Obecnie rozmawiamy o:

dobra jakość obrączek

gorący temat

kurs prawa jazdy

1 minutę temu

hala łukowa

20 minut temu

Opakowania

dzisiaj o 7:57

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 21:55:11

witam wszystkie mamusie

czy znacie jakies sposoby , leki syrop na zaparcia u dziecka. moj 2 letni szn od 6 dni nie robil kupy a wczesniej zrobil po 6 dniach po podaniu czopka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-15 21:56 przez reni22_.

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 22:07:11

Cytat
reni22_
witam wszystkie mamusie

czy znacie jakies sposoby , leki syrop na zaparcia u dziecka. moj 2 letni szn od 6 dni nie robil kupy a wczesniej zrobil po 6 dniach po podaniu czopka.



czopek glicerynowy to raz a dwa to syrop lactulosum tylko nie wiem czy on jest na recepte. ale pomaga.zapytaj w aptece tam powiedzą.

moja też miala raz problem. polecam wprowadzić do diety morele suszone, śliwki też suszone albo deserki ze sliwkami

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 22:12:12

dyiekuje ya odpowiedy

od 3 dni daje mu wlasnie lactulosum i nic Ł) a owocow nie bedyie jadl zadnych i w tzm problem ze ani jogurta ani moreli

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 22:16:22

Cytat
reni22_
dyiekuje ya odpowiedy

od 3 dni daje mu wlasnie lactulosum i nic Ł) a owocow nie bedyie jadl zadnych i w tzm problem ze ani jogurta ani moreli


mojej po syropie ruszyło chyba po 2 dniach też . w ostateczności dałam czopek on pomaga natychmiastowo. próbowałaś?

może polubi owsiankę, płatki, są deserki zbożowe te nestle misiowy sad... nic mi wiecej do głowy nie przychodzi... u nas sie juz na szczęscie nie powtórzyło. aa i jeszcze masowanie brzuszka pomogło troche

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 22:20:53

boze 6 dni kupy nie robić maskra-moja cora nie robila kiedys 3 dniii i potem był horrorr, ja bym byla u lekarza juzz

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 22:22:47

czopek probowalam wczesniej bo tez nie robil kupki wiec w ten sam dzien zrobil ....chzba ten czopek nam zostanie jako ostatnia deska ratunku
tylko ze moj syn nigdy nie robil kupek codziennie tzlko co 3 dni
moj synek robil zawsze kupy co 3 dni



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-15 22:28 przez reni22_.

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 22:27:40

lactulosum przepisują lekarze, którzy chcą się pozbyć pacjenta z problemem, owszem po laktulozie kupka będzie, ale najważniejsze do wydalenie zostaje, suszone śliwki obojętnie w jakiej postaci- czy do jedzenia czy w kompocie, płatki owsiane, czopek glicerynowy, moja córcia nie miewała po ponad tygodniu, dawałam czopki glicerynowe rano, wieczorem hemorectal, czasem się dzieje tak, że dziecko po jakimś stanie zapalnym, boi się zrobić kupkę, bo ma jakieś przykre skojarzenia i boi się bólu, wtedy w grę wchodzi neurologia, w naszym przypadku tak było i pomogły te czopki, laktulozy nigdy nie użyję, bo na pierwszy rzut oka pomaga...
pomagają też różne masaże brzuszka, jelita lepiej pracują, poszukaj w Internecie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-15 22:29 przez wamper.

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 22:33:13

moj syn prawie nic nie je taki juz jest wiec sliwki, morele i nawet banany odpadaja z owocow tylko arbuza je :( probowalam mu dac aktivie ale 3 lyzeczki zjadl ..raczej domowe sposoby odpadaja ...ostatnio dalam mu czopka to zrobil pod wieczor ale jak mu dawalam to plakalam bardzo teraz jak mu pupy dotykam to odpycha ...a po lactulosum nie wiem czy zrobi bo juz 3 dni daje i nic

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 22:33:30

a sprobuj mu dac śliwke lub śliwke z jabłkiem sa w słoiczkach gotowe do podania u mojego 2latka dziala rewelacyjnie.maja delikatny smak moj za 1razem je polubił



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-15 22:34 przez monika171189.

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 22:38:53

sprobuje moze cos pomoze ...dziekuje za rade

zatwardzenie u dziecka

15 wrz 2011 - 23:09:11

U mnie działały soczki marchewkowe i jabłuszka starte ... :)

zatwardzenie u dziecka

16 wrz 2011 - 08:57:25

a zastanawiałaś sie jaka jest przyczyna? czy psychologiczna czy coś mu się dzieje?

zatwardzenie u dziecka

16 wrz 2011 - 09:10:22

Moja córa też ma zaparcia i też nie wiem od czego Nie jada kaszek ani nic takiego co by zatwardzało
Brzuszek zawsze ma miękki więc pediatra nie widziała potrzeby robienia usg więc poszłam i zrobiłam prywatnie i nic nie wyszło
Lekarz od usg stwierdził że wszystko ok więc muszą być leniwe jelitka i za słabo pracują i że to trzeba przeczekać i przejdzie samo
Nam też pediatra kazała dawać lactulose, na początku pomagała a później małą miała po niej straszne wzdęcia i gazy w nocy i przestałam podawać
Podaję jej soczki, jabłka, gotowałam kompot z suszonych śliwek i nic nie pomaga
Już nie mam siły
I jeszcze co do lactulosy to ja wcześniej podawałam za mało bo jak się później okazało to pediatra kazała podawać codziennie rano 1ml na każdy kg wagi dziecka więc moja wtedy ważyła 13 kg więc dawałąm 13ml codziennie rano i w południe była kupka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 09:14 przez darolisek.

zatwardzenie u dziecka

16 wrz 2011 - 10:11:28

Mogę podpowiedzieć, żebyś nie dawała dziecku ani monte ani gruszek, bo to powoduje zatwardzenie, tak mi lekarz powiedziała. Może lepiej idź do lekarza, to dość długo trwa i mały się meczy. NA pewno można dawać sok pomidorowy, jabłkowy, jabłka, dużo ruchu wskazane.

zatwardzenie u dziecka

16 wrz 2011 - 12:52:56

pomasuj brzuszek, sprobuj fdzies "przemycic" suszone owoce, morele, rodzynki, sliwki, moze nawet jako deserek z kaszką, platkami owsianymi itd. w internecie są przepisy na takie fajne deserki, zdrowe i smaczne:)musisz duzo pelnoziarnistych p roduktow stosować.ksze, ryz zamiast bialego to brazowy, ziemniakow troche mnie, makaron brazowy bądz durum gotowany al dente.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-16 12:54 przez kataszaone.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

świat mamy chorego dziecka