Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 13 14 -->

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:04:34

niezweryfikowany moderator??????????????????????????

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 1/5

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:06:42

i tak bywa:P

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:07:09

może spróbuj bardziej urozmaicić posiłki np. kolorowe, śmieszne kanapeczki (np. grzybek z jajka i pomidorka) lub niech Ci "pomaga" w gotowaniu a potem próbuje jak wyszło.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:07:38

mialam ten sam problem.jak udalo mi sie naklonic moja corke do jedzenia i zjadla choc troszke po pol godz wymiotowala zmuszala sie doslownie.corka ma teraz 6 lat i teraz dopiero widze jaki blad popelnilam.przedewszystkim stale godz posilku nic pomiedzy posilkami.mam teraz druga corke i powiem wam ze jest calkiem inaczej jak nie chce jesc to ok nie zmuszam jej wkoncu zglodnieje.jak nie chce jesc to robie jej np parowki lub cos innego i stawiam na stole jak chce to zje.jak zje odrazu obiad to dostaje nagrode np jakis baton lub cos innego.najgorsze jest naklanianie zmuszanie do jedzenia bo posilki zle sie dziecku kojarza.przy pierwszej corce zaczelam robic jej zabawne kanapki albo robilam jakies zabawne nalesniki cos innego takiego ze ja zainteresowalo i nie naklanialam od jedzeinia.teraz corka je sama i niema ze czegos nie lubi je wszystko.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:07:42

pamietajcie dzieciak nie da sie zagłodzic przyjdzie jak zgłodnieje , wazne zeby piło . jak bedziecie goniły za dzieciakami , błagały prosiły zrobicie z nich niejadków . wiem ci mowie . moja przychodziła w trakcie zabawy po krome chleba , teraz wcina wszystko bez problemu a jak była mała 2-4 lat tez nie bardzo lubiła por obiadowych sniadan . dajcie dzieciom szlec ...:) przyjdzie jak zgłodnieje pod warunkiem ze nie bedzie dokarmiane ciasteczkami , wafelkami itp . my mamusie , byleby zapełnic brzuszek dziecku i czasem wciskamy wafelka , myslimy a to przeciez nie jest slodkie wiec mozna , nie bedzie głodne przynajmniej . błąd laseczki . sprobujcie tak , zero czegokolwiek poza jedzonkiem i niech przychodzi po krome chleba kiedy zgłodnieje . 3 latka dziecko jeszcze ma czas by nauczyc sie jesc z rodzicami przy stole . i nie goncie za nimi z łyżkami po domu , same wtedy je uczycie takiego podjadania po jednej łyżecce , to dzieciak ma przyjsc po cos do zjedzienia .dopiero potem powoli wprowadzamy stałe godziny posiłków , rowniez pamietajac o tym by nie dojadały czegos innego miedzy nimi Nie bójmy sie ... nie zagłodzi sie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-29 16:09 przez annakska2.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:10:25

och widze że to naprawdę częsty problem mój synek ma 3,5 roku od czasu gdy mial niecałe 2 lata mieliśmy problemy z dietą mleko jadł chętnie a co innego to był koszmar jesli nic mi nie zjadł zageszczałam mu mleko kaszką, jadł tylko seven daysa lub mleczna kanapkę lub monte, po prostu raz sprobował a potem nie chciał nic innego tak bylo do skończenia 3 lat doszły tylko danonki i inne serki byłam załamana zwlaszcza ze czesto chorował, ale pediatrzy twierdzili ze nic mu nie jest i faktycznie od jakis 4 miesięcy chce probować wszystkiego oprócz ziemniaków, zupki je wszystkie kanapki z wiekszością rzeczy ostatnio wcina nawet sałatę, widocznie to prawda i dzieci wyrastają, byl czas jakies półroku temu ze oprócz mleczka jadł przez dzien tylko kromke suchego chleba, polepszyło mu się po apetizerze a potem po citropepsinie radzę spróbować, trzymajcie się i kontrolujcie wyniki u lekarza, wszystko będzie dobrze

zweryfikowana
Posty: 392
Ostrzeżenia: 1/5

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:11:03

A moze spróbuj naprzykłąd pusisc jej bajke gdzie cos jedza i mówic rzeczy typu o zobacz jak dzidza ładnie je ale naprzykład isc z nia na dwór i niech tam je u mnie to działa ;D

Albo spróbuj zmienic diete zamiast parówki daj jej zupe albo serek moze cos jej zasmakuje albo nic jej nie daj i jedz sama mówiąc ale to pyszne i moze sama przyjdzie ja tak robie z moja siosra i zawsze działa :D

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:18:23

moze kup apetizer ? :)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:24:57

Cytat
basiaa83
może spróbuj bardziej urozmaicić posiłki np. kolorowe, śmieszne kanapeczki (np. grzybek z jajka i pomidorka) lub niech Ci "pomaga" w gotowaniu a potem próbuje jak wyszło.

z ust mi to wyjełaś ;)
moja córcia je wszystko a ma 20 miesięcy . Razem sobie w kuchni gotujemy . Obiera ziemniaki swoim drewnianym nożykiem, a na kanapki nakłada szyneczkę i pomidorki.

wspólna zabawa na pewno pomoże jej zacząć jeść .
powodzenia

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:25:01

Zabierz ją na basen na dwie godziny, po czym w domu podaj posiłek, a zobaczysz... ;d

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:28:42

to ja cos poradze - mam 2 dzieci oboje wszystko ladnie jedza bez grymaszenia.
po pierwsze zadnych slodyczy i podjadania - chrupki, biszkopty, lizaki, danonki, bananki - wszystko do kosza.
zadnego wlaczania bajek zeby zainteresowac dziecko, zadnego udziwniania w postaci ludzikow i innych glupot (od czasu do czasu mozna - bo sama robie corce muchomorki i myszki z jajka ale to tylko czasem). obiad ma byc obiadem a nie jakas zabawa - od tego jest piaskownica.
ustalic pory posilkow i tego sie trzymac. jak sniadanie jest o 8 to jemy o 8 a nie wczesniej czy pozniej. nie wciskac na sile, nie blagac, nie robic z siebie debila udajacego helikopterek lecacy do rozwczeszczanej buzi - zaplakane dziecka nawet nie slyszy co sie do niego mowi.
dac czas na zjedzenie np 15-20 min po tym czasie po prostu posprzatac i zapomniec. pozniej drugie sniadanie np o 11 i to samo. glodne dziecko nie umrze z glodu tylko samo poprosi o jedzenie. miedzy posilkami nie dokarmiac jogurcikami itp bo to nawet mnie zapcha i nie mam ochoty pozniej nawet na zupe.
moja corka ma 3 latka a synek 1 - jedza razem przy swoim stoliku sami (po synku jest troche sprzatania ale co tam)
kiedys ich tak zapychalam chrupkami na spacerze a to jakims soczkiem marchewkowym a efekt byl taki ze obiad ladowal w koszu nietkniety a corka ktora siedziala u cioci zajadala sie zelkami i znowu kolacji nie jadla. teraz wszyscy maja zakaz wciskania im slodyczy czy czegos tam - dostaja raz dziennie np na drugie sniadanie albo podwieczorek. to naprawde dziala a ile spokoju i radosci przy wspolnym obiedzie - i jedza wszystko od szpinaku, brokulow, ryb po marchewki, groszki, kotlety i kiszone ogorki :)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:30:23

Może spróbuj przygotowywać z nią jakiś posiłek. Niech Ci powie na co ma dzis ochotę i zróbcie to razem. Zrób trochę show z jedzeniem - Kuchenne rewolucje z Magdą Gessler. I na końcu degustacja dań ;) I np. jak Ci powie że ma ochotę 10 dni pod rząd na naleśniki, to zróbcie razem, ale też zjedzcie. Aż w końcu jej zbrzydną i wymyśli nowe danie. ;)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:31:01

Cytat
mineralnakocica
Moi rodzice stosowali zasade nie to nie zgłodniejesz zjesz i tak było bo pamiętam
dokladnie moze podziala :)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:36:28

O ludzie !
Zgłodnieje to zje..i tyle !
Po co się tak z dzieckiem cackac, wiadome,że w ten sposób chce zwrócic na siebie uwagę ..

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

29 lip 2011 - 16:37:52

moze sprobuj podawac jej na kolorowych talerzykach , miseczkach , ze jak ladnie zje to zobaczy jaki rysunek jest na dnie :)
albo wiecej ruchu na swiezym powietrzu , bo jak dziecko nie zmeczy sie ani nie wyszaleje , to i glodne nie bedzie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy laryngolog poszukiwany