Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 658
Ostrzeżenia: 2/5

Wypadanie włosów po ciąży

03 wrz 2011 - 08:21:02

Cytat
ZuzannaS
To może być standardowe wypadanie po ciąży (u mnie tez odrastają śmiesznie na przodzie twarzy, na linii czola, zupelnie jakbym wcześniej ścięła je tuż przy skórze i teraz rosną i sa takie 2-3 centymetrowe teraz od ucha do ucha i śmiesznie to wygląda), ALE może się to tez wiązać z tarczycą. ?Bardzo często spotykane jest po porodowe zapalenie tarczycy. Ja na przykład mam nadczynność, czyli procz wypadania wlosów mega chudnięcie. Ważę 5 kilo mniej niż przed ciążą.

no to ja 4 miesiące po porodzie schudłam już 20kg ... to normalne ?? za 2 dobiję do swojej wagi z przed ciąży :(
Cytat
nomi555
Musisz brać witaminy takie jak w ciąży tzn dla kobiet w ciąży. Przyczyną wypadania włosów mogą być tabletki hormonalne, tak było w moim przypadku. Po odstawieniu, problem minął ok. 2 tygodni.

czyli jak piorę pigułki antykoncepcyjne to one też wpływają na wypadanie włosów ??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-03 08:22 przez Fergi_1424.

Wypadanie włosów po ciąży

03 wrz 2011 - 08:33:54

Schudłaś normalnie, większość ciążowego "przytycia" to woda. Wypadanie może być normalne, ale dla pewności ja bym poszła do lekarza.

Wypadanie włosów po ciąży

03 wrz 2011 - 09:31:11

...mnie pół roku po cięciu cesarskim tak zaczęły wypadać włosy że byłam zrozpaczona jak Ty,polecam witaminy te co brałaś będąc w ciąży lub inny zbliżony zestaw witamin

zweryfikowana
Posty: 432
Ostrzeżenia: 1/5

Wypadanie włosów po ciąży

03 wrz 2011 - 12:49:37

a farbujesz wlosy? ja to czytalam kiedys gdzies zeby do farby dodac odrobiny odzywki. po porodzie byl okres ze tez panikowalam ze lysa zostane bo wypadaly mi,nie tak strasznie ale wypadaly. Dziewczyny tutaj doradzily mi odzywke wax i szampon ziołowy, najtanszy:) i rzeczywiscie...po umyciu wlosow mam takie gestsze wlosy, (myje je raz na tydzien czasami 2 razy w tygodniu) i dopiero tak w 4-5 dniu od umycia robia sie takie nie do życia.

Wypadanie włosów po ciąży

29 lip 2012 - 15:03:30

Hej Dziewczyny;)
Jestem Mamą synka, który ma 4,5 miesiąca ;)
Chciałam się z Wami podzielić swoimi przemyśleniami, doświadczeniami z włosami i mam nadzieję, że której z Was pomogę i może trochę pocieszę ;)
Kiedy mój synek miał 2 miesiące, moje włosy zaczęły szaleć, wypadały na potęgę, byłam zrozpaczona, najgorzej było w czasie mycia, szczotkowania i nawet kiedy przejechałam włosy ręką było ich tragicznie dużo były wszędzie w całym mieszkaniu itp., widok straszny, ryczłam jak głupia i bałam się że będę łysa, bo ten widok był przerażający, a zaznaczę że mam włosy delikatne i raczej cienkie.Kiedy zaczęło się to dziać, postanowiłam je ratować, pierwsze co poleciałam do apteki i kupiłam tabletki VITAPIL Z BOTYNĄ (biorę dopiero miesiąć), szampon + odżywkę DERMENĘ (używam ponad miesiąc - pierwsze efekty zobaczyłam juz po 3 tygodniach), oraz oczywiście biorę witaminki PRENATAL CLASSIK (chciałam tylko zaznaczyć że nigdy nie karmiłam piersią). Można rózwnież wcierać olejek rycynowy przed każdym myciem włosów (ale ja jakoś się zniechęcilam od pierwszego razu,ale wiem że też to bardzo hamuje wypadanie włosów).
Podsumowując, włosy leciały mi na potęgę blisko 3,5 miesiąca. Lecz po miesiącu zauważyłam znaczną poprawę, przy myciu, czesaniu i ogólnie w mieszkaniu.
Dziewczyny nie załamujcie się, trzeba tylko trochę cierpliwości i systematyczności, bo to w końcu przejdzie,bo już widzę że włoski odrastają!!!
pozdrawiam Mamuśki ;)
Mikunia

Wypadanie włosów po ciąży

29 lip 2012 - 15:06:29

słyszałam, że to nie jest tak, że włosy wypadają PO ciąży. W trakcie ciąży nie wypadają prawie w ogóle (hormony), więc po tym, jak się ciało uspokoi (poród), wszystko wraca do normy i zaczyna wypadać to, co nie wypadło przez 9 m-cy.

Tak słyszałam więc o ile to prawda, to chyba nie macie powodu do paniki:)

(sama łysieję, ale to na własne życzenie -.-)

Wypadanie włosów po ciąży

29 lip 2012 - 21:25:55

Mnie też po porodzie zaczęły wypadać, to było straszne gdy zobaczyłam masę włosów w odpływie po umyciu głowy! Ale ja poszłam do fryzjera, skróciłam włosy - w ten sposób troszkę je odciążyłam. No i brałam jakieś witaminki - bodajże witaminer. Jestem już 9miesięcy po porodzie i jest ok :)

Wypadanie włosów po ciąży

29 lip 2012 - 21:36:19

ojej mi też leciały włosy po porodzie i to strsznie :(
trwało to długo ponad 6m-cy, ale potem nie unormowało, tak czy inaczej wlosy sie znaczenie przerzedziły

Wypadanie włosów po ciąży

07 kwi 2013 - 20:45:50

Też to przechodziłam przy pierwszym dziecku, błędem było odstawienie witamin zaraz po porodzie...Przy drugim już byłam bogatsza o doświadczenie i brałam witaminy te same co w ciąży, czyli Falvit Mama. Ma optymalny skład witamin zarówno dla kobiet ciężarnych jak i karmiących.Włosy owszem ciutkę wypadały ale to było nic w porównaniu do tego co przeżyłam wcześniej zwłaszcza, że mam włosy bardzo cienkie i nie ma ich zbyt wiele:( Teraz już nie karmię a nadal biorę Falvit, ale już nie "Mama" tylko zwykły dla kobiet między 25 a 45r.ż. i naprawdę sobie go cenię bo mam po nim gęstsze włosy i ładniejszą cerę:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-07 20:47 przez kamka1988.

Wypadanie włosów po ciąży

30 kwi 2013 - 13:32:36

Matko boje się takich stanów. planuję ciążę, ale przerażają mnie te wszystkie dodatkowe "uroki" macierzyństwa. Co do włosów to mogę wam polecić zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Moja lekarka dr Brumer twierdzi, że nic tak nie odżywia i nie wzmacnia włosów jak właśnie osocze, które zwiera czynniki wzrostu.

Wypadanie włosów po ciąży

12 cze 2013 - 14:44:10

A próbowałaś użyć Exagonu? Mi polecił dermatolog, bo po ciąży to samo miałam. To 3-miesięczna kuracja, wcierasz preparat we włosy po myciu.

Wypadanie włosów po ciąży

12 cze 2013 - 17:00:20

Bez stresu kochana to normalne:) w ciazy mialam super grube i blyszczace wlosy teraz te, ktore prez 9 miesiecy nie wypadly nadrabiaja-ja bralam zwykle witaminy dla ciezarnych i problem szybko zniknal:)
pozdrawiam

Wypadanie włosów po ciąży

17 cze 2013 - 14:52:56

ja mam pytanie, jestem po drugiej stronie, żona ma problem a ja nie wiem jak jej pomóc. Jest zrozpaczona, nie chce wychodzić, a wszystkie moje zapewnienia o tym że nie jest tak źle odrzuca. Co robić? Jak wasi partnerzy wam pomagali?

Wypadanie włosów po ciąży

17 cze 2013 - 19:36:32

Witaj,
Ja miałam taki sam problem, byłam załamana i nie chciałam wychodzić z domu, a mój mąż dostawał już ze mną szału, bo widział że nie byłam do życia:(
Musisz bardzo wspierać żonkę i dodawać Jej otuchy, bo to dla kobiety jest dramat. Pociesz żonę, że ten okres mija i wszystko wraca do normy, niech stosuje tabletki, kosmetyki na wypadanie włosów, to na pewno pomoże:)
Jestem teraz Mamą 15-miesięcznego synka a moje włosy są nawet lepsze niż sprzed ciąży a dodam że mam włosy delikatne i cienkie.
Trzymajcie się, powodzenia ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problemy z kregoslupem wysuniety dysk