Obecnie rozmawiamy o:

Nowy grzejnik

gorący temat

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 17:48:41

Jestem zrozpaczona ... niech któraś kobieta która przez to przeszła coś doradzi bo już nie wiem co mam robić :( jestem 4 miesiące po porodzie od jakiegoś miesiąca tak strasznie zaczęły wypadać mi włosy jak nigdy w życiu. Mam rzadkie włosy, a przez to wypadanie już porobiły mi się prześwity zaraz zostanę dosłownie łysa. Włosy wypadają mi garściami najgorzej w trakcie mycia, aż odpływ się zatyka, a gdy wyciągam te włosy to jest ich cała garść. Nie wiem co mam robić boje się że wszystkie wypadną i będę chodzić w peruce ;( obecnie zaczęłam stosować od tygodnia tabletki ineov gęstość włosów, używam też szamponu przeciw wypadaniu z placentom. Do poprawy kondycji włosów używam maski henna wax i olejku kokosowego do skóry głowy ... czy któraś z mam też przez to przechodziła w takim stopniu jak ja i może mi polecić coś naprawdę skutecznego ? Proszę o pomoc ;((

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 19:07:37

to jest normalne .U mnie trwało to ok 3 miesiecy.A teraz odrastaja mi i mam ich dość wygląda to okropnie i nic nie mogę z nimi zrobić(chodzi mi o te z przodu głowy)

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 20:08:11

No, ja jestem 22 miesiące po porodzie. Nic mi nie pomaga. Też jestem zrozpaczona. Nie mogę spać w rozpuszczonych włosach bo kiedy wstaję cała poduszka jest nimi 'obsypana'. Tym bardziej, że mam bardzo długie włosy. Nawet nie chcę myśleć o skróceniu - takim drastycznym oczywiście. :( Też mam tak, że zatyka mi się odpływ przy myciu głowy, w dodatku kleją się mi do mokrego ciała i je ściągam godzinami ;/ A córeczka chodzi po mieszkaniu, zbiera moje włosy i woła: 'mamusia włos!' Nie wiem już po prostu co robić. Makabra. . .

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 20:15:42

To normalne mi też tak wyłaziły na szczęście miałam bujna fryzure więc kończyło się nerwami bo nic tak nie denerwuje jak włosy w jedzeniu i dosłownie wszędzie.
Wypadanie włosów związane jest z tym ,że hormony zaczynają powoli wracać do sytuacj sprzed ciąży.Wątpie zeby odżywki pomogły,może warto skonsultować się z lekarzem?

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 20:47:35

Już był kiedyś na forum taki wątek

http://forum.szafa.pl/83/3385584/straty-pociazowe-wypadanie-wlosow.html

Może tu znajdziesz poradę :)

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 20:58:51

mi zaczeły też wypadać 3 miesiące po porodzie, po następnych trzech problem znikł bo zaczeły odrastać jak miałam zakola widoczne przy związanych włosach tak już nie mam:D:D jak poszłam po tych 3 miechach do fryzjera to była w szoku że tak mi rosną włosy, zobaczysz będzie dobrze.... nie którym kobietom już w ciąży wypadają ciesz się że wtedy się nie zaczeło..

zweryfikowana
Posty: 541
Ostrzeżenia: 2/5

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 21:09:29

Mnie też po ciąży wypadają,mój krzyczy żebym brała jakieś witaminy ale ja zapominam :P na szczęscie zawsze miałam gęste włosy i to wypadanie odciążyło mi moją głowę:) nie martw się,jedz dużo owoców i skrzyp i będzie dobrze :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-02 21:10 przez anxa20.

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 21:29:23

Witam dziewczyny. Nie jesteście same. Ja mam dwójkę dzieciaków i po jednym i po drugim wypadały mi włosy. W sklepie zielarskim, albo w aptece kupowałam szampon Radical. Są też takie kapsółki i odżywka. Mnie wystarczał tylko szampon i pomogło. po miesiącu yło o wiele lepiej:) pozdrawiam

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 21:41:17

Też jestem 4 miesiące po porodzie i fakt wypadają mi włosy ale nie w ogromnych ilościach, powiedziałabym że tak jak przed ciążą. Mam cieniutkie włoski ale nie ubyło ich, żadnych witamin nie biorę, karmię piersią. Mam nadzieje, że nie zaczne łysieć bo po waszych opisach się zlękłam

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 21:50:41

Ja miałam dredziory :) niestety jakiś czas po porodzie mi po prostu powypadały :) hehe nie do końca, ale potrafiły się trzymać np na 2-3 włoskach co strasznie bolało, więc poobcinałam i zostały łyse placki ;/ całe szczęście uwielbiam chodzić w czapkach :)

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 21:57:33

Ciesz sie ze od miesiaca bo mi miesiac po porodzie zaczely, moja corka ma prawie 5 miesiecy a ja nie daje juz rady sprzatac moich wlosow, sa poprostu wszedzie, jedyna rada?

Czekac, do 6 miesiecy po porodzie wypadaja wlosy.

Ja oprocz czekania polecam Belisse :)

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 21:58:44

U mnie też tak było. A teraz odrastają i to bardzo :))

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 22:20:36

To może być standardowe wypadanie po ciąży (u mnie tez odrastają śmiesznie na przodzie twarzy, na linii czola, zupelnie jakbym wcześniej ścięła je tuż przy skórze i teraz rosną i sa takie 2-3 centymetrowe teraz od ucha do ucha i śmiesznie to wygląda), ALE może się to tez wiązać z tarczycą. ?Bardzo często spotykane jest po porodowe zapalenie tarczycy. Ja na przykład mam nadczynność, czyli procz wypadania wlosów mega chudnięcie. Ważę 5 kilo mniej niż przed ciążą.

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 22:56:14

U mnie też tak było od razu po ciąży garściami mi wychodziły i tak przez jakieś 4 miesiące i się unormowało
Mąż tylko wyzywał bo wszędzie było pełno moich włosów W ciąży miałam ładne włosy

Wypadanie włosów po ciąży

02 wrz 2011 - 23:13:37

Musisz brać witaminy takie jak w ciąży tzn dla kobiet w ciąży. Przyczyną wypadania włosów mogą być tabletki hormonalne, tak było w moim przypadku. Po odstawieniu, problem minął ok. 2 tygodni.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problemy z kregoslupem wysuniety dysk