Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POMOCY

17 paź 2011 - 19:24:38

Co to piersi nie mogę ci doradzić bo ściągałam pokarm tylko przez 2 tyg dy Liwia była w szpitalu a później zanikł... A butelkę polecam Ci Tommee Tippee jej smoczek ma kształt sutka i maluszek szybko załapie...

POMOCY

17 paź 2011 - 20:59:10

Cytat
alenka85
Nie dokarmiaj sztucznie dziecka póki nie jest to naprawdę koniecznie. W pewnym momencie ilość pokarmu maleje tzn. normuje się, ale pokarm robi się bardziej syty, odpowiedni do potrzeb dziecka. Jeśli dostawiasz odpowiednio często dziecko do piersi to pokarmu wtedy się więcej produkuje. Jak w ekonomii wraz ze wzrostem popytu rośnie podaż. Jeśli zaczniesz dokarmiać sztucznymi zapychaczami to automatycznie dziecko będzie mniej głodne i pokarmu będziesz miała z dnia na dzień coraz mniej. A że się budzi co 1,5h to jak najbardziej normalny i zdrowy odruch u niemowlaka. Nie piszesz w jakim wieku jest maluszek więc z Twojego przerażenia i tego że reguluje Ci się akurat laktacja zakładam że ma max ok 1-2mies. Pamiętaj też że najważniejszy jest Twój spokój. A jeśli jesteś ciekawa jak reaguje dziecko na mieszaną dietę zapraszam do wątku http://forum.szafa.pl/80/4697753/nie-mam-sily.html
a z tym weselem to możesz dać dziecku na jeden dzień mleko zastępcze, ale nie wiadomo czy będzie chciało je jeść. Lepiej gdybyś już od jakiegoś czasu odciągała po troszeczkę pokarmu i zamrażała. Ach i weź koniecznie laktator do torebki, bo tęsknota za dzieckiem, emocje, wzmożony ruch, temperatura i większa ilość płynów mogą znacznie zwiększyć laktację i będzie problem.

Popieram!!!

POMOCY

17 paź 2011 - 21:26:46

Ja przez potworny poród miałam jak to powiedziałam angielska położna "do połowy pokarm spalony"... więc musiałam Pszczółkę dokarmiać mieszanką.
Koszmar na początku,bo od kiedy dowiedziałam się,że jesteśmy w ciąży wiedziałam,że będę karmiła piersią,a tu taki klops!
Karmienie butlą też fajnie wspominam,a najważniejsze,że Pszczółce nie przeszkadzało:)

POMOCY

17 paź 2011 - 21:32:43

heh też miałam ten problem aby sprawdzić jakie mam mleko odciągnęłam laktatorem i zostawiłam w lodówce na 24 godz okazało sie ze mam wodę zamiast mleka i ona się nie najadał zaczęła tracić na wadze i wieczorami darła się bo była głodna .Poszłam do apteki po mleko Bebilon i normalnie już było

POMOCY

17 paź 2011 - 21:58:20

Cytat
kati29
Nie wiem czy to kryzys laktacyjny czy nie,moze mam tak dlatego,ze schudlam po ciazy,mały ma 6 i pół tygodnia (bo ktos tam pytał) ,daje mu z piersi jak tylko mam,ale on duzo jje teraz,a ja nie mam naprawde tyle pokarmu,najje sie np.o 11.00 i za max.3h znowu chce jesc a mi piersi jeszcze w ogole nie wezbrały wtedy w mleko ..minimalnie dopiero i co mam robic?nie bede przeciez głodzic dziecka i kazac mu czekac ( jak mi dopiero 6-7 h schodzi zanim mam pokarm w piersiach) a on potrzebuje jesc 90 ml nawet na jednym karmieniu.Musze dokarmiac,bo nie widze innego wyjscia.Na szczesie on chce i potrafi jesc z butelki,nie ma z tym problemu.pozdrawiam

Ehh.. to kryzys laktacyjny, wystarczy, ze przeczekalabys ten czas ale widze, ze sie jednak poddalas. Dziecka nie zaglodzisz, daje mu sie w takim momencie piers na zadanie, nawet co godzine jesli bedzie sobie tego zyczyl (w moim przypadku tak bylo, moj synek byl co godzine przy piersi). Tez duzo mi spadlo po ciazy kilogramow, waze 45kg, skora i kosci a jednak malego karmie i chlop z niego wielki;D A karmienie nie polega na tym, ze sie czeka az zejdzie mleko i daje sie wtedy, kiedy piersi sa pelne mleka;) Daje sie wtedy, kiedy dziecko chce a mleko naplywa kiedy maly zacznie ssac, w trakcie jedzienia.
No ale skoro sie poddalas i go juz dokarmiasz sztucznym mlekiem to juz wszystko niewazne;)
Pozdrawiam:)
Cytat
amelia3001x
heh też miałam ten problem aby sprawdzić jakie mam mleko odciągnęłam laktatorem i zostawiłam w lodówce na 24 godz okazało sie ze mam wodę zamiast mleka i ona się nie najadał zaczęła tracić na wadze i wieczorami darła się bo była głodna .Poszłam do apteki po mleko Bebilon i normalnie już było

Przeciez mleko odciagniete z piersi i zostawione w lodowce nawet na kilka godzin tak wyglada :P Wyglada jak woda a na niej osadza sie bialy osad.. Ten bialy osad to tluszcz, wystarczy wstrzasnac butelka i wymieszac i znow mamy biale mleko, dobre do picia. Nie mow mi, ze myslalas, ze to woda..?;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-17 22:05 przez CzarnaZmija.

POMOCY

17 paź 2011 - 22:11:34

...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-06 22:35 przez mamauiui.

POMOCY

17 paź 2011 - 22:30:12

Hej!!!
zgadzam się w 100% z czarną żmiją. u mnie było tak samo. Mój synuś był maleńki, mało jadł, potem jak już zaczął to mleka prawie nie było. Fo tego rodzina twierdziła, ze i tak będe musiała dokarmiać, bo moja mama nas wszystkich karmiła butla bo pokarmu nie miała. Jednak wsparcie męża mi pomogło. I wiara, ze będę sługo karmić. Po prostu musiasz jak najczęściej przykładac małego do piersi. jesli chcesz dużo mleka to nawet co 1,5h na chwilę. Im częściej tym więcej będzie się robić mleka w piersiach. Ja żadko co 3h dawałam. Mój mały miał juz sporo miesięcy jak mi 3h bez cycusia wytrzymał. A po jakimś czasie i tak będzie inaczej-np. dzidziuś będzie w dzień jadł normalnie, za to nagle zgłodnieje w nocy i wtedy będzie się budził częściej niż zwykle bo mleko wtedy tłustsze jest i maleństwa dobrze na wadze przybierają. Poczytaj o laktacji. Z ja swojemu dziecko mleko z butli dałam gdy miał prawie rok i uczyliśmy sie przechodzenia na sztuczne mleko. Nie chciał. Karmiłam do roczku. Wsłuchaj się w dziecko i zadbaj o swoją dietę. Teraz żeby mleko było sycące Ty musisz jeść. Inaczej to "woda". Pozdrawiam i powodzenia. Zaufaj dziecku i sobie.

POMOCY

18 paź 2011 - 10:15:11

Cytat
CzarnaZmija
Cytat
kati29
Nie wiem czy to kryzys laktacyjny czy nie,moze mam tak dlatego,ze schudlam po ciazy,mały ma 6 i pół tygodnia (bo ktos tam pytał) ,daje mu z piersi jak tylko mam,ale on duzo jje teraz,a ja nie mam naprawde tyle pokarmu,najje sie np.o 11.00 i za max.3h znowu chce jesc a mi piersi jeszcze w ogole nie wezbrały wtedy w mleko ..minimalnie dopiero i co mam robic?nie bede przeciez głodzic dziecka i kazac mu czekac ( jak mi dopiero 6-7 h schodzi zanim mam pokarm w piersiach) a on potrzebuje jesc 90 ml nawet na jednym karmieniu.Musze dokarmiac,bo nie widze innego wyjscia.Na szczesie on chce i potrafi jesc z butelki,nie ma z tym problemu.pozdrawiam

Ehh.. to kryzys laktacyjny, wystarczy, ze przeczekalabys ten czas ale widze, ze sie jednak poddalas. Dziecka nie zaglodzisz, daje mu sie w takim momencie piers na zadanie, nawet co godzine jesli bedzie sobie tego zyczyl (w moim przypadku tak bylo, moj synek byl co godzine przy piersi). Tez duzo mi spadlo po ciazy kilogramow, waze 45kg, skora i kosci a jednak malego karmie i chlop z niego wielki;D A karmienie nie polega na tym, ze sie czeka az zejdzie mleko i daje sie wtedy, kiedy piersi sa pelne mleka;) Daje sie wtedy, kiedy dziecko chce a mleko naplywa kiedy maly zacznie ssac, w trakcie jedzienia.
No ale skoro sie poddalas i go juz dokarmiasz sztucznym mlekiem to juz wszystko niewazne;)
Pozdrawiam:)
Cytat
amelia3001x
heh też miałam ten problem aby sprawdzić jakie mam mleko odciągnęłam laktatorem i zostawiłam w lodówce na 24 godz okazało sie ze mam wodę zamiast mleka i ona się nie najadał zaczęła tracić na wadze i wieczorami darła się bo była głodna .Poszłam do apteki po mleko Bebilon i normalnie już było

Przeciez mleko odciagniete z piersi i zostawione w lodowce nawet na kilka godzin tak wyglada :P Wyglada jak woda a na niej osadza sie bialy osad.. Ten bialy osad to tluszcz, wystarczy wstrzasnac butelka i wymieszac i znow mamy biale mleko, dobre do picia. Nie mow mi, ze myslalas, ze to woda..?;)

Co godzine go karmiłam i dalej był głodny,budził sie po 15-20 min.drzemki i płakał chciał jesc,widocznie miałam zbyt chudy pokarm,a jak ssał to tam prawie nic nie było-wcale mi nie przybierało.Teraz tez go przystawiam,nie przerwałam tego ale dla niego ta ilosc jest zdecydowanie za mała i mimo ze ssie nie pobudza to laktacji..Łatwo powiedziec-poddałas sie,moze w twoim przypadku było inaczej,a pokarm potrafi naprawde zanikac,niekoniecznie to musi byc tylko kryzys laktacyjny,nie mozesz tego wywnioskowac ot tak.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-18 10:17 przez kati29.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

łyse placki na głowie u dziecka