i lekarz powiedział że skoro je je to nie trzeba jej zmuszać do mleka

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

03 lis 2011 - 20:45:44

Witaj, ja tak miałam z moim synkiem. Miał 5 miesięcy kiedy omówił picia mleka z butelki. I co mieliśmy zrobić? Jadał zamiast samego mleka kaszki łyżeczką. Z butelki pił tylko herbatkę i wodę. Fakt, zrobił się pulpecik przez to, ale jak zaczął chodzić bardzo szybko schudł. Lekarka na nasze wątpliwości odparła, że nic złego w tym nie widzi i dawaliśmy małemu kaszkę łyżeczką. Przynajmniej nie groziła mu pruchnica butelkowa...
Sorry, próchnica to raczej pisze się przez "ó" :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-03 20:47 przez anetpak.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

20 gru 2011 - 19:15:17

Moja córka ma 3,5 roku od 3 dni nie chce jeść (zmuszam ją bo by nic nie jadła i to mogło by potrwać pare dni)
chodzi do przedszkola (od września od pójścia do przedszkola jeszcze nie była chora)(dodam ,że duzo dzieci u niej w przedszkolu nie chce jeść.poza tym ,że nie ma apetytu nic jej nie jest zachowuję się jak zwykle.Co to może być?Gardło psikam jej hasko -septem.

niezweryfikowana
Posty: 279
Ostrzeżenia: 2/5

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

12 sty 2012 - 16:49:13

No właśnie w przypadku skazy białkowej trzeba naprawdę uważać na to, co podaje się dziecku. Warto zapoznać się z tym artykułem, jeżeli maluch ma AZS: http://www.biomedical.pl/aktualnosci/rodzice-zwiekszaja-czujnosc-w-obawie-przed-alergia-4468.html Można się z niego sporo dowiedzieć o tej chorobie, a przy okazji też zapoznać z raportem przeprowadzonego niedawno sondażu odnośnie tej choroby.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

15 sty 2012 - 16:03:06

ja mam problem ze swoją 10miesieczną córą....bardzo ładnie mi jadla obiadki,ale pare dni temu przeszła grypę zołądkową...bardzo wymiotowała..lekarz przepisał kropelki ,które pomogły ale problem w tym że mała nie chce jeść od tego czasu...zje deserki,kanapki,pije mleko,je chrupki biszkopty etc...ale nie je obiadków;( a przecież to ważny posiłek dla takich dzieci...co zrobić by znów nabrała apetytu?...( nie zje ani domowych ani ze słoiczka obiadków)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

17 sty 2012 - 19:16:18

mam problem ze swoją 10miesieczną córą....bardzo ładnie mi jadla obiadki,ale pare dni temu( 2 tyg dokladnie) przeszła grypę zołądkową...bardzo wymiotowała..lekarz przepisał kropelki ,które pomogły ale problem w tym że mała nie chce jeść od tego czasu.....zje deserki,kanapki,pije mleko,je chrupki biszkopty etc przez pare dni dawalam jej takie lekkie jedzonka zeby brzuszka nie podraznic...ale teraz nie je obiadków;( a przecież to ważny posiłek dla takich dzieci...co zrobić by znów nabrała apetytu na zupki albo drugie danie?...( nie zje ani domowych ani ze słoiczka obiadków)...

je:
mleko zageszczone kleikiem potem jogurcik,jajecznica albo jakas kanapeczka...zamiast obiadku daje mleko bo kaszek od poczatku nie chce...deserek-najczesciej owoc...przed spaniem mleko,w miedzyczasie chrupki kukurydziane bo je uwielbia,biszkopciki i herbatka albo soczek...czy to dobre jedzenie?

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

28 sty 2012 - 14:14:43

Witajcie mamusie:)Mam pytanko,mój synek ma 15 miesięcy i ogólnie jest niejadkiem>Znacie ,moze jakieś ciekawe przepisy dla takiego smyka??I jeszcze powiedzcie mi kochane ,jak przyrzadzacie ryby dla swoich pociech i jakie są najzdrowsze dla maluszka:)Co podajecie na śniadanko,obiad,kolacje swoim pociechom i ile posiłków dziennie należy dawać maluszkowi?:)Dziękuję i pozdrawiam:)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-28 14:18 przez justyna9912.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mleko następne doradźcie