Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 874
Ostrzeżenia: 1/5

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 17:07:06

Hej dziewczyny.
W szczególności zwracam się do tych które są już mamami,ale może pomoże mi też przyszła mama lub np. starsza siostra,która ma młodsze rodzeństwo....

A więc Mój Synek Pawełek skończył 22 sierpnia roczek. W zeszłą środę zauważyłam,że idą mu 3 ząbki na górze i dwa na dole (boczne).
dostał temp.38-39 stopni-myślałam,że to od ząbkowania.
Ale nie spał całą noc się wiercił wiec w czwartek poszliśmy do rodzinnego.
Lekarz stwierdził:
DZIECIĘCA TRZYDNIÓWKA
ZĄBKOWANIE
ZAPALENIE JAMY USTNEJ

Przypisał leki ,antybiotyk i do domku... Pawcio był niesamowicie marudny,nie spał w nocy i nic nie jadł i nie pił,w buźce i na ustkach zrobiły mu sie straszne burchle. Byliśmy z mężem zaniepokojeni bo strasznie płakał ,goraczkował i nic nie jadł...
W sobotę mieliśmy jechać do mojej mamy na wieś,ale przed wyjazdem pojechaliśmy na pogotowie.
Lekarz stwierdził to samo co poprzedni i powiedział,że tą chorobę dziecięca trzeba po prostu przetrwac. Dziecko było dalej marudne nie chciał nic jeśc. Pił tylko wodę z kubeczka....
W poniedziałek w nocy zjadł 120ml mleka przez sen,potem we wtorek zjadł 100ml tez przez sen. Wczoraj był tak słabiutki że dałam mu strzykawką mleko wymieszane z kaszką -trochę odrzył.... :-)
Dziś mieliśmy wizytę w poradni neanotologicznej i lekarz powiedział to samo co poprzedni. trzeba przetrwac.........

Jednak ciężko jest patrzeć jak dziecko sie męczy.......... Dziś zaglądam mu do buźki-zabki wyszły,pleśniawki schodza ,buźka ładnie się goi. temperatury nie ma. jest tylko problem z jedzeniem nie mam pojęcia jak nakłonić maluszka żeby jadł mleko??????? pije tylko wodę jak ktos z domowników coś je to patrzy takim błagalnym wzrokiem jak kotek ze shreka.... :-) zawsze uwielbiał jeść nic nie przepuśćił.... jakieś 3 godz. temu jadłam byłkę słodka z odrobina dzemu podszedł do mnie i zjadł caluską :-) pocieszyło mnie to..... jednak co zrobić żeby zjadł mleczko na noc??????????? CO ROBIĆ????????????????



za porady typu zmień lekarza,lub wpisz w google dziękuję.

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 17:20:42

może przez tą chorobę nie ma apetytu,wiem po swojej córci jak jest chora to jest strasznie marudna i nie chce mi jeść,albo w ogóle nie chce już pić mleka?
moja córcia tydzień po roczku jak widziała mnie z butelką płakała w wniebogłosy i w ogóle nie chciała pić więc zaczęłam jej dawać kaszkę na mleku z łyżeczki i tak je do teraz choć ma już prawie 2,5 lat więc spróbuj dać mu z łyżeczki nie za gęstą kaszkę na noc może tak zje:)

zweryfikowana
Posty: 874
Ostrzeżenia: 1/5

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 17:24:05

jak widzi mnie z butelka to od razu odwraca głowkę. próbowałam dać mu deserek i obiadeł na łyżeczce ale też nie chciał tylko woda no i buła dzis .....

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 17:25:20

ja bym nie zmuszała do jedzenia, jak zgłodnieje to sam zje
a na zabki polecam dentinox, ja smarowałam synkowi dziąsła i ząbki wychodziły bezboleśnie

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 17:25:51

odczekaj i się nie denerwuj apetyt na pewno mu wróci jego brak jest spowodowany właśnie ząbkowaniem a co do mleka to może już ten czas kiedy po prostu już nie chce spróbuj zmienić mleko na kaszki lub serki na siłę mleka nie dawaj bo widocznie już mu się przejadło :P

zweryfikowana
Posty: 874
Ostrzeżenia: 1/5

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 17:30:26

wydaje mi sie że bardziej niż przez ząbkowanie nie chce jesć przez to zapalenie jamy ustnej.... bo ma usta poranione i w środku w ustach też są ranki....

serki tez za bardzo nie wchodzą w grę bo jest bezmleczny............ boję sie zeby nie rozchorował sie od tego nie jedzenia, mąż mnie wystraszył anemią........
CHRUPEK też mam dentinoks jest super mam jeszcze bobodent i baikadent smaruje mu na zmianę....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-01 17:31 przez blondyneczka_69.

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 17:32:05

ja bym smarowała tylko dentinoxem
a na pleśniawki dobry jest Aftin



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-01 17:32 przez CHRUPEK.

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 17:43:34

nie je bo go boli buzia. Przez kilka dni takiego niejedzenia nie nabawi się anemi. Dobrze że pije to się nie odwodni. A jak buzia się wyleczy to pewnie wróci wszystko do normy

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 17:54:24

O rany!Biedny!
Powiem szczerze, że kojarzy mi się to z opryszczkowym zapaleniem gardła, na które chorowały moje dzieci. W ustach pojawiały się właśnie bąbelki, podrażnienia. To reakcja na pierwsze zetknięcie z wirusem opryszczki. U nas też był problem z jedzeniem, ale nawet z połykaniem śliny. Nam lekarz powiedział, że jest to strasznie bolesne i zwłaszcza każdy kwaśny posiłek nasila ból, więc zalecił syropy przeciwbólowe/przeciwgorączkowe przez kilka dni.

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 18:33:00

Witam
moja córci maiła podobnie całkiem niedawno przechodziła właśnie tą cholerną trzydniówkę do tego jeszcze ząbkowanie -12 mc i ani jednego ząbka-szły jej 4 naraz,no powiem ci co przeżylismy przez 5 w sumie dni to masakra-też nic nie jadła tylko wode piła-a wcześniej uwielbiała mleko pic -po tej chorobie ją odrzuciło od mleka na długo ojej może ze 3 tyg nie chciała wogóle do ust -jako kaszkę to tak w nią wepchnełam ale z butli mleka zero-tez sie bardzo martwiłam ale pomalutku po,malutku powróciła co prawda nie pije już tyle co wcześniej ale troche mniej-pamietam ze najpierw to mlasneła 30 ml i tak stopniowo coraz więcej a przez dwa chyba tyg to w nocy nic mleka tylko herbatka i to może z 500 ml
więc spokojnie może u was też bedzie tak samo
powodzenia

co do azpalenia jamy ustnej to nie wiem jak u dzieci mo np ja jak miałam zapalenie jamy ustnej to miałam tylko bardzo czerwną jame ustna ale żadnych ranek
jeśli są to pleśniawki tak zwane afty to polecam ci mocz dziecka do sparowania
moja lala miała taki problemz tymi pleśniawkami jej chodziliśy po róznych lekarzach i jeden nam doradził
mocz dziecka -złapac na czytsa gazę lub pieluszkę tetrową i do buzi przez palec wysmarowac porzadnie my tak zrobiliśmy kilka razy i jak reką odją-nigdy nie wróciły



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-01 18:40 przez Gorzata2009.

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 18:40:09

nie zmuszaj go do picia mleka. Dzieci często mają takie chwilowe odrzuty od mleka, przejdzie mu, chyba że będziesz go zmuszać to na całe życie możesz mu obrzydzić :( Jak mój gabryś tak bardzo nie chciał Pić mleka to było ze 3tyg i miał chyba 8mies to dawałam mu kakao. Wiem że nie powinno się dawać słodkiego tak małemu dziecku, ale poskutkowało.

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 19:04:17

a moze popsikaj mu buzke w srodku neo-anginem mojej małej pomogło

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 19:05:11

nie zmuszaj dziecka do mleka ,tak jak pisze alenka85 ,dzieci czasem nie maja ochoty na mleko,mój synek uwielbiał mleko ale kiedys od tak po prostu zaczął odpychać po kilku dniach znów zaczął pić,młodszy miał to samo,teraz siostrzenica nie chce mleka od kilku dni,wiec chyba sporo dzieci ma taki odruch ,a trzydniówkę mój synek 5 letni miał już 2 razy,ja przechodziłam kilkakrotnie jak byłam mała,natomiast młodszy mając 2 latka przeżył strasznie-wymioty,gorączka 42 stopnie,też nic nie jadł,coś strasznego,a twój maluszek miał 3 choroby naraz,wiec pewnie jeszcze jest osłabiony, moze go buzka boli jeszcze,może coś innego postaraj mu sie włączyć do jedzenia zamiast mleczka narazie,i powrotu do zdrówka synkowi

zweryfikowana
Posty: 874
Ostrzeżenia: 1/5

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

01 wrz 2011 - 20:02:15

dziekuje jestescie kochane!!!
może rzeczywiście ma odrzut od mleka.........

nic nie chce jeśc ale to napewno przez to ,że go gardło boli i przez te ranki. tantum verde i hasco sept mam do psikania na gardło.

i na pewno teskni za smokiem bo nie chciał ciagac przez ból wiec postanowiłam przy okazji go odzwyczaić.......
to straszna choroba aż serce pęka dziecko tak sie męczy ale jest teraz już lepiej.... jest pogodny i na razie nie płacze :-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-01 20:03 przez blondyneczka_69.

WSTRĘTNE CHORÓBSKO jak pokonać???

02 paź 2012 - 12:47:43

Mojemu synkowi ostatnio wyszły afty na języku takie wielkie że się przestraszyłam(ma 4 latka)okazało się że to reakcja organizmu na leki chorował akurat na zapalenie oskrzeli.Pierwszy raz coś takiego Jemu wyszlo a choruje bardzo często zdrowy jest tylko dwa miesiące w ciągu roku.

Nie chciał jeść tylko dużo pił wody

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mały lunatyk???