Obecnie rozmawiamy o:

Pediatra Kielce

19 minut temu

Ginekolog Rzeszów

21 minut temu

Budowa domu

35 minut temu

Jakie ogrzewanie domu

41 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niedobór żelaza u niemowlęcia

21 paź 2011 - 10:47:12

Dzisiaj odebraliśmy wyniki krwi i okazuje się,że mój 7 mies.synek ma za mało żelaza.Pediatra przepisała nam żelazo i kazała dawać małemu więcej czerwonego mięa.Jestem zdziwiona bo mały je słoiczki ,zupki i deserki i karmię go piersią.Myślałam,że karmiąc go daniami ze słoiczka dostaje to czego mu potrzeba,a okazuje się,że jednak nie.Miesiąc temu mały leżał w szpitalu i wyniki miał dobre.

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Niedobór żelaza u niemowlęcia

21 paź 2011 - 10:52:50

Ja u mojej Karoli "wypatrzyłam" anemie ok 4 mies. równiez dostawała syropek, karmiłam Ją swoim mlekiem, ja anemię miałam w ciąży i Mała pewnie przeze mnie miała niedobór, anemia jest u Nas chyba dziedziszna,moja mama miała kilka razy przetaczaną krew z tego powodu.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

Niedobór żelaza u niemowlęcia

21 paź 2011 - 11:12:03

Mój syn jak był mały też często miał problemy z żelazem.W niemal każdych badaniach wychodził mu niedobór.Do tego karmiłam go mlekiem modyfikowanym.Lekarz przepisał mu żelazo i wyniki się poprawiły.

Niedobór żelaza u niemowlęcia

21 paź 2011 - 11:20:36

Ewelka, ja mogę Ci z doświadczenia poradzić, żebyś powtórzyła badanie w innym laboratorium. Lilka już parę razy miała mieć anemię, a okazało się, że w przychodni jest jakiś błąd w badaniach poziomu żelaza.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Niedobór żelaza u niemowlęcia

21 paź 2011 - 18:27:51

jest wątek o domowych sposobach na niejadka, tam jest przepis na syrop z buraka. Mnie w okresie niemowlęcym mama wyleczyła nim z anemii. Po żelazie za to poszły mi błyskawicznie ząbki (tzn próchnica), tu masz linka do tego wątku http://forum.szafa.pl/80/4698783/domowe-sposoby-na-poprawe-apetytu.html

Niedobór żelaza u niemowlęcia

27 paź 2011 - 01:11:46

ja polecam bardzo preparat ktory zwieksza ilosc zelaza w organizmie - chela ferr, sama bralam i bardzo mi pomogl a to tylko 1 tabletka dziennie

Niedobór żelaza u niemowlęcia

27 paź 2011 - 01:15:58

tabletka dla 7 miesięcznego dziecka???????????
mój synek z racji wcześniactwa i konfliktu ma anemię podajemy mu ferrum to żelazo w płynie

Niedobór żelaza u niemowlęcia

27 paź 2011 - 08:23:30

U nas standardowo była anemia co kilka miesięcy - głównie u starszego synka ale i młodszemu się przytrafiło ( mimo, że wszystko jadł )

Pisałam już o tym - pomógł dopiero syrop z buraka.

Widzę, że alenka85 wkleiła już link ;)

Pozdrawiam!

Niedobór żelaza u niemowlęcia

27 paź 2011 - 09:42:36

Mój w wieku 6 miesięcy też miał niewielką, ale lekarka powiedziała że u większości dzieci występuje leka anemia w tym okresie bo skończyły się zapasy żelaza nagromadzone przez dziecko w okresie ciąży.... Dużo czerwonego mięsa, pół żółtka co drugi dzień i wszystko wróciło do normy- obyło się bez syropków i innych specyfików

Niedobór żelaza u niemowlęcia

27 paź 2011 - 10:19:42

Gotuję mojemu zupki z żółtkiem, brokułkami, marchewką do tego kaszki, i jeszcze karmię piersią i jest ok.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NIE CHCE JEŚĆ- WĄTEK ZBIORCZY