Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Zapalenie pęcherza

57 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 11:18:45

Witam, mój 3,5letni synek ma kurzajkę na stopie ( dokładnie na podeszwie stopy). Kurzajka jest niewielka.
Czym można ją usunąć, wyleczyć???
Z góry dziękuję za rady :)

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 11:50:10

Słuchaj mało szkodliwe mysle dla dziecka to co podam , ale spróbuj , bo jak sie rozniesie - oj bedzie problem .Więc ja jak miałąm na palcach , wziełąm filtr od papierosa i intensywnie przez pare dni pocierałąm - powiem szczerze że nie wierzyłąm ,że podziała ,a le naprawde za 4-5 dni nic nie było wszystko wyschło zginęło , skóra u dzieci jest na stopach mniej wiecej taka jak nasza na rękach więc nie zaszkodzisz .Mnie się najpierw rozniosły zanim wymysliłam sposób , potem wszystkie 3 zniknęły, przez razy dziennie pocierałam i NAPRAWDE DZIAŁA..

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 13:07:21

A może zastosuj płyn do leczenia kurzajek np. brodacid ( ok. 17 zł) lub coś podobnego. Do kupienia w aptece.

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 14:13:03

Brodacid to raczej nie, mojej córce też się zrobiła na palcu u ręki. Chciałam kupić właśnie brodacid, ale babka mi odradziła bo to podobno jest bardzo silny lek. Opowiadała mi jak jej siostrzeniec(stary chłop) tego używał i popalił sobie całą skórę wokól brodawki. Więc ja zrezygnowałam, koleżanka poleciła mi duofilm. Kosztuje około 20 zł (Brodacid też koło tego). Jeszcze nie doszłam do apteki:( ale podobno skuteczny.

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 14:38:37

Cytat
effa22
Witam, mój 3,5letni synek ma kurzajkę na stopie ( dokładnie na podeszwie stopy). Kurzajka jest niewielka.
Czym można ją usunąć, wyleczyć???
Z góry dziękuję za rady :)
a nie lepiej iść do dermatologa ,u malucha może byc problem z usunięciem dlatego,ze te środki sa bardzo silne i mozna krzywde zrobić jak sie zle posmaruje ,bo to poprostu boli ponieważ te płyny wypalają kurzajki ,wiem bo usuwałam córce tym preparatem i wiem ,ze ją to bolało ,ja kiedys zastosowałam naturalna metodę z czosnku -nie polecam porażka ręce miałam powypalane :(Kurzajka to świństwo mój mąz mnie zaraził ja córke jedna i drugą ,mi zeszło samoistnie ,mężowi wymrażał dermatolog ,ale tez zle to zrobił i mąż wylądował na pogotowi ze spuchnieta ręką , córką usuwałam tym preparatem i tez zeszło ale to robiłam sukcesywnie i wiem,że biedulki mówiły,ze jest to nieprzyjemne,chyba,ze teraz są lepsze środki do usuwania .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-10 14:40 przez natuska35.

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 14:53:43

Verrumal stosowałam niestety nie pomógł dopiero wycięcie tego dziadostwa ulżyło dziecku w chodzeniu :)

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 15:14:54

Najlepiej idz do dermatologa i on cos Wam przepisze
Moja córka tez miala na stopie
I doktor przepisala nam Verrumal i nam pomogło

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 15:39:40

Mi pomogło jaskółcze ziele-naprawde polecam. Naturalna metoda ale skuteczna.

zweryfikowana
Posty: 134
Ostrzeżenia: 1/5

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 16:01:44

Kochana najlepszym sposobem na kurzajki są mleczaki kwiatów takich żółtych można je na łące zerwać tyle,że teraz hm :/ ciężko będzie bo dopiero na wiosne-lato się pojawiają...U nas bardzo sprawdzają sie te kwiaty nic innego tak szybko nie pomogło jak to.
U nas nazywaja to mleczakami można z nich robic syrop również na kaszel z samych pączków kawiatów.
A na te kurzajki jak oderwie sie z tą łodyżką kwiat wyciska sie mleko takie i tym sie na te kurzajki daje.
Wiem co piszę bo już to stosowaliśmy i w pare dni schodzi to.
Tylko tak jak piszę cieżko będzie teraz znaleźć ten kwiat jak na wiosne.

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 16:09:08

według mnie najlepiej udac sie do dermatologa gdyz to jest dziecko a skóra wrażliwa,i pewnie dziecko by bolało bo zazwyczaj uszkadza się zdrową skórę do okoła,ja miałam pod stopami,używałam różnych płynów(werrumal,brodacid -ale musiałam je wyrywać pinsetą bo zostawały korzenie-pozatym mogło dojść do zakażenia ale to były początki mojej walki z nimi,stosowałąm też jakiś płyn w azocie za ok 60zł wymroził ale tylko te młode starszych nie mogłam wykurzyc,pozatym bardzo szybko mi się przenosiły,w końcu byłam na wymrożeniu prywatnie kilka razy bo nie dawało ich sie po jednym razie zlikwidować,gdyz miałam ich sporo a pozatym byłam w ciąży i miałam słabiej robione żeby nie zaszkodzić dziecku,(wydałam sporo na te wizyty) ale narazie minęły 2 lata i mam spokój,mąż miał jedna niedawno i usunął ją werrumalem,na mnie nie działał

zweryfikowana
Posty: 134
Ostrzeżenia: 1/5

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 16:21:31

Cytat
evitka27
według mnie najlepiej udac sie do dermatologa gdyz to jest dziecko a skóra wrażliwa,i pewnie dziecko by bolało bo zazwyczaj uszkadza się zdrową skórę do okoła,ja miałam pod stopami,używałam różnych płynów(werrumal,brodacid -ale musiałam je wyrywać pinsetą bo zostawały korzenie-pozatym mogło dojść do zakażenia ale to były początki mojej walki z nimi,stosowałąm też jakiś płyn w azocie za ok 60zł wymroził ale tylko te młode starszych nie mogłam wykurzyc,pozatym bardzo szybko mi się przenosiły,w końcu byłam na wymrożeniu prywatnie kilka razy bo nie dawało ich sie po jednym razie zlikwidować,gdyz miałam ich sporo a pozatym byłam w ciąży i miałam słabiej robione żeby nie zaszkodzić dziecku,(wydałam sporo na te wizyty) ale narazie minęły 2 lata i mam spokój,mąż miał jedna niedawno i usunął ją werrumalem,na mnie nie działał


Kochana ja z własnego doświadczenia wiem,ze pomogą jak pisałam powyżej.
Mój znajomy miał całe ręce obsypane tymi kurzajkami i moja Mama mu powiedziała aby zerwał te kwiaty niczym innym nie smarował i po kilku dniach mu zeszło.
Wystarczyło,ze wysmarował kilka razy tymi kwiatami a jak wiemy wszystko co jest związane z leczeniem są na bazie ziół itp.
Zresztą nie tylko jemu to pomogło bo sporo osób nimi już się wyleczyło z tego.
Dlatego ja polecam i jest to nie kosztowne przede wszystkim i dla zdrowia również nie groźne.

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 16:40:33

Cytat
Nefii
Mi pomogło jaskółcze ziele-naprawde polecam. Naturalna metoda ale skuteczna.



Slyszalam o tym,podobno bardzo skuteczne.

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 16:42:31

A ja z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej iść do lekarza:) Też miałam kilka lat do tyłu na stopie kurzajkę i powiem tak: Pani doktor dała lek na receptę i powiedziała, że jeśli nie pomoże to tylko zamrażanie. O kwiatach słyszałam ale mojej mamie nie pomogły a stopa to takie miejsce, że wątpie czy by zadziałały. Pozdrawiam serdecznie
:)

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 16:51:13

Dziękuję Wam wszystkim za porady.

natuska35 Dziś byłam w przychodni do dermatologa, terminy dopiero na maj :/ ah, ta nasza służba zdrowia... nie pozostaje mi nic innego jak prywatna wizyta.
W aptece Pani mi odradza jakiekolwiek preparaty bez recepty, bo są zbyt silne dla dziecka.

slicznotka2019 niestety mleczaków teraz nie znajdę :/ kurzajkę pociera się tym "mlekiem" z łodygi??

zweryfikowana
Posty: 134
Ostrzeżenia: 1/5

Jak wyleczyć kurzajkę u dziecka?

10 mar 2011 - 17:01:32

effa22 Tak z tej łodygi się wciera to mleko co jest.A z pączków kwiatów robi sie na kaszel syrop.
U nas normalne sposoby domowe mamy :)
Dzieki Bogu nikt nie choruje.Tak samo jak z odwodnieniem jest pije sie szczaw również na łąkach rośnie i parzy sie jako herbatę także troszke tych sposobów znam jak to mówią z pokolenia na pokolenie człowiek zapamietuje a dobrze takie rzeczy wiedzieć.
Mleczaki o ile dobrze pamiętam rosną na początku wiosny jak są dojżałe kwiaty.
Więc gdzieś w maju powinny być? Nie pamietam dokładnie jak zaczynają kwitnąć wiem że na wiosne.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-10 17:09 przez slicznotka2019.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

inhalacja