Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

50 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 paź 2011 - 08:16:20

dziecko do ósmego roku życia nie jest w stanie się zagłodzić !! nie zmuszać i słodycze odstawić w nie pamięć !!! mam w domu nie jadka który ma już 10 lat i nadal jest niejadkiem !! ja jej nie zmuszam nie chce to nie . Jeśli dziecko w ciągu 15 minut nie zje posiłku tzn że już go nie zje ! czasem podaje jej apetizer i ciut poprawia się apetyt a najważniejsze je to co lubi i potrafi wtedy zjeść niebotyczne ilości pozdrawiam i cierpliwości życzę dawać jeść wtedy kiedy prosi i to o co prosi teraz pomaga jak sama sobie zrobi to co chce i jak chce

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 paź 2011 - 09:16:19

Cytat
emitatynka
dziecko do ósmego roku życia nie jest w stanie się zagłodzić !! nie zmuszać i słodycze odstawić w nie pamięć !!! mam w domu nie jadka który ma już 10 lat i nadal jest niejadkiem !! ja jej nie zmuszam nie chce to nie . Jeśli dziecko w ciągu 15 minut nie zje posiłku tzn że już go nie zje ! czasem podaje jej apetizer i ciut poprawia się apetyt a najważniejsze je to co lubi i potrafi wtedy zjeść niebotyczne ilości pozdrawiam i cierpliwości życzę dawać jeść wtedy kiedy prosi i to o co prosi teraz pomaga jak sama sobie zrobi to co chce i jak chce

Pocieszyłaś mnie, bo mój czterolatek zje rano kasze, w przedszkolu zwykle nic, bo wszystko niedobre, a w domu różnie :) A apetizer naprawde pomaga?

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 paź 2011 - 11:04:09

Chyba jest jakiś ogólnopolski bunt na jedzenie. Liliana ostatnio żyje tylko galaretkami.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 paź 2011 - 11:58:59

JA za roczną córeczką biegam z talerzem lub kromka chleba po całym domu....

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 paź 2011 - 12:10:05

No to cieszę się że nie jestem sama :) Generalnie ja nie robię z tego żadnego problemu ale mam już dość dogadywania matki i babki że dzieciak ma 4 lata a tylko samym mlekiem żyje :/

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 paź 2011 - 12:17:18

moze sprobuj tak zeby on sobie zrobil jakies sniadanko co chce zjesc oczywiscie z twoja pomoca
jak zje daj mu nagrode np.zabawa z toba czy cos w tym stylu

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

14 paź 2011 - 12:20:02

Już robiliśmy razem obiady ale szybko mu się to znudziło, wszystko jest dobre ale nie na długo

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

20 paź 2011 - 07:52:21

Hej dziewczyny! zakladam watek bo dzisiejsze jedzenie sniadania mnie juz przeroslo........od rana tylko zamknieta buzia i odwracanie glowy od łyzeczki. jak wy sobie z tym radzicie? znalazlam na forum informacje o syropie z buraka??? musze to wyprobowac.
Ogolnie moj synek nie chce jesc, ma 10 miesiecy. dziecko w tym wieku powinno zjadac ok 200 gram na jedna porcje, jak mi sie uda wcisnac mu 60 to jestem szczesliwa... czasem zdazaja sie przeblyski i juz mam nadzieje ze bedzie lepiej a zaraz znowu to samo. Ogolnie u nas problemem jest raczej to ze maly nie chce otwierac buzi, bo pptem juz je- tzn nie wypluwa.
Jak wy sobie z tym radzicie? co dajecie maluszkom? moze macie jakies sprawdzone sposoby? bo u nas czasem tanczy cala rodzina zeby go zabawic a on i tak nie otwiera buzki:(

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

20 paź 2011 - 08:40:30

Może powinnaś go przebadać ?? Może ma mało żelaza?? Dzieci w tym wieku mają tak najczęściej ,u nas też tak było więc przebadałam małego . Dostaliśmy żelazo w syropie po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Kacper ma 2 lata i 2 miesiące i wcina wszystko prawie. Od 2 dni nie ma apetytu ale tylko na śniadanie więc go nie męczę później sam siedzi pod lodówką:)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

20 paź 2011 - 09:08:15

Witam w gronie niejadkow...moja cora jest od zawsze niejadkiem...odkad pamietam zawsze było NIE CHCE i NIE BEDE ..sniadanie to makabra..wypije troszke mleka i na siłe zje kromeczke chleba..obiad troszke a kolacja to samo..je tylko to co jej odpowiada..nie zje zadnych nowosci..nie chce jesc kanapek..jak widzi szyneczke to ucieka bo jej smierdzi...sniadanie lub kolacja to albo jajuszko albo paroweczka i nic innego..kolacja to samo...czasem jakiegos pieroga zje albo kluski na parze i nic poza tym...juz niemam siły do niej...obiad jeszcze w miare cos zje ale sniadanie i kolacja to makabra...nie da sie nawet przekupic niczym...badania miała robione i wszystko ok..poprostu taki jej urok..po tatusiu ...hiiii

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

20 paź 2011 - 09:41:09

my tez robilismy badania..... wszytko jest w normie. poprostu nie nie nie .... nawet w nocy nie budzi sie na jedzenie... i rano nie jest glodny. musze naprawde go przeglodzic zeby cos zjadl, ale i tak wtedy otwiera buzie tylko na 5-6 łyzek i na tym sie konczy jego apetyt. plusem jest to ze otwiera buzie na kromeczke chleba.... wiec tym sie ratujemy

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

20 paź 2011 - 10:05:22

moja Julka 3latka jest tez niejadkiem.Na śniadanko woła zupke tzn płatki zje 2-3łyzki i już nie chce.Na obiad tez pewnie zjadłaby płatki ale przekupujemy ją zeby chociaż kawałek mieska zjadła oczywiscie bez ziemniaków bo tego to juz wcale nie chce nawet z sosikiem.Zup ogólnie tez nie chce.Czasami jajko ale to juz wyczyn i pierogi lubi smazone z kapustą -te je kupuje dosc czesto.Wage ma w normie tzn miesci sie wiekowo.Jest szczuplutka co nawet rajstopki na jej wiek spadają nie mówie o spodniach.Dobrze ze są gumki do ściagniecia bo wtedy ma na maxa zmarszczone i pasek.Wyniki ma niby dobre.Zaznaczam ze duzo pije.Pani doktor mówi ze ja sie załatwia to dobrze widac ma czym.Narazie sie nie przejmuje podaje jej czasami witaminy w syropie,rzadko nam choruje.Niewiem mysle ze kiedys jej to minie-niejedzenie.Nawet chlebka nie chce ani kiełbasek.Czasami serki,jogurty itp,tez nie za duzo.Pozdrawiam wszystkie mamusie.Julka jest bardzo ruchliwym dzieckiem jak to mówia nie usiedzi w miejscu,może tez wybiega co nie co.Tylko sie czasami zastanawiam co co.Skąd na to wszystko ma siły niewiem,ale jest pogodnym dzieckiem,to chyba ok.

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

20 paź 2011 - 10:43:45

tak był taki watek i to w tamtym tygodniu wiec nierozumiem po co zakladasz kolejny!trzeba było odswiezyc stary! chyba ze to za trudne!
do rzeczy! tak było napisane w tamtym watku o syropie z burakow.zalewa sie pokrojonego buraka naturalnym miodem.ja na nastepny dzien go zrobilam i po tygodniu chyba zaczynam widziec roznice! syn nie podjada juz a je normalne posilki (oczywiscie nie normalne porcje tylko takie zadawalajace moja psychike ze wogole cos zjadł) takze spróbujcie mateczki nie wiele kosztuje a zawsze warto sprobować:)

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

20 paź 2011 - 11:07:08

tamten watek byl o sposobach domowych zamiast lekarstw a tu chcialm zeby mamy opisaly jak to jest z ich niejadkami

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY

20 paź 2011 - 11:39:53

Witam moja córeczka ma prawie 4 latka jej jedzenie do niedawna mnie przerażało do roku ciągle za mało ważyła były syropki zagęszczanie mleka niewiele to zmieniało po 2 roku życia waga się unormowała ale jedzenie to tragedia wmuszanie jedzenie na bajkach zabawianie telefonem itp każdy jej posiłek wprowadzał nie z równowagi jeszcze do niedawna ją ciągle zachęcałam karmiłam na siłę ale jakiś czas temu powiedziałam stop nie tędy droga i wyluzowałam odpuściłam jej i sobie nie szykuję jej już 10 rzeczy na raz jak to to może co innego robię jej to co sobie jak chce to zje b o wie że już nie wywieram na nia presji że jedzenie to nie kara ale przyjemność pozwoliłam by gotowała ze mną wbierała w sklepie artykuły ograniczyłam słodycze i wiecie cio jakby zły czar prysną je wszystko mięso wędliny warzywa a ja jestem szczęśliwa że jej posiłki stały się normalne a nie moi utrapieniem współczuję wszystkim mamom iejadków bo ja to przechodziłam przez 3 lata Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy laryngolog poszukiwany