Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Celiakia

25 wrz 2011 - 16:53:44

Dziewczynki, coś jednak zmienia na rynku, prawda? :) Produkty bezglutenowe to już całkiem powszechny element diety i coraz bardziej dostępny :) Polecam forum celiakia.pl. Całkiem sporo tego tam znajdziecie :) Nieźle rozwinięte marki typu Profi, nawet pasztet teraz można zjeść bez glutenu :))))

Celiakia

25 wrz 2011 - 18:13:02

Cytat

Kurcze ja to tak przeżywam:(choć byłam dziś w sklepie i nakupowałam małemu róznego jedzonka..lekarka skierowała nas do szpitala do prokocimia ale nie chce jechac:(myslicie ze obejdzie sie bez szpitala??przeciez wszystkie badania mial porobione wiec jesli stwierdzila lekarka celiakie to po co go pchac na oddzial:(

Najbardziej dołuje mnie to że on nie chce jesc nic co jest bezglutenowe...np jak widzi ze ja cos jem to podchodzi do mnie i tez chce zebym mu troche dala a ja mu nie moge tego dac:( az serce peka..wogole nic mi nie je a ja tak sie martwie:(wazy 10kg a ma 17 miesięcy:(

Mój ma 18 miesięcy i waży 9300 g i wcale się tym nie martwię (JUŻ) :) A mojej znajomej synek ma zdiagnozowaną celiakię i cała rodzinka przeszła na dietę bezglutenową, żeby maluszka nie kusić:)

niezweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 15/5

Celiakia

21 lut 2019 - 07:39:55

Jak rozpoznać podstawowe objawy nietolerancji glutenu?

niezweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 8/5

Celiakia

21 lut 2019 - 10:36:21

Są to objawy głównie jelitowe:
przewlekła lub przewlekająca się biegunka ( wlaśnie ona pojawia sie najczęściej).
utrzymujące się lub występujące bez jakiejś szczególnej przyczyny objawy ze strony układu pokarmowego (np. nudności, wymioty)
przewlekły ból brzucha
skurcze lub wzdęcia brzucha

No i jest kilka objawów niezwiązanych z jelitami. Na przykład osoby chorujące na chorobę często twierdza,że odczuwają przewlekłe zmęczenie.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 7/5

Celiakia

29 cze 2019 - 09:59:53

A gdzie kupujecie produkty bezglutenowe ?

Celiakia

29 cze 2019 - 23:01:18

problemem nie jest sam gluten a polepszacze które dodaje sie do maki to one własnie powoduja sensacje jelitowe ale nie tylko.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Celiakia

27 lip 2021 - 08:55:08

Czy macie moze jakieś przepisy z zastosowaniem mąki kukurydzianej?Szukam inspiracji

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

Celiakia

27 lip 2021 - 11:50:38

Moj deser
Składniki:
mąka kukurydziana
olej kokosowy
erytrytol
gruszki
cynamon
*Dla chętnych
wiórki kokosowe
Ciasto:
Porcja na małą tortownicę
200g mąki kukurydzianej
3 łyżki oleju kokosowego ok.80g
3 łyżki erytrytolu
*20g wiórków kokosowych
1. Mąkę, olej i erytrytol zagniatamy ręką do uzyskania kruszonki.
2. Wyklejamy dno tortownicy ok. 2/3 porcji uzyskanej kruszonki
3. Tortownicę z ciastem wkładamy do lodówki.
4. Chętni do pozostałej 1/3 części dosypują wiórki kokosowe.* Kruszonkę wstawiamy do lodówki.
Nadzienie :
2 kg gruszek
Cynamon wedle uznania (ja daję całe opakowanie)
4 łyżki erytrytolu *można dać więcej
1. Gruszki ścieramy na grubych oczkach tarki, można pociąć także w kostkę, plasterki...ja preferuję startą gruszkę
2. Wstawiamy tortownicę z wyklejonym spodem do piekarnika i lekko podpiekamy ciasto. W tym samym czasie podgrzewamy w garnku starte gruszki. Dodajemy cynamon, erytrytol i czekamy aż gruszki puszczą sok.
3. Sok odlewamy.
4. Gruszki wykładamy na podpieczony spód
5. Na wierzchu posypujemy obficie kruszonką
Pieczemy 45 min w temp. 180°C
https://kosapopatelni.pl/maka-kukurydziana-w-eko-kuchni/

Więcej o mące kukurydzianej na stronie



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-07-30 07:30 przez mmass.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KICIA DLA DZIECKA