Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zatwardzenie u dziecka

03 sty 2012 - 10:37:31

też polecam suszone śliwki-w zależności od wieku dziecka-w postaci kompotu lub same owoce :)
działa świetnie, nie tylko na dzieci ;)

zatwardzenie u dziecka

04 sty 2012 - 13:18:37

Kochane mamy proszę o pomoc.
Nasza córcia ma dwa miesiące i ostatnio ma problem ze zrobieniem kupki :( Dziś jest środa, od ostatniego piątku kupkę zrobiła tylko w poniedziałek :(
Możecie nam doradzić co najlepiej na taki problem dać Maluszkowi??

zatwardzenie u dziecka

04 sty 2012 - 13:23:50

Podstawowe pytania to jak jest mała karmiona i czy sie meczy i boli ją brzuszek. Tez mam corcie w wieku Twojej i kupke robi co dwa dni ale bez problemów, pije modyfikowane mleko.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

zatwardzenie u dziecka

04 sty 2012 - 13:25:50

jeśli karmisz piersią to zjedz jabłko albo kilka suszonych śliwek. A pozatym z tego co pamiętam to u dziecka normalne że nie robiło kupki 3dni, poprostu już jej się normują kupki. Niedługo to się jakoś poukłada i kupki bęą regularnie co kilka dni albo nawet raz dziennie.

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

zatwardzenie u dziecka

04 sty 2012 - 13:31:06

ja karmiłam córkę piersią i zdarzało się, że nie robiła kupki tydzień. jednak nic jej nie dolegało, brzuszek był miękki. Pediatra powiedział, ze dzieci na mleku matki tak mają. Dawałam lekką herbatkę z rumianku, ale trzeba z nim uważać bo niektóre dzieci uczula.

zatwardzenie u dziecka

04 sty 2012 - 13:31:49

sa w aptece czopki takie małe ja mojej malej dawalam do pupki i odrazu kupka leciała i bylo ok wszytko

zatwardzenie u dziecka

04 sty 2012 - 13:33:56

Mała jest karmiona tylko butelką - NAN PRO 1. Do tej pory żadnych problemów tego typu nie było, dlatego się martwię :(

zatwardzenie u dziecka

04 sty 2012 - 13:47:36

A widzisz by mala sie meczyła?Jest marudna ?Boli ja brzuszek ?Jesli nie ma tych objawow to poczekaj zwyczajnie - dziecko przeciez nie musi robic kupki jak w zegarku :)Nie martw sie - w koncu to z niej wyjdzie.Jakby co u nas dzialala herbatka koperkowa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-04 13:48 przez Antalisa.

zatwardzenie u dziecka

04 sty 2012 - 14:16:15

Jesli tylko ma miękki brzuszek i nie płaczę to nie ma problemu żeby sie martwić.
Ja również mam niemowlaka 5 tygodni skończył i też jesteśmy na NAN PRO 1. Ja podaje małemu wodę do picia tak 20-30ml między karmieniami ale mamy tez cherbatki z kopru oraz rumiankową. Jesli niemasz to zakup i podawaj małej. Mój to mały cwaniaczek bo nie chce pic niczego tylko mleczko ale czasem udaje się że wypije z 20ml :)

niezweryfikowana
Posty: 129
Ostrzeżenia: 1/5

zatwardzenie u dziecka

04 sty 2012 - 16:36:05

ja tez to przechodzilam;) moja nie robila i do tej pory nie robi codziennie lecz np co trzy dni...jesli nie ma placzu to jest normalne...lecz jesli dziecko placze bo chce sie zalatwic to np woda na czczo przegotowana...czopki jak wczesniej pisali...jest taki syropek i jest super dla maluszkow takich..mam jego nazwe wiec jesli chcesz to podam na prov...na forum nie pisze bo znow zaczna mi blokowac o byle cio;)

zatwardzenie u dziecka

04 sty 2012 - 19:57:16

Pijemy i wodę i herbatki- z tym nie ma problemu, brzuszek twardy chyba nie jest, a Natka więcej niż zwykle nie płacze.
Honey88 bardzo proszę o tę nazwę na priv :)

zatwardzenie u dziecka

08 sty 2012 - 13:45:35

A ja mam najlepszy sposób na kupkę . Mianowicie termometr rtęciowy, wkładamy końcówkę termometru do odbytu dziecka (może być zwilżony jakimś kremem ,aby szybciej wszedł) i wtedy czekamy najpierw są gazy a później idzie kupka i to jest 100% gwarantowane ,ale koniecznie musi to być rtęciowy termometr nie elektroniczny, Sposób jest bezpieczny i sprawdzony. Moja znajoma (pielęgniarka) do 3 roku życia swojej córeczce wkładała termometr

zatwardzenie u dziecka

11 sty 2012 - 22:51:38

Dostałam DICOMAT od lekarza na zapracia poszła kupa odrazu w strasznym bólach ale poszła...teraz mam podawać regularnie 2 x dziennie, dietka może sie uda

zatwardzenie u dziecka

12 sty 2012 - 23:23:56

Nie polecam termometru z tego względu, gdyż córcia jak była mała miała zatwardzenie, nie zastanawiając się długo pomogłam jej termometrem. I to był mój błąd, od tego czasu czekałam na kupkę jak na zbawienie 7 długich dni. Pediatra radziła , abym nic nie robiła tylko czekała, bo problem jest w główce dziecka i po prostu jest za wygodne.
Teraz córcia od 3 dni ma problem z brzuszkiem, puszy ją byle co. I ma wrażenie jakby robiła kupkę .Podaję jej bodajże duphalac i dziś kupka sama wyskoczyła. Myślę , że to w dużej mierze zasługa ogórka kiszonego ;)Ale tak czy siak jutro podzwonię po przychodniach , żeby zrobić jej usg brzuszka. Tak dla świętego spokoju.Ja mam wrażenie , ze coś jest w powietrzu. Bo niemożliwością żeby tyle dzieci o tym samym czasie miało ten sam problem. Buziaki

zatwardzenie u dziecka

14 sty 2012 - 10:51:00

Podałam jej DICOMAT podobno super środek na zapracia co pęcznieje i rozdzedza ale tylko ją boli brzuszek po tym już nie wiem co mam z tym dzieckiem robić;(:(:( daje jabka suszone śliwki itd to chyba siedzi w głowie ale ni jak się jej nie sa przekonać do nocnika;(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Narkoza dla dzieci to nie koniec świata