Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zatwardzenie u dziecka

16 wrz 2011 - 14:17:52

dziekuje wam wszystkim za rady :)

bylismy dzis u lekarza i dostalismy debridat maly dzis po 7 dniach zrobil kupe po lactulosum daje po 5 ml ale jak przeczytalam od darolisek ze podawalas 13 ml moj tez tyle wazy to chyba jednak za mala dawke dawalam ...no coz zobaczymy po tym debridacie co bedzie

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 18:54:22

Dziewczyny pomóżcie!

Hania wstrzymuje zrobienie kupki po 10 dni, je dużo zupki, mięsko , jabuszko,pije dużo wody, herbatki, słodyczy prawie wogóle...widać że boli ją brzuszek bo muszę jej masować, nawet potrafi dostać wieczorem gorączki ja się martwię że dostanie jakiegoś skrętu kiszek ... podaje jej taki syrop lactuloza ale średnio działa...raz miała duże zatwardzenie i od tego czasu sie boi robić kupkę i dlatego wstrzymuje jak mam to zmienić??? jakieś inne domowe sposoby znacie?

dzięki z góry...

<moderacja-tytuł wątku musi odnosić się do jego treści>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-02 19:19 przez moderator.

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 19:16:45

Teraz to czopek glicerynowy, ale to nie przełamie jej strachu przed zrobieniem kupki. Musi jednak się wypróżnić, 10 dni, to stanowczo za długo.

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 19:24:20

czopek to nie jest rozwiązanie mała jak go widzi ucieka i krzyczy i wypycha go;( pójdę tak czy siak do pediatry boje się że jej się może coś stać od tego wstrzymywania

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 19:24:49

To samo miałam z moim synem.Działały czopki glicerynowe i masowanie brzuszka. Z czasem przeszło. Radzę jednak poradzić sie lekarza

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 19:51:40

Może nagradzaj dziecko za to że zrobi kupkę, pochwal je i tak dalej na pewno pomoże. powodzenia

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 21:31:29

Nie wiem co się dzieje ale to już 3 watek w ostatnim tygodniu z tym samym problemem :( Ja też mam w domu taki problem :( Moja 2,5 letnia córka po jednym zaparciu, wstrzymuje zrobienie kupki ale nie dopuściłam do dłuższego wstrzymywania niż 5 dni. Czopek działa, też były krzyki i wrzaski ale nie było wyjścia. Tylko rozsądnie z tymi czopkami bo jelita się rozleniwiają i dziecko później nie umie przeć. Ja podawałam też laktulosam bez efektu. Po wizycie u pediatry dawalam forlax i działał ale boję sie tego dawać przez długi czas. Podaję też dziecku kiwi z jabłkiem, jogurt naturalny i dużo do picia.
Najpierw radze dziecku pomóc się wypróźnić za pomocą czopka bo nie ma juź innego wyjścia a poźniej pilnować diety i nie dopuszczać do tak długiego wstrzymywania. Podobno fachowo nazywa się to zaparcie nawykowe i problem jest w pamięci dziecka, ze właśnie jedno zaparcie, które się przytrafiło spowodowało ból i dziecko pamięta.

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 22:01:26

ja też podaje jabuszka kiwi rosołek itd ale to siedzi w jej głowie i kurcze boje sie że ona się zaparła dosłownie,,,przedtem nie było problemu żadnego codziennie robiła ale teraz to jest koszmar czy wasze dzieci mają stałe posiłki w ciągu dnia???

zweryfikowana
Posty: 182
Ostrzeżenia: 1/5

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 22:17:08

u nas pomagał rumianek. Ale trzeba z nim uważać, bo niektóre dzieci uczula

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 22:33:34

Ja też daję koperek. Jak sama napisałaś to siedzi w głowie i dlatego tak trudno dziecko przekonać. Nie trzymaj dziecka dłużej z tą kupką bo może być ciężko. Musisz dać jej teraz czopek. Możesz jednorazowo podać xenne na zaparcia pół szklanki naparu w ostateczności.

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 23:17:35

to częsty problem nie tylko u dzieci - tu akurat potrzeba porady natury psychologicznej,
ale domowe sposoby, które się sprawdzają na 100%:
* owoce z pestkami typu kiwi, truskawki, agrest (dużo małych pestek)
* suszone śliwki
* napar z suszonych śliwek (wieczorem zalać 4-5 śliwek letnią wodą, a rano wypić, a owoce zjeść)
* jogurt, najlepiej naturalny (duża porcja) z dodatkiem ok.5 łyżek na 150g jogurtu płatków pszennych, owsianych itp. w wersji naturalnej (prażone a nie mielone czy cripsy)
pomaga - wiem coś o tym...
a, pani doktor powiedziała, że zdrowy człowiek to powinien 1-2x dziennie załatwiać takie potrzeby - niezależnie od wieku
inaczej toksyny niszczą układ trawienny, co może być przyczyną nowotwora jelit



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-02 23:20 przez komoda_malucha.

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 23:18:08

Cytat
passoa85
ja też podaje jabuszka kiwi rosołek itd ale to siedzi w jej głowie i kurcze boje sie że ona się zaparła dosłownie,,,przedtem nie było problemu żadnego codziennie robiła ale teraz to jest koszmar czy wasze dzieci mają stałe posiłki w ciągu dnia???

U mnie pomógł PAN KUPKA, Żabki i magiczny krem! :D
Mój nispełna 3 latek też nie chciał kilka razy zrobić kupki i miał już pożądne zatwardzenie, aż z krwią robił te kupki. Zobaczyłam w dziecięcej klinice na kanale TLC podobny przypadek i tam przekonano dziewczynkę z tym samym problemm, że Pan kupka nie jest straszny, w brzuszku mieszkają pracowite głodne żabki, którym Pan kupka przeszkadza i trzeba go z brzuszka wypuścić. Ja dodałam swoje tak zwane trzy grosze i wymyśliłam magiczny krem, którym smarowałam pupkę, żeby Pan kupka łatwiej się wydostał.
Nie wyobrażacie sobie nawet jak to podziałało!!! Od dzisiaj Pan kupka jest naszym stałym bywalcem, w domu i w przedszkolu, żabki mają się super a mój krem do twarzy nabrał nowych właściwości, :D choć od miesięcy nie jest nam juz potrzebny.
Dodam, że smarowałam dokładnie dziurkę i troszkę starałam się ten kremik zaaplikować do wewnatrz pupalka, aby się nawilżył.

zatwardzenie u dziecka

02 sty 2012 - 23:22:05

moja ma 3 lata i byl problem jak przeszliśmy na nocnik, brudziła majtki ale kilka jej ulubionych po prostu wyrzuciłam, wprowadziłam dużo więcej owoców np. mandarynki może jeśc kilogramami póki nie każe przestać bo za dużo:) nie jest nadal idealnie bo robi kupe co 3-4 dni ale taką już pożądną ale tez mówi ze nie da rady ale ją z mężem zachęcamy, bijemy brawo, siedze i ją głaszcze jak sie załatwia... myśle ze to kwestia czasu ja tez juz sie martwiłam ze zawsze bedzie brudzić ale po pierwszej dużej kupie byłam zadowolona jak wariatka;)

zatwardzenie u dziecka

03 sty 2012 - 00:22:05

Kochane Mamusie preparat laktulosam Działa ALE dopiero po regularnym podawaniu i efekt jest po miesiącu od pierwszego przyjmowania .Tak wyjaśniła mi lekarka i tak właśnie było z moją córeczką .Problem wstrzymywania kupki trwał około roku Dziś już jest wszystko w normie nie podaje od 1,5miesiąca i kupka jest codziennie ,ALE nie podawajcie dziecku od razu całej zalecanej dawki tylko stopniowo zwiększajcie i tak samo kończcie NIE od razu bo gdy jelita zaczynają pracować to boli dziecka.

zatwardzenie u dziecka

03 sty 2012 - 00:50:29

To się nazywa ZAPARCIE NAWYKOWE- dziecko które miało zatwardzenie powstrzymuje się od wypróżniania za strachu przed bólem powodując tym kolejne zatwardzenia- błędne koło :-( Też to przechodziliśmy... U nas pomogly jabłuszka surowe, śliweczka w słoiku, ostatecznie syrop lactulosam. Ale przede wszystkim trzeba psychicznie wesprzeć dziecko, bo to się dzieje ze strachu... My podając jabłuszka, czy syrop mówiliśmy, że będą teraz walczyć i wyganiać kupkę z dupki- Synek się śmiał z tego, i jakoś tak łatwiej chyba było... POWODZENIA!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

świat mamy chorego dziecka