Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Inhalator pomoc w wyborze

01 cze 2010 - 18:31:56

mamy Pulmicort zawiesina do inhalacji z nebulizatora

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Inhalator pomoc w wyborze

01 cze 2010 - 18:33:38

Ja też to stosuje i właśnie tym nebulizatorem tłokowym :) posiada on dwa rodzaje masek i końcówki do noska no i jest zasilany prądem .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-01 18:34 przez margaretka77.

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

Inhalator pomoc w wyborze

01 cze 2010 - 18:48:44

my tez mamy taki inhalator z nubilizatorem moja tosia jak tylko ma katarek dostaje pulmicort i przechodzi zawsze konczylo sie na zapaleniu oskrzeli a teraz nie i dzieki Bogu ze ktos wymyslil taki sprzet ale jaki on jest to ci nie powiem sparwdza sie super zamawialam na allegro placilam 180 zl , wpisz w wyszukiwarke inhalator i wyskoczy ci cale mnostwo najwazniejsze zeby byl z nubilizatorem a aptece kosztuja ok 220 zl bynajmniej u mnie pozdrawiam , zobaczysz twoja niunia po inhalacji bedzie sie o wiele lepiej czula

Inhalator pomoc w wyborze

02 cze 2010 - 10:19:49

inhalator juz mam ale powstał problem z inhalacjami:( mała ich nie chce płacze i wyrywa się wsadziłam jej smoczek i było trochę spokoju i oddychała sobie przez nosek ale czy to da efekty??

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Inhalator pomoc w wyborze

02 cze 2010 - 10:33:32

Mój synek był starszy i poszło gładko bo ma fioła na punkcie strażaków no i powiedziałam mu że ma maske strażacką , na córcie tez to podziałało ale miała brata za przykład, najlepiej jest dziecko czymś zająć np. bajką lub książeczką :)...moje dzieci czasem nawet przy tym zasypiaja :)
życze powodzenia i cierpliwosci ale nic na siłe bo sie córcia zrazi :) radzę wybrać moment jak córcia ma humor i najlepiej potraktowć całą czynność jako zabawe :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-02 10:34 przez margaretka77.

Inhalator pomoc w wyborze

02 cze 2010 - 11:47:57

Ja małego nosiłam na rękach i go zabawiałam i w końcu przestał płakać i się wyrywać ,robiłam głupie miny a on był cały szczęśliwy podskakiwałam z nim na rękach i jakoś udało mi się go z tym na twarzy utrzymać do końca inhalacji,daj sobie troszkę czasu zobaczysz nie będzie tak zle pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

Inhalator pomoc w wyborze

02 cze 2010 - 14:13:50

oj moja tosia tez nie chciala plakala , wyrywala sie maz nad nia tanczyl wywijal z miskami az zaczela sie smiac i dalo rade z kadzym dniem bedzie lepiej to znosic a teraz to moja toska bierze sama sobie maskie i zaklada sobie i udaje ze gleboko oddych :) pani doktor powiedzila nam ze jak dziecko bardzo nie chce to najpeiej zaraz jak zasnie pierwsze 20 min jak dzicko spi nic mu nie przeszkadza wtedy mozna robic inhalacje powodzenia

Inhalator pomoc w wyborze

02 cze 2010 - 14:25:42

my mamy wziewy do inhalacji przez tube idealnie jeśli chodzi o padanie leku bo przylega ładnie do buźki ale mały choc to miał już dziesiątki razy wyrywa sie i płacze przy prawie każdym;p nieraz potraktuje to jak zabawe ale więcej jest wyrywania;))

Inhalator pomoc w wyborze

02 cze 2010 - 15:32:00

Jeśli chodz o inhalator i inhalacje to warto wejśc na strone http://www.novamed.pl/inhalatory jak ja dzwoniłam to nie dość że wszystko tlumaczą to pomogą wybac odpowiedni model my mamy taki z nebulizatorem w ksztalcie pingwinka rewelacja :D

Inhalator pomoc w wyborze

02 cze 2010 - 16:03:50

W przypadku pulmicortu ważne jest aby inhalator (a właściwie nebulizator) był membranowy a nie ultradźwiękowy. Ten drugi w przypadku niektórych lekarstw niszczy niejako ich budowę cząstek w momencie wytwarzania mgiełki. Nebulizatory mambranowe nadają się do wszystkich rodzajów lekarstw. Ja osobiści mam firmy intec. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.

Inhalator pomoc w wyborze

02 cze 2010 - 16:53:55

Tak tak ważne jest żeby był tlokowy a nie ultradzwiekowy !! Ale tez trezba zwrócić uwagę na głośność urzadzenia bo wiadomo zbyt glośny może wystraszyć dziecko, ale jeśli jest długi przewód łączący to można inhalator czymś zamaskować a dziecko swobodnie bedzie inhalowane. Ale najważniejsza jest kwestia wielkośći czastek na jaką jest rozpylany lek. Im cząsteczki mniejsze tym glabiej docierają do organizmu dziecka. Tak jak sie dowiedziałam te tanie inhalatory wytwarzają mgiełke ktora dociera co najwyżej do oskrzeli a do płuc i oskrzelików już nie. :(

Inhalator pomoc w wyborze

18 sie 2010 - 00:16:59

My też tosujemy pulmicort i berodual(przy kaszlu), używamy nebulizatora ob concept.
Mała już się przyzwyczaiła, ale początki były trudne. Teraz to nawet ją usypia to buczenie:) Tuba nie wchodzi w grę - niunia jej się strasznie boi i wpada w histerię jak ją widzi.

Inhalator pomoc w wyborze

11 gru 2010 - 08:11:20

Polecam inhalatory firmy Soho do pracy ciągłej.Są dobre i w przystępnej cenie.Ja zapłaciłam chyba jakieś 110 z ł. Kupiłam w aptece na Kobielskiej11 w W-wie przy Rondzie Wiatraczna.Tam też wypożyczyli mi na tydzień taki inhalator gratis.Jeśli nie chcesz kupić to można pożyczyć na dłużej 1 zł za dzień.Polecam. To fajna i b.tania apteka tak w ogóle. tel.22 403 25 71

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 13:53:05

Mój 4 letni synek zachorował tydzien temu w nocy na zapalenie krtani, dostał duszności i wezwałam pogotowie.Zabrali nas do szpitala.Lekarka prowadzacaa powiedziała ze dobrze zebym zakupiła do domu nebulizator,że gdyby sie historia z krtanią powtórzyła u dziecka hospitalizacja byłaby nie potrzebna w przypadku posiadania owego urządzenia.Zastanawiam sie czy warto, to dosc drogi sprzet?Czy ktos mial jakies doswiadczenia w stosowaniu tego urządzenia dla dzieci?dzięki z góry za odpowiedzi.

Inhalator pomoc w wyborze

26 wrz 2010 - 14:05:24

no właśnie my też o tym myslimy, bo mieliśmy te same przeżycia 2 tygodnie temu i też nam lekarka mówiła to samo...
a synek ma dopiero 2 latka...


wiec jestem raczej na tak...tylko chętnie bym też posłuchałą waszych rad, mamuś które maja to w domu..

z tego co sie orientuje taki nebulizator, jest też dobry jak dziecko ma zapalenie oskrzeli czy nawet płuc, nie tylko zapalenie krtani (a też słysząłam ze krtań lubi wracać )

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

niski poziom neutrofili ??