Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

24 sty 2011 - 16:12:19

Zacznę od tego, że moja córcia ulewała i nie najadała sie mleczkiem modyfik. ma w tej chwili troszkę ponad 3,5 mies.
Do tej pory mleko zagęszczałam jej NUTRITONEM INSTANT, ale wprowadzono BEBILON NUTRITON, a po tym boli ją brzuszek. LEkarz kazał w takim razie tego zaprzestać, bo nigdzie nie mozna znaleść starego opakowania, bez nazwy BEBILON ze starym składem..
Poprzez to moja córcia je co 2h, a dzięki zagęszczaczowi NUTRITON wytrzymywała 3h w dzień i do 4h w nocy.
Spróbowałam jej do mleka dawać po 1 łyżce kleiku ryzowego BoboVita i zasmakowało jej to. Że nic sie nie działo, nie ma zaparć, rozwolnienia, bólów brzuszka zostałam przy tym. Jednak dowiedziałam się, że przez ciągłe uzywanie kleiku u dziecko poniżej 4 mies może prowadzić do zaparć. Kupiłam BoboVita kaszkę ryzową z jabłkiem i dodaje na 120ml 1,5 łyżki. Małej również zasmakowało i chętnie je.Dzieki temu w nocy potrafi przespać po 4h czasami 5h.
W zanadrzu mam BoboVite kaszkę jabłkowo bananową z mlekiem, którą mozna zrobic na wodzie, ale czekam aż małą skończy 4 mies.
Czy macie jakieś inne sposoby na zagęszczanie mleka modyfikowanego? Nie chcę aby to drogo wynosiło i chciała bym powoli schodzić z mleka modyfikowanego na zwykłe swojskie od krowy :) Czy macie jakies informacje co do karmienia 4 mies dziecka takim swojskim mlekiem?

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

24 sty 2011 - 16:51:23

ja syniowi dodawałam kleiku kukurydzianego (najbardziej go lubiał) w trzecim miesiącu i ani razu nie miał zaparcia, to samo z kleikiem ryżowym i owocowymi kaszkami ryżowymi. w zadnym z przypadków nie czekałam na magiczne cztery miesiące i nic kompletnie się nie działo:)

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

24 sty 2011 - 16:51:36

Witam:) Mleko swojskie od krowy nie nadaje się dla dziecka poniżej 3 roku życia,a tym bardziej dla 4 -miesięcznego maleństwa...
Skład mleka krowiego nie jest odpowiedni dla potrzeb tak małych dzieci. Zawiera ono na przykład za dużo obciążającego nerki dziecka białka i sodu,a za mało żelaza,które jest niezbędne do prawidłowego wytwarzania czerwonych krwinek oraz ważne dla rozwoju mózgu. Ma tez za dużo nasyconych kwasów tłuszczowych,a za mało ważnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin A,C,D i E - niezbędnych do prawidłowego rozwoju.
Droga maadlin ja na Twoim miejscu w żadnym wypadku nie podawałabym mleka krowiego tak małemu maleństwu,zrobisz jak uważasz oczywiście ale wydaje mi się ,ze to co podajemy naszym pociechom teraz ,będzie rzutowało na ich przyszły rozwój i zdrowie....pozdrawiam

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

24 sty 2011 - 16:55:17

Czesc :) mysle ze nie ma juz wielu sposobów na zageszczanie mleka, takim najpopularniejszym jest wlasnie kaszka i kleik ryzowy, albo kukurydziany. Wiec jak malej smakuje kaszka ryzowa to dawaj jej ja, tylko ze ja bym jej stopnioo zwiekszala dawke, bo na 120 ml powinnas dawac 4 lyzeczki ( te co sa w mleku ) kaszki, ja odkad zaczelam corce dawac kaszke to wlasnie po tyle jej daje.

Co do mleka krowiego to bardzo uwazaj bo ona jest malutka i jak jej tak od razu zejdziesz na mleko krowie ( bardzo tluste) to moze sie na nie pojawic alergia ( skaza bialkowa)
Ja rowniez chcialam mojej malej dawac grysik, no ale niestety ma skaze i musialam uzywan nutramigenu, a teraz juz jest troszke lepiej to jestesmy na bebilonie. Wiec najpierw zacznij od mleka 0,5% i stopniowo bardzo pomalu idz wyzej :) powodzenia:)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

24 sty 2011 - 17:16:25

znam dziecko karmione zwykłym mlekiem i kaszą manną od ukończenia 4go miesiąca życia. no i teraz ma 1,5 roku i zyje. nie wiem, może to wyjdzie w przyszłości, może i nie...

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

24 sty 2011 - 17:36:00

Oczywiście to co będziemy podawać swoim dzieciom to zależy od nas rodziców:)
ja tylko opisałam opinię specjalisty z instytutu żywienia niemowląt na temat mleka krowiego ,a decyzja należy juz do Was drogie mamy,każda matka wie co dla dziecka jest najlepsze,wiadomo od krowiego mleka się nie umiera ale nie zawiera ono tego wszystkiego co posiada mleko modyfikowane...a tych składników nie może zabraknąć by dziecko rosło zdrowo.
Ja nie chce podawać mleka krowiego az do momentu ukończenia 3 roku życia.


A co do zagęszczania mleczka to chyba tradycyjnie ,używam kleiku ryżowego oraz kaszek smakowych:)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

24 sty 2011 - 17:48:45

kornelus252, ja się z tobą zgadzam, tyle że nie do końca, hihihi:) uwazam, że do ukończenia pierwszego roku zycia nie powinno się podawać mleka krowiego. ale czekanie z tym do końca trzeciego ja osobiście uważam za przesadę. co nie znaczy że potępiam czy wyśmiewam mamy, które maja inne zdanie:)
myślę że spróbuję po roczku powoli przestawić Saszę na zwykłe mleko, ale czy się uda, zobaczymy:)

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

24 sty 2011 - 17:50:42

Cytat
sandrynka
znam dziecko karmione zwykłym mlekiem i kaszą manną od ukończenia 4go miesiąca życia. no i teraz ma 1,5 roku i zyje. nie wiem, może to wyjdzie w przyszłości, może i nie...



ja znam 4 dzieci karmionych mlekiem krowięcym od 4 mies.zycia,krowa stoi zaparkowana w oborze,więc grzechem byłoby wylewanie mleka,każde z dzieciaków ma problemiki ze zdrowiem,ale cóż,jak napisano wyżej-decyzja należy do rodziców

na onecie czytałam artykuł na temat karmienia piersią,naukowcy odkryli,że samo mleczko nie wystarcza,czekanie do szóstego miesiąca życia z urozmaiceniem diety to mit,zalecaja też wczesne wprowadzanie glutenu,w profilaktyce celiaki

moje dziewczynki tez wcześniej podjadały kaszki i kleiki,starsza-ulewała,młodsza-była głodna:)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

24 sty 2011 - 17:55:24

ooo, wreszcie zaczynają przyznawać, ze samo mleko nie wystarcza, hehehe:)

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

25 sty 2011 - 09:16:51

Bardzo Wam dziękuje.
A co mylicie na temat mleka koziego?
Albo zagęszczania mąką ryżową lub kukurydzianą?
Teściowa mnie namawia na mleko kozie z mąką własnie kukurydzianą lub ryżową, żeby ją zagotować i dodawać do mleka. Ale jesli mleko krowie nie jest polecane to kozie chyba też nie? Mój mąż tak jadał, ale on nie mógł nic innego bo był chory i ona mnie próbuje na takie coś nastawić, a moja córcia jest zdrowa :) Poza tym mleko kozie nie ma walorów smakowych...

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

25 sty 2011 - 09:35:59

ja bym sie tylko zastanowiła czy opcja z kozim mlekiem jest niedroga ... wiesz mi sie wydaje ze to kruszynka i ja bym z niczym nie eksperymentowała ale ja to ja ;) powodzenia

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

25 sty 2011 - 10:00:07

Ja mleko krowie zaczełam podawac swoim dzieciom po ukonczeniu roczku zaczełam od 0.5% a teraz młodszy syn skonczył dwa latka i je kasze na mleku3.2% Tez uwazam ze czekanie do 3go roku zycia to przesada. Moje dzieci uwielbiają kasze manna(szczególnie młodszy syn) i dobrze sie rozwijają :)

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

25 sty 2011 - 10:08:43

Też znam osobę wychowaną na mleku kozim, bo wszystko inne jej szkodziło. Ale teraz jest taki wybór mlek modyfikowanych, które są robione specjalnie dla dziecka (nie dla koźlątka ani cielaka), zawierają wszystko co dziecku potrzebne do rozwoju, że nie ma sensu cudować. Dając mleko kozie albo krowie nie dostarczysz dziecku wszystkiego co jest w mleku kobiecym (też robionym dla dziecka ludzkiego ;), za to dostarczysz różne paskudztwa. Ja bym nie ryzykowała. Tym bardziej że ostatnio próbowałam zrozumieć ludzi którzy dają krowie i policzyłam ile bym płaciła za mleko krowie przy takim "zużyciu" jak moja córka ma i różnica była naprawdę groszowa.

Znalazłam w necie taki artykuł:


Mleko kozie u dziecka z alergią


Zastosowanie mleka koziego w żywieniu dziecka z alergią na białka mleka krowiego było przez wiele lat bardzo popularną metodą leczenia alergii pokarmowej.
Objawy i przebieg

Włączenie mleka koziego daje poprawę u wielu dzieci mających objawy alergii na białko mleka krowiego. Tym niemniej należy pamiętać, że jest to mleko, którego skład nie odpowiada potrzebom dziecka. W stosunku do składu mleka ludzkiego (a co za tym idzie w stosunku do zapotrzebowania niemowlaka i małego dziecka) mleko kozie zawiera zbyt wiele składników mineralnych, co nadmiernie obciąża nerki dziecka. Ponadto karmienie mlekiem kozim powoduje powstanie niedoborów wielu ważnych witamin, takich jak: kwas foliowy, witamina B6, B12, C i D3. Grozi to zaburzeniami prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego dziecka. W przeciwieństwie do mleka koziego wszystkie dostępne na rynku nowoczesne preparaty mlekozastępcze (hydrolizaty kazeiny lub serwatki) mają skład "humanizowany" (upodobniony do mleka ludzkiego), czyli dostosowany do zapotrzebowania rozwijającego się organizmu dziecka. Należy również pamiętać, że mleko kozie zawiera antygeny białkowe podobne do mleka krowiego i część dzieci nie odnosi zupełnie żadnej korzyści w zakresie objawów alergicznych. Ponadto wykazano, że u pewnej części dzieci, po początkowej poprawie, z upływem czasu dochodzi do powstania alergii krzyżowej i nawrotu objawów. Efektu tego nie wykazują hydrolizaty wysokiego stopnia, które sumarycznie dają poprawę u znacznie większego odsetka dzieci z alergią na mleko krowie.
Wezwij lekarza, gdy...

W przypadku podejrzenia alergii na białko mleka krowiego należy zasięgnąć porady lekarskiej. Nie należy na własną rękę włączać mleka koziego, ani żadnych mieszanek leczniczych dostępnych bez recepty (mleka sojowe, mieszanki HA). Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej zalecanie mleka koziego dziecku z objawami alergii na białko mleka krowiego jest błędem w sztuce lekarskiej.

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

25 sty 2011 - 10:20:05

moje dziecko ulewało od 2 miesiąca wprowadzaliśmy zagęszczacz ale dalej bopiero jak zaczeła jest bebilon ar-na ulewania wszytko sie ustabilizowało...
nie wim czy jest jeszcze dostepny jets w małych puszkach po 30zł w rosmanie najtaniej ale ty bylo rok temu wtedy nazwyało sie bebilon ar moja cora jadła do 8 miesiąca to mleko i było ok...

Zagęszczanie mleka modyfikowanego

25 sty 2011 - 11:36:33

Cytat
maadlin
Bardzo Wam dziękuje.
A co mylicie na temat mleka koziego?
Albo zagęszczania mąką ryżową lub kukurydzianą?
Teściowa mnie namawia na mleko kozie z mąką własnie kukurydzianą lub ryżową, żeby ją zagotować i dodawać do mleka. Ale jesli mleko krowie nie jest polecane to kozie chyba też nie? Mój mąż tak jadał, ale on nie mógł nic innego bo był chory i ona mnie próbuje na takie coś nastawić, a moja córcia jest zdrowa :) Poza tym mleko kozie nie ma walorów smakowych...

kozie mleko jest zdrowsze od krowiego tylko musiała bys go z wodą na początku rozrabiać,mój synek był karniony kozim mlekiem i dodawałam mu kaszki smakowe a jak skończył roczek to przeszlismy na krowie mleko. Tylko że ja nie kupowałam koziego mleka bo moja babcia miała kozy i mi przywozili,bo w sklepach to raczej drogie jest

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Inj. Natr. Chlor. Isoton ???