Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

transportery taśmowe

49 minut temu

sprawdzony stomatolog

52 minut temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 16:28:47

ja mialam inaczej...szlam na sama glukoze tylko...nie pobierali mi krwi...zrobili mi tam roztwor i wypilam i czekalam GODZINKE na rezultat...i to wcale takie slodkie nie jest...

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 16:33:49

Cytat
niunia8821
ja mialam inaczej...szlam na sama glukoze tylko...nie pobierali mi krwi...zrobili mi tam roztwor i wypilam i czekalam GODZINKE na rezultat...i to wcale takie slodkie nie jest...
Przed wypiciem glukozy nie pobierali ci krwi czy w ogóle bo nie rozumiem

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 16:47:58

Mnie czeka to we wtorek, a już mi słabo

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 17:10:43

A ja miałam zawsze ze sobą swój kubeczek i glukozę, a po wypiciu szłam do pracy, po 1,5 godz. wracałam na pobranie krwi.

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 19:10:48

okropne badaie cytryna nic nie da uwierz mi ;p to jest tak slodkie ze ;o pobieraja ci krew wypijasz czekasz 2 godz znow pobieraja , ja normalnie chodzilam , musialam bo inaczej bym zwrocila ale da sie wytrzyac

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 20:29:09

dziękuje za odpowiedzi;)
co do osob, które pisza, ze trzeba siedziec przez te 2 godziny i nie chodzic. to ja wlasnie tez tak slyszalam, ze nie wolno bo wtedy moze zmienic sie wynik tej glukozy...
no niestety u mnie nie ma tak, ze Panie w laboratorium daja glukoze... u nas od zawsze bylo tak, ze trzeba bylo swoja przynies...
jak czytam te wypowiedzi to coraz bardziej sie boje;p nie samym badaniem. tylko tym, ze zwymiotuje albo zemdleje...
gdybym mogla to wzielabym ze soba męża albo mamę ale niestety oboje w pracy...;( a nie bede ich prosic zeby wzieli wolne bo ide oddac krew... jakos dam sobie rade sama.... mzoe nie bedzie tak źle...;P

a mam jeszcze pytanko... w jakiej ilosci wody trzeba rozpuscic ta glukoze(75g) ??? i jaka to ma byc woda???
zrobie chyba jednak tak, ze wezme ze soba wode cytryne i kubeczek i rozpuszcze to tam na miejscu. tylko nie wiem ile tej wody. 200 ml powinno wystarczyc??? tj mniej niz szklanka takze mysle, ze wiecej nie bedzie potrzebne. i jaka to woda? moze byc zimna przegotowana???

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 20:54:15

u mnie za 1 razem gdy robiłam badanie podczas leczenia niepłodności miałam typową krzywą a więc szklanka wody z glukozą w szpitalu, pobranie po 1h i po 2h ( ledwo przeżyłam ) a za drugim razem już w czasie ciąży również musiałam kupić glukozę i sama wypić w domu a następnie po 1h zgłosić się na pobranie krwi :)

badanie na glukoze... co i jak????

12 paź 2011 - 21:51:29

Dawkę 75g pani rozpuściła mi w całym kubeczku wody :-)
I z pewnością po tym badaniu nie można chodzić, w ogolę się rusząc za bardzo nie można.
Dopytajcie swoich lekarzy jak to jest, bo naprawdę możecie narobić sobie i dzidziusiom problemów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 21:52 przez maliinka.

badanie na glukoze... co i jak????

13 paź 2011 - 13:58:03

Witajcie! ja juz po badaniu;) nie bylo az tak źle. fakt w smaku obrzydliwe. smakuje tak jak bardzo duza ilosc rozpuszczonego cukru pudru we wodzie ;p przynajmniej mi sie tak wydaje;p zaraz po wypiciu balam się, ze zwymiotuje bo troszke burzył mi sie żąłądek;p ale po godzinie juz bylo ok. takze osobom, które sa przed tym badaniem to moge powiedziec, ze nie jest az tak źle;p
aha. dodam, ze rozpuscila mi to Pani z laboratorium w kubeczku cieplej wody. i wypilam to bez cytryny;)

badanie na glukoze... co i jak????

13 paź 2011 - 14:31:36

Hej.
Kazano mi przynieś swoja a na miejscu okazalo sie ze niepotrzebnie zakupilam bo daja swoja... chyba nawet do dzisiaj gdzies w lekach lezy.
Tez wypilam i musialam odczekac n miejscu... nie powinno sie poruszac itd spokojnie posiedziec.. i pozniej pobrali krew na wynik z obciazeniem glukozy.
Słodkie paskudztwo ale idzie wypic...

badanie na glukoze... co i jak????

14 paź 2011 - 18:58:47

Cytat
monia_25
Cytat
niunia8821
ja mialam inaczej...szlam na sama glukoze tylko...nie pobierali mi krwi...zrobili mi tam roztwor i wypilam i czekalam GODZINKE na rezultat...i to wcale takie slodkie nie jest...
Przed wypiciem glukozy nie pobierali ci krwi czy w ogóle bo nie rozumiem
w ten dzien przed glukoza nie pobierali mi krwi...

badanie na glukoze... co i jak????

14 paź 2011 - 20:00:13

Ja to piłam w domu...oO Nie wiem, dlaczego kazali Ci w ośrodku. Po 2 godzinach pojechałam do szpitala i tyle ;]

badanie na glukoze... co i jak????

07 lis 2011 - 17:08:42

a ja to jednak dziwna jestem, bo mi glukoza smakuje... Insza inszość że na czczo słodkiego mój organizm nie lubi - wszystko jedno czy to glukoza, czekolada czy kawałek ciastka i mnie muli przez godzinę zanim się rozlezie po krwiobiegu i poczuję się najedzona. U nas też glukozę się przynosi do badania własną i miksturę przygotowują w laboratorium po pierwszym pobraniu krwi. Ciekawi mnie tylko czy któraś z Was robiła to badanie dwa razy? bo ja właśnie byłam u gina po zrobieniu tego badania i znowu dał mi skierowanie na to samo badanie, powiedział że teraz są inne przepisy jak mu przypomniałam że byłam dopiero na badaniu... Dlatego ciekawa jestem czy ktokolwiek miał powtórnie to badanie w ciągu jednego miesiąca? Dodam że mój gin jest już wiekowym facetem i jego decyzje nie zawsze są sensowne :) Chodzę do niego bo nie ma kolejek ani chorych kilkutygodniowych zapisów a to jest już moja kolejna ciąża i przebiega (odpukać) bezproblemowo więc mi wszystko jedno.

badanie na glukoze... co i jak????

07 lis 2011 - 17:24:01

u mnie było tak, że miałam pierw robione na 50 g glukozy. kupiłam w aptece ta glukoze i z ta seszetka pojechałam do przychodni Pani pobrała mi krew wziela ode mnie glukoze nastepnie dala kubeczek z tym swinstwem i kazała wypić. Mialam wrocic po 1 godzinie a moglam sobie isc gdzie chce jechac do domu itd. teraz musze jeszcze zrobic jednak na 75 g i lekarz powiedzial ze nie chce juz tego wyniku przed wypiciem bo juz go mamy tylko mam wypic to okropienstwo w domu i dopiero po 2 godzinach jechac na pobranie.
a ja pierwsze slysze ze nie mozna chodzic tylko usiasc tam i czekac te 2 godziny ... nie wydaje mi się szczerze mowiąc co to za roznica nie wolno nic jesc i pic to tak ale zeby sie ruszac nie wolno było .. wątpie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-07 17:26 przez cathe989.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nie mam siły:((((