Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zatwardzenie u dziecka

14 sty 2012 - 11:55:11

Ja polecam ESPUMISAN naprawde pomaga na zatwardzenia
dodam ze synek jak widzial czopka dostawal histeri plakal i sie bal,epumisan nasm pomogl.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 11:56 przez max1944.

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 11:19:02

Hej dziewczyny!
Mam taki problem i nie ukrywam że liczę na to że pomożecie mi jakoś go rozwiązac. Otórz tak moja 2,5 letnia córa robi siku już do nocnika ale mamy problem ze tak powiem z kupą. Cały czas robi kupę tylko i wyłącznie do pampersa. Niby to nic ale ma straszne problemy z wypróżnianiem się. Załatwia się raz na 4 dni czasem się zdarzy że co 2 dni. Płacze okjropnie krzyczy ze ją dupka boli strasznie się poci i robi cała czerwona. Nie daję jej pokarmów które powodują te zatwardzenia. U lekarza byłam już parę razy aby nie powiedzieć ze parenascie. Za każdym razem dawał jakies syropy lub czopki. Niestety nic nie pomaga. A tych czopków i syropów nie będe jej dawała codziennie bo póżniej to się wogóle nie wypróżni bez nich. Próbowałam przegotowanej wody na czczo, gotowanego jabłka czy nawet piła kapuśniarke(taka woda z kiszonej kapusty )no i niestety nic nie działa:( Moja prośba to powiedzcie co mogę jej dawac na zaparcia może macie jakies sprawdzone sposoby i jak ją oduczyć robienia kupy do pampera chociaż to już mniejszy problem. Za każdą radę będę wdzięczna bo sama już nie wiem co robić a uwieżcie nie mam serca patrzeć jak się męczy.

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 11:22:11

Hej. A czy malutka pije dużo mleka krowiego ?????

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 11:34:10

Ja bym sprobowala z jakim probiotykiem. moja 3 letnia chcrzesnica miala takie problemy, bratowa zaczela jej dawac probiotyk i problem znikl. sa jakies misie w postaci nawet zelek albo saszetki ktore dodaje sie do pokarmu dziecka. znam tez mase doroslych ludzi ktorzy tez mieli takie problemy przed braniem probiotyku. wiem od pediatry ze zadn probiotyk nie rozleniwia jelit wiec spokojnie mozna go podawac to sa zywe kultury bakteri takie same jak wjogurtach

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 11:34:39

Cytat
tusia148
Hej dziewczyny!
Mam taki problem i nie ukrywam że liczę na to że pomożecie mi jakoś go rozwiązac. Otórz tak moja 2,5 letnia córa robi siku już do nocnika ale mamy problem ze tak powiem z kupą. Cały czas robi kupę tylko i wyłącznie do pampersa. Niby to nic ale ma straszne problemy z wypróżnianiem się. Załatwia się raz na 4 dni czasem się zdarzy że co 2 dni. Płacze okjropnie krzyczy ze ją dupka boli strasznie się poci i robi cała czerwona. Nie daję jej pokarmów które powodują te zatwardzenia. U lekarza byłam już parę razy aby nie powiedzieć ze parenascie. Za każdym razem dawał jakies syropy lub czopki. Niestety nic nie pomaga. A tych czopków i syropów nie będe jej dawała codziennie bo póżniej to się wogóle nie wypróżni bez nich. Próbowałam przegotowanej wody na czczo, gotowanego jabłka czy nawet piła kapuśniarke(taka woda z kiszonej kapusty )no i niestety nic nie działa:( Moja prośba to powiedzcie co mogę jej dawac na zaparcia może macie jakies sprawdzone sposoby i jak ją oduczyć robienia kupy do pampera chociaż to już mniejszy problem. Za każdą radę będę wdzięczna bo sama już nie wiem co robić a uwieżcie nie mam serca patrzeć jak się męczy.


Witam

NIC - po prostu zrobić dziecku usg jamy brzusznej i jelit - NIC samej nie podawać, NIE eksperymentować na dziecku !!!

Jeśli nic nie wykaże .....Najlepiej skonsultować problem z gastroenterologiem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-10 11:35 przez jojaku.

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 11:39:50

Moja córeczka tez miała straszne zaparcia które trwały do ok 3 roku zycia.
Próbowałysmy prawie wsztystkiego od lewatyw, syropkow po jabłuszka itp. w koncu zaczelam jej robic kompot z suszonych sliwek... i zaparcia mineły.
Dzis ma juz 7 lat i zadnych problemów z kupka :)
Oczywiscie kompotu juz dawno nie pije.

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 11:56:00

Cytat
dorotka00000
Hej. A czy malutka pije dużo mleka krowiego ?????

Je 2 razy dziennie grysik rano i wieczorem butle
Cytat
jojaku
Cytat
tusia148
Hej dziewczyny!
Mam taki problem i nie ukrywam że liczę na to że pomożecie mi jakoś go rozwiązac. Otórz tak moja 2,5 letnia córa robi siku już do nocnika ale mamy problem ze tak powiem z kupą. Cały czas robi kupę tylko i wyłącznie do pampersa. Niby to nic ale ma straszne problemy z wypróżnianiem się. Załatwia się raz na 4 dni czasem się zdarzy że co 2 dni. Płacze okjropnie krzyczy ze ją dupka boli strasznie się poci i robi cała czerwona. Nie daję jej pokarmów które powodują te zatwardzenia. U lekarza byłam już parę razy aby nie powiedzieć ze parenascie. Za każdym razem dawał jakies syropy lub czopki. Niestety nic nie pomaga. A tych czopków i syropów nie będe jej dawała codziennie bo póżniej to się wogóle nie wypróżni bez nich. Próbowałam przegotowanej wody na czczo, gotowanego jabłka czy nawet piła kapuśniarke(taka woda z kiszonej kapusty )no i niestety nic nie działa:( Moja prośba to powiedzcie co mogę jej dawac na zaparcia może macie jakies sprawdzone sposoby i jak ją oduczyć robienia kupy do pampera chociaż to już mniejszy problem. Za każdą radę będę wdzięczna bo sama już nie wiem co robić a uwieżcie nie mam serca patrzeć jak się męczy.


Witam

NIC - po prostu zrobić dziecku usg jamy brzusznej i jelit - NIC samej nie podawać, NIE eksperymentować na dziecku !!!

Jeśli nic nie wykaże .....Najlepiej skonsultować problem z gastroenterologiem.

Miała usg nic nie wykazało a zalecenia miałam od gastrologa



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-10 11:57 przez tusia148.

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 12:06:50

Powiem tak, siostra mojego A męczyła się z zaparciami u małego ok roku, wypróbowała wszystkiego diety,jabłek, wody, naparu z suszonych śliwek, śliwek, czopków, probiotyków czy innych duperel, itd....... usg było, badania były, wizyta u lekarza była, dosłownie wszystko. Dziecko kupy nie chciało zrobić bo się bało a jak go już przycisnęło to wył z bólu, naczynka mu pękały w pupie, krew w stolcu, ból brzucha, nawet doszło do tego że nie raz zwymiotował z tego wszystkiego.
Sama doszła do tego że za dużo mleka ( pił 2 razy dziennie), najpierw ograniczyła mu do jednego kubka dziennie, potem 2-3 razy w tyg,
Nie od razu ale minęły zaparcia, teraz mały robi kupkę raz- dwa razy dziennie bez bólu, krwi i płaczu. Mały będzie w czerwcu miał 3 lata.

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 12:42:15

Lactulosum jest bez recepty kosztuje ok 8 zł, dawaj dużo picia, jabłko śliwki suszone, i zgłoś się raczej do lekarza, bo 6 dni bez kupy u dziecka to długo. Powodzenia

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 12:47:27

skoro piszesz ze domowe sposoby odpadaja bo mały nie chce jesc owoców to wez dziecko i idz z nim do lekarza ,na co czekasz ?

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 12:51:08

Aha... jak moja mała dwa dni nie robi kupki to super sposobem jak dla mnie jest kładzenie na brzuszku na podłodze, po chwili kupka w pieluszce :)

zweryfikowana
Posty: 641
Ostrzeżenia: 1/5

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 13:22:40

ja daje dicoflor nie codziennie bo jest dosc drogi (niecale 40zł 30 kapsulek) ale jak najczesciej i corka raczej nie ma problemow, robi codziennie albo co drugi dzien, kiedy jest problem dodatkowo staram sie zeby jadla jak najwiecej jogurtow, najlepiej naturalnych i jak najmniej cukru

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 21:19:20

Cytat
natalka1012
skoro piszesz ze domowe sposoby odpadaja bo mały nie chce jesc owoców to wez dziecko i idz z nim do lekarza ,na co czekasz ?

Ulekarza byłam i to juz nie jednego prosze czytaj ze zrozumieniem
Cytat
tusia148
Cytat
natalka1012
skoro piszesz ze domowe sposoby odpadaja bo mały nie chce jesc owoców to wez dziecko i idz z nim do lekarza ,na co czekasz ?

Ulekarza byłam i to juz nie jednego prosze czytaj ze zrozumieniem

Przepraszam to nie było do mnie to ja pomyliłam bo przenieśli mi watek ja powinnam czytać ze zrozumieniem:))
Dziękuje dziewczyny spróbuje te probiotyki ale kurcze jak mam jej ograniczyc to mleko jak ona je na śniadanie i kolacje. Może jak zmienie z 3,2 proceny na 1,2 lub 2 to może dać jakiś efekt? Maja nie jada słodyczy raz na jakiś czas coś ciupnie ale sporadycznie,a jogurty to wcina jak nawiedzona!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-10 21:26 przez tusia148.

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 22:27:36

Cytat
jojaku
Cytat
tusia148
Hej dziewczyny!
Mam taki problem i nie ukrywam że liczę na to że pomożecie mi jakoś go rozwiązac. Otórz tak moja 2,5 letnia córa robi siku już do nocnika ale mamy problem ze tak powiem z kupą. Cały czas robi kupę tylko i wyłącznie do pampersa. Niby to nic ale ma straszne problemy z wypróżnianiem się. Załatwia się raz na 4 dni czasem się zdarzy że co 2 dni. Płacze okjropnie krzyczy ze ją dupka boli strasznie się poci i robi cała czerwona. Nie daję jej pokarmów które powodują te zatwardzenia. U lekarza byłam już parę razy aby nie powiedzieć ze parenascie. Za każdym razem dawał jakies syropy lub czopki. Niestety nic nie pomaga. A tych czopków i syropów nie będe jej dawała codziennie bo póżniej to się wogóle nie wypróżni bez nich. Próbowałam przegotowanej wody na czczo, gotowanego jabłka czy nawet piła kapuśniarke(taka woda z kiszonej kapusty )no i niestety nic nie działa:( Moja prośba to powiedzcie co mogę jej dawac na zaparcia może macie jakies sprawdzone sposoby i jak ją oduczyć robienia kupy do pampera chociaż to już mniejszy problem. Za każdą radę będę wdzięczna bo sama już nie wiem co robić a uwieżcie nie mam serca patrzeć jak się męczy.


Witam

NIC - po prostu zrobić dziecku usg jamy brzusznej i jelit - NIC samej nie podawać, NIE eksperymentować na dziecku !!!

Jeśli nic nie wykaże .....Najlepiej skonsultować problem z gastroenterologiem.



Może podajesz mu zbyt dużo zatwardzających pokarmów ...może trzeba wprowadzić te rozluźniające?
Zbyt duża dawka wit. D3-też może być przyczyną

Spróbuj-codziennie rano na czczo podaj 1łyżeczkę oliwy z oliwek extra virgine (dobrej jakości) zmieszaną z łyżeczką soku z cytryny.
Jak nie pomoże - błonnik dla dzieci z probiotykiem czeskiej firmy ASP.


Ale ja osobiście upieram się przy dokładnym przebadaniu dziecka, jeśli zwykłe usg nie wykazało, trzeba zasięgnąć porady NIE gastrologa, a Gastroenterolog
Różnica między nimi - Lekarz gastrolog zajmuje się tylko górną częścią przewodu pokarmowego.
Gastroenterolog-całym przewodem pokarmowym.

zatwardzenie u dziecka

10 maj 2012 - 22:56:02

A powiedzcie mi czy to może być objaw skazy białkowej? Jak była malutka to dostawała pierś do 19 miesiąca. Niestety nie mogłam jeśc nic co zawierało białko mleka bo dostawała wysypki. Pani doktor wyjaśniła ze jest to skaza białkowa. Gdy wprowadziłam do jej diety produkty mleczne to wysypywało ją tak do roku póżniej jak skonczyła rok to jak ręką odjął wszystko mineło i po jakimś czasie dałam jej grysik na mleku i było ok. A teraz te zaparcia. Może ta skaza ma cos do rzeczy??? Już sama nie wiem:(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Narkoza dla dzieci to nie koniec świata