Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.478

Dzieci Z MPD

17 lis 2011 - 20:50:23

sobalinka śliczne masz dzieciaczki:) a powiem Ci, że u nas w pracy (ZUS:)))) pracuje taki Tomek z lekkim zesp Downa rodzice włożyli duży trud w jego wychowanie ma prawo jazdy mieszkanie mu kupili mieszka sam...można widzisz można:))) więc głowa do góry. Tomek to kochany przyjazny i uczynny chłopak

Dzieci Z MPD

17 lis 2011 - 21:31:03

sory za mnie z tyłu wyglądam jak by mnie prąd walnął na tym foto z 5 str, ale asekuracja musiała być :)

Dzieci Z MPD

23 lis 2011 - 22:38:53

Basicora i co tam u Was słychać,jak samopoczucie i co tam u Kubusia słychać?

Filmik i piosenka dla wszystkich mam wychowujących dzieci niepełnosprawne.





a to bracia Joasi-Kamilek(5,5mies.) i Sebastianek(8lat)



Dzieci Z MPD

10 maj 2012 - 23:32:54

Podbijam temat:)

Basicora jak Twój synek?
Mam podobną sytuację z moją córeczką:(

Dzieci Z MPD

21 wrz 2012 - 14:11:28

Hej dziewczyny

Co u was słychać?
My jesteśmy po drugim turnusie w "12 Dębach " mały powoli idzie do przodu,ale idzie.
Jesteśmy też w trakcie leczenia Aminokwasami .

Może, któraś mama która leczyła tym swoje dziecko ma na ten temat jakąś opinie :)?

Zapraszam po tak długim czasie do rozmowy.
No i opowiadajcie co tam u was ;)

Pozdrawiam
Hej dziewczyny. Jeśli, któraś dalej nie ma dla kogo rozliczyć swojego 1% proszę o pomoc :)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-24 14:40 przez basicora.

Dzieci Z MPD

25 kwi 2013 - 21:24:19

Moje dziecko cierpi na porażenie mózgowe. Chciałam zapytać czy któres z Waszych dzieci zostało poddane mikropolaryzacji we wrocławiu w Promyku Słońca i czy przyniosło to jakieś efekty.

Dzieci Z MPD

25 kwi 2013 - 21:37:02

Witaj grazia

mój Kuba nie zakwalifikował się na mikropolaryzację bo był za mały, ale moja koleżanka tak. Była raz czyli sesja 6 dni po 10 minut, ale nie przyniosła ta metoda żadnych efektów. Pewnie jednak to indywidualne możliwości dziecka:)

pozdrawiam

Dzieci Z MPD

25 kwi 2013 - 21:47:00

Dziękuję. Pozdrawiam

Dzieci Z MPD

26 kwi 2013 - 08:46:22

Cześć dziewczyny, co prawda moje dzieci są zdrowe. Ale straciłam synka, który urodził się przedwcześnie w 29 tygodniu. Przeszłam długą walkę by Kasia była z nami. Urodziła się w 36tyg i jest teraz okazem zdrowia. Ale nie o tym chciałam. Ponieważ piszecie o zabiegach we Wrocławiu podam wam stronę mojej blogowej koleżanki i jej synka Oleczka, który urodził się przedwcześnie, oni chodzą do Promyka Słońca. Jego rodzice to złoci ludzie, na pewno wiele się od nich dowiecie ...
http://smyki.pl/domeny/synek.pl/olek2005/
Pozdrawiam Was i wytrwałości Wam życzę.

Dzieci Z MPD

26 kwi 2013 - 09:37:40

Witam
Mamy ja jestem mamą zdrowych dzieci ale pracuje z takimi dziećmi. Mamy tez w najbliższej rodzinie parę dzieci z MPD i Autyzmem. Ja podziwiam te wszystkie mamy. Bo to jest wieczna walka i naprawdę po ok 30 latach walki ( tyle ma prawie moja młodsza siostra), życia i pomocy z siostrą upośledzoną jestem w stanie zrozumie bardzo wiele, nawet te mamy które w pewnym momencie rezygnują, braku sił zarówno psychicznych i fizycznych i oddają dzieci do ośrodków. Nie miałabym odwagi osądzić takiej mamy. Mogę tylko pomóc polecając ośrodki i Pani które pracują z powołania z dzieciakami, ( bo bywa róznie) i wiem że na codzien, opowiadają o nich jakby mówiły o swoich, i tez tak walczą o ich codzienność. Czasem sa różne akcje darmowe dla rodzin i dzieci jak coś mogę informować bo na bieżąco jestem w temacie jeśli ktoś by chciał.

Dzieci Z MPD

27 kwi 2013 - 20:26:56

Witajcie mamusie:)
Podbijam wątek:)
Jestem mamą 3 tygodniowego Oliwierka który urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc i szmerami w serduszku :( Na szczęście po tygodniowym pobycie w szpitalu płucka zdrowe ale szmerek został - kontrola u kardiologa 3 czerwca.
Tak czytam wszystkie posty i wydaje mi się że mój synek mógł urodzić się całkiem zdrowy ale lekarze nic nie zrobili by mi pomóc w porodzie( rodziłam 36 h) Na końcu ukazały się zielone wody płodowe i najprawdopodobniej to było przyczyną zapalenia, ale lekarze winę znaleźli po mojej stronie że w ciąży brałam antybiotyki ( zapisane przez lekarzy) Ale cóż zrobić taką mamy służbę zdrowia.

Mamusie macie śliczne dzieciaczki życzę Wam dużo wytrwałości i zdrówka dla waszych pociech :)

Dzieci Z MPD

31 maj 2013 - 03:39:24

Autorko wątku a nie myślałaś żeby złożyć sprawę w sądzie o odszkodowanie ? Miałabyś środki na leczenie synka .
Jak byłam w ciąży to ciągle mi się śniły koszmary że przy porodzie lekarze robią coś nie tak i moja córka przez to jest chora, na szczęście nic się takiego nie stało. Ale gdyby tak się stało pozwałabym szpital do sądu.

Dzieci Z MPD

17 sie 2013 - 23:47:09

polecam na turnus ośrodek rehabilitacyjno terapeutyczny w elblągu szukaj info na www.spor-t.pl ja w tym ośrodku rehabilituje swoje dziecko

Dzieci Z MPD

17 wrz 2013 - 11:09:14

Witam,

co prawda nie ma własnych dzieci, ale wiele czasu spędzam z cudzymi - zdrowymi i chorymi, ponieważ studiuję pedagogikę.

Zawsze w kontaktach z matkami dzieci niepełnosprawnych odczuwam wielki podziw dla nich za siłę i wytrwałość. I wiem, że robicie to wszystko z miłości do swoich aniołków:)

W pierwszym poście basicora prosiła o polecanie fundacji.
Ja serdecznie polecam Stworzenia Pana Smolenia - to jest miejsce, gdzie spotkacie się nie tylko z profesjonalizmem, ale również z czułością i zaangażowaniem ludzi, których tam spotkacie. Więc jeśli pochodzicie z Poznania lub okolic, zajrzyjcie koniecznie:)

Polecam Wam też książkę, co prawda nie jest to nowość wydawnicza, ale jednak bardzo solidna pozycja:
Nancie R. Finnie, Domowa pielęgnacja małego dziecka z porażeniem mózgowym, Agencja Wydawnicza TOR, Wa-wa 1994

Bardzo ciekawa jest też książka Dziecko chore. Zagadnienia biopsychiczne i pedagogiczne pod redakcją B. Cytowskiej i B. Winczury.

Gorąco pozdrawiam, życzę siły, wytrwałości i szczęścia, które na pewno potraficie dostrzegać w Waszej codzienności, pomimo trudności, z którymi się zmagacie:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Temperatura???