Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 14:31:02

Ja mam taki nebulizator i przydaje się dość często,mój synek sporo chorował na oskrzela i lekaż zalecił jego kupno. Z nebulizatora kożystam też ja i mój mąż i bardzo go sobie chwalimy. Ja płaciłam za mój,jakiś rok temu 130zł a teraz widziałam,że będą w Lidlu za 99zł chyba.

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 14:33:02

Kupiłam nebulizator dla córeczki która ma 1,5 roku i dla takich dzieci odradzam. Mam nowoczesne urządzenie o nazwie Medel Family Soft, niby ciche w działaniu kosztowało 149 pln. Moje dziecko dużo jest w stanie wytrzymać a ja do wielu rzeczy ja nakłonić umiem ale to na ten moment jej rozwoju przerasta moje możliwości. Próbowaliśmy to robić w zabawie, zakladając maseczke misiowi , mi i meżowi, na marne nasze wysiłki. Dla dziecka które juz cos rozumie ale jeszcze za mało to jest dość przerazające doswiadczenie- dość glośno chodzi do tego dym, który dziecku kojarzy sie z gotujacym czajnikiem i tym ze się może oparzyć. Zakładanie maski dla 2-latka to jest za duże na jego ruchliwość ubezwłasnowolnienie. Sa końcówki które można włozyć do buzi lub do nosa, ale robienie tego na siłe byłoby zbyt traumatyczne. Mówiłam że to taki kominek pykający i trochę to ja interesowało tak że byłabym w stanie okadzić jej tym lekarstwem twarz,ciut by wciągnęła ale część z pewnoscią dostałaby sie i do oczu a na jednym lekarswie bylo ostrzeżenie że bezwzgleednie nie wolno. Mimo to nie nie żałuje zakupu bo przyda sie w wieku przedszkolnym- mamie 4-latka polecam.

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 14:40:15

ja korzystam z nebulizatora ( microlife neb 50 ), mój synek jest alergikiem i często borykamy się z infekcjami, nebulizator bardzo wtedy jest pomocny....
mam go już prawie 3 latka i nic się z nim nie dzieje, dałam za niego ok 100zł.
Jak Krzyś był niemowlakiem używałam maseczki, teraz inhaluje się za pośrednictwem ustnika.

Już kiedyś na Szafce był podobny wątek http://forum.szafka.pl/52/474920/475372/re-jaki-inhalator.html#msg-475372

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 14:43:28

my mamy, jestem bardzo zadowolona.
Nadaje się dla dzieci i dla dorosłych, u mnie wszyscy tego używamy.
leczy też katar, kaszel.
wydałam na niego 150zł
i był to jeden z najlepszych zakupów

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 15:12:45

przy zapaleniu krtani nebulizator jest niezbędny ponieważ trzeba podać dziecku steryd wziewnie, więc po co stresować je szpitalem skoro można zrobić inhalacje w domu gdzie nasza pociecha czuje się najbezpieczniej.... poza tym jesli dzieciątko ma przytkany nos można zrobić kilka inhalacji z soli fizjologicznej bądź nawet z przegotowanej wody i to pomoże... na zapalenie oskrzeli też świetnie robią inhalacje np z mucosolvanu co rozrzedza zalegającą wydzielinę i pomaga ją odksztusić.... ważne przy tym jest to żeby po inhalacji położyć dziecko na swoich kolanach głową w dół i oklepać plecy z dołu do góry (do szyi) żeby wydzielina sie odkleiła... lepiej podawać dzieciaczkowi leki wziewnie czyli przez nebulizator niż w tabletkach... żołądek jeszcze ma czas na lekarstwa... jak moje pociechy zaczynają chorowac, są przeziębione pierwszą rzeczą są inhalacje i przeważnie tabletki czosnkowe i witamina c... przy czym nalezy pamiętać aby witaminę podawać nie dłużej niż 2 tygodnie... to ważne na nerki... i takim sposobem można uniknąć antybiotyków, które tak często bez zastanowienia przepisują lekarze naszym pociechom...
a i dorośli mogą się również inhalować...

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 15:56:28

ja także mam inhalator.Kupilismy go 3 lata temu i służy nam do dziś ,a używamy go każdego dnia ponieważ syn ma astmę. Poczatki były tragiczne syn uciekał jak tylko go widział,ale z czasem się przyzwyczaił ,a teraz sam sobie siada i robi inhalacje. Oczywiscie też zdarzaja się protesty,ale inhalacje to nasz codzienny rytuał przed kompaniem i tak już ze 3 lata.Nasz inhalator kosztował 150 zł.

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 16:13:32

dziękuje za wszystkie wypowiedzi zdecydowałam sie kupic, będzie potrzebny przy moich dwóch urwiskach

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 19:05:47

Polecam inhalator MEDEL


zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 19:16:07

ja mam inhalator ale to chyba to samo, kupilam jak corcia miala pol roku lezalysmy w szpitalu na obustronne zapalenie oskrzeli z podduszeniem.

sprawa dosc droga ale bardzo pozyteczna...

korzystam z niej i ja i maz i córka a i babci pozyczam.

katar kaszel od razu uruchamiam inhalator 2-3 dni i spokoj:) jednorazowy wydatek wiekszy a pozniej spokój.

za swoj inhalator dalam 179 zł, nie miałam czasu na szukanie tanszego, wychodzilismy ze szpitala i byl mi potrzebny takze maz pojezdzil po kilku aptekach i znalazl najtanszy. ale na all za około 100 zł spokojnei juz można kupic:).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-26 19:17 przez kinnkaa.

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 19:59:36

Ja kupiłam synkowi zapłaciłam cos 120zł z ustnikiem 3 maseczki i smoczek bardzo fajna sprawa mały w ciągu 3 miesięcy miał zapalenie płuc i oskrzeli wiec sie zaopatrzyłam teraz pozyczyłam przyjaciółce która ma 2 dzieci alergików a ja nie stac na kupno..

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 20:04:30

Ja również polecam , drogi wydatek ale raczej niezbędny :) my korzystamy już z niego od dwóch lat i przydaje sie bardzo często :)

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 20:05:20

Kinnkaa czym inhalujesz bo Twój post odczytałam jakbyś nie korzystała z leków na recepte tylko inhalujesz przy pierwszych objawach kataru,tak? Ja dostałam pulmicort i atrovent na receptę bo po antybiotyku nie zeszły córce świsty z oskrzeli.

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 20:05:53

Hej:)
Nebulizator bardzo dobra i przydatna rzecz!
Nie jest aż taki drogi,bo na allegro kupisz nawet do 100zł,ja dałam w styczniu tego roku coś około 150zł.
Musiałam go zakupić,gdyż mój synek wtedy miał 1.5 roku zachorował na zapalenie oskrzeli,potem okazało się że jednak to dość poważniejsza sprawa-astma oskrzelowa!
Nebulizator naprawdę mi pomaga,gdy Filip ma bardzo ostry atak astmy-kaszlu wtedy wlewam specjalne leki i oddycha dzięki niemu lepiej.
Zgadzam się z dziewczyną,która napisała,że nebulizator jest głośny,tak to prawda,ale wiem,że można kupić cichsze.
Naprawdę polecam zakup nebulizatora:)

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 20:08:44

polecam , polecam i jeszcze raz polecam , to najlepsze urzadzenie jakie moze byc moja toska czesto chorowala od 5 miesiaca zycia , ciagle zapalenia oskrzeali zaczynalo sie katarkiem wieczoarem a rano juz bylo zapelenie oskrzeli i lekarka kazala nam sobie to kupic i od tamtej pory jest spokoj antybiotyk jest tylko wtedy kiedy jest angina a tak jak ma katar zrobie jej 2 dni inhalacje i przechodzi , uwazam ze kazdy rodzic powinien sobie sprawic taki sprzet pozdr

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 20:59:44

My też używamy nebulizatora. Zaczęliśmy jak Kuba miał 1,5roku. Na początku nie chciał siedzieć, ale pozwalałam mu włączyć i wyłączyć, robiliśmy przerwy i pozwalałam zakładać na chwilę sobie i potem znowu jemu i jakoś się przekonał, tylko trochę mu się nudzi, bo trochę to trwa. A wieczorna nebulizacja przebiegała zawsze spokojnie. Wyciągałam go z łóżeczka śpiącego, sadzałam na kolanach, on przysypiał i nie wyrywał się, mimo że buczało głośno. Mamy taki stary model. Robert kiedyś przywiózł go z Włoch dla swojej siostry - położnej, a teraz ona już nie potrzebuje i my go używamy. Pulmicort sprawdza się u nas najlepiej, ale drogie to jak diabli. Mam mucosolvan do nebulizacji - gdyby ktoś potrzebował - raz użyty - długa data ważności.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

niski poziom neutrofili ??