Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 10:28:40

witam. Mój synuś bardzo lubi zwierzątka, szczególnie kotki. Mamy możliwość i chęć wzięcia kotka z wioski. Wszystko pięknie tylko jakie badania powinien przejść kotek zanim z nami zamieszka? Na pewno odrobaczanie, co jeszcze? Zaznaczam że kotek śpi w stajni a jego mama je myszki i inne polne zwierzątka.

KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 12:04:22

Musisz udać się z nim do weterynarza. Z pewnością trzeba go zbadać i odrobaczyć. Jeśli kotek jest zdrowy koleją sprawą są szczepienia.

KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 14:19:34

Mój synek ma alergie na kota ,pytałam Pani Doktor czy mu mogę pieska kupić D.powiedziała że może dostać alerg na pieska

KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 14:39:41

To weźcie pieska z włosami nie sierścią np york ma włosy i jest dla alergików.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-26 14:40 przez starla77.

KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 15:48:26

Alenka, kotka należy wziąć do weterynarza, żeby go zbadał, odrobaczył i zaszczepił. I nauczyć dziecko, że kotek, to nie zabawka. A przede wszystkim dokładnie przemyśleć decyzję o wzięciu zwierzaka, bo odwrotu nie ma i nie można się tłumaczyć kuwetą, futerkiem czy alergią. Zwierzę to nie rzecz, nie można wziąć i oddać jak coś będzie nie tak, ale to na pewno wiecie :) pozdrawiam

KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 16:04:28

Cytat
ilmina
Alenka, kotka należy wziąć do weterynarza, żeby go zbadał, odrobaczył i zaszczepił. I nauczyć dziecko, że kotek, to nie zabawka. A przede wszystkim dokładnie przemyśleć decyzję o wzięciu zwierzaka, bo odwrotu nie ma i nie można się tłumaczyć kuwetą, futerkiem czy alergią. Zwierzę to nie rzecz, nie można wziąć i oddać jak coś będzie nie tak, ale to na pewno wiecie :) pozdrawiam
:) zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, synuś nie robi krzywdy zwierzaczkom, u babci ma kotka i ma obsesję na jego punkcie, już nawet nie jeździmy do babci tylko do CICI. Dodatkowo myślę, że dobrze wpłynie na niego taki mały przyjaciel.

KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 16:11:58

Cytat
alenka85
Cytat
ilmina
Alenka, kotka należy wziąć do weterynarza, żeby go zbadał, odrobaczył i zaszczepił. I nauczyć dziecko, że kotek, to nie zabawka. A przede wszystkim dokładnie przemyśleć decyzję o wzięciu zwierzaka, bo odwrotu nie ma i nie można się tłumaczyć kuwetą, futerkiem czy alergią. Zwierzę to nie rzecz, nie można wziąć i oddać jak coś będzie nie tak, ale to na pewno wiecie :) pozdrawiam
:) zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, synuś nie robi krzywdy zwierzaczkom, u babci ma kotka i ma obsesję na jego punkcie, już nawet nie jeździmy do babci tylko do CICI. Dodatkowo myślę, że dobrze wpłynie na niego taki mały przyjaciel.

Proszę nie mieć mi tego za złe, ale musiałam to napisać. Nie było to konkretnie skierowane do Was, bo wierzę, że synek kocha kotka, ale codziennie tyle słyszy się o maltretowanych zwierzakach, o przywiązanych psiakach w lesie, że serce się kraje. Ja się tym bardzo interesuję, pomagam na ile mogę, namawiam do adopcji psów i kotów. Mamy dwa adoptowane koty, które uratowaliśmy przed śmiercią. A ten wątek jest akurat dobrym miejscem na przypomnienie, że zwierzę nie jest rzeczą.

Dodam tylko, że dziecko o wiele lepiej wychowuje się ze zwierzętami. Wspaniale uczy się odpowiedzialności i miłości do żywych istot. nasza Lilka, mimo, iż ma 2 latka karmi kotka, kupuje im jedzenie i bardzo się o nie troszczy, a one odwzajemniają tę jej miłość.

Świetnie, że kociak będzie miał u Was ciepły i kochający dom. :)

KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 16:15:19

Odrobaczyc (prawdopodobnie będzie trzeba dwukrotnie) i odpchlic- kropelką między łopatki (można kupić w sklepie zoologicznym lub u weta). To bardzo ważne, żeby również odpchlić, bo pchły przenoszą pasożyty, gryzą również ludzi, a ponadto mogą się zagnieździć w domu- np w dywanie. Więc musicie to zrobić ZANIM weźmiecie kota do domu.
Co do świetnego wpływu obecności zwierząt przy dzieciach- potwierdzam :-) Jest nawet coś takiego jak felinoterapia (terapia z udziałem kotów :-))
ps. z doświadczenia wiem, że koty lepiej się chowają, jak są co najmniej dwa :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-26 16:21 przez glos_rozsadku.

KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 16:32:10

Tak jak piszą inni odrobaczenie + szczepienia, moja córeczka też bardzo uwielbia kotki więc tatuś przywiózł jej na roczek zwierzaczka :) Oczywiście trzeba wobec niego być delikatnym, czego dziecko trzeba nauczyć, no i niestety nie można zostawiać dziecka sam na sam z kotkiem bo może podrapać w zabawie (jak to kotki mają w naturze). Ale myślę że to będzie naprawdę dobry kompan dla całej rodziny :)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 16:35:08

my mamy od tygodnia małego kotka, daliśmy go córci jako wcześniejszy prezent na urodziny. był już nauczony kuwety i odrobaczony.
obawiałam się bardzo reakcji mojego synka na żywe zwierzę w domu, ponieważ synek jest mały, ma dopiero 16mcy i pewnych spraw jeszcze nie rozumie. no i sytuacja przedstawia się tak, że Maja nosi kotka całymi dniami na rękach i wyznaje mu miłość, natomiast Sasza kotka gania, łapie i ogólnie kotek ma przerąbane:) ale z tego co zauważam, wcale nie narzeka z tego powodu;D najgorzej mam ja, ponieważ nie wiedzieć czemu Keksik uwielbia budzić mnie nad ranem by się z nim bawić i kocha przeszkadzać mi w pracy:]



KICIA DLA DZIECKA

26 wrz 2011 - 16:41:08

Cytat
glos_rozsadku

ps. z doświadczenia wiem, że koty lepiej się chowają, jak są co najmniej dwa :-)

popieram!! Kociaki się fajnie bawią i nie jest im tak smutno, jak zostają same w domu i uwielbiają się do siebie przytulać :)

kilka zdjęć z przeszłości mojej córki z naszymi kociakami, dla potwierdzenia, że kot i dziecko, to zgrany duet :))

KICIA DLA DZIECKA

27 wrz 2011 - 11:35:46

ilmina ukradłaś moje koty :)

ja też wychodzę z założenia, że powinny kociaki być dwa przynajmniej im się nie nudzi. :)



zweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 1/5

KICIA DLA DZIECKA

04 paź 2011 - 00:41:08

alenka85 i jak tam - macie już kotka w domu?
Mój synek od urodzenia ma kota. Żyją w zgodzie i przepadają za sobą bardzo. Trzymam kciuki żeby u Was też narodziła się taka przyjaźń!

KICIA DLA DZIECKA

04 paź 2011 - 09:21:53

83Marti ale jaja, identyczne umaszczenie :D, tylko mój kocur, ten na dwóch pierwszych zdjęciach to kot-gigant, a druga, szaro-biała to kotka grubasek :)

Sandrynka śliczniast ten Wasz kocurek, marzy mi się rudasek...:)))

Alenka, też jestem ciekawa, czy macie już kocura? Napisz nam i wrzuć fotkę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Do mam-zdrowe zywienie