Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 08:35:54

dziewczyny nie wiem czy taki watek juz byl ale prosze o pomoc...moja mala ma czesto problem z odparzeniami pupy a zmieniamy pieluszki baaardzo czesto uzywamy orginalnych pampersow i sudocremu ale poprostu tak ma...
2 dni temu dostala okropnego rozwolnienia i odparzenie przerodzilo sie w pieluszkowe zapalenie skory...zaraz o 10 idziemy do lekarza ale moze ktoras miala taki problem i znacie masci z antybiotykiem ktore sa bardzo dobre...moze moglabym wtedy konkretna masc zasugerowac pani doktor...
bardzo dzikuje za pomoc i przepraszam jesli zle umiescilam watek to prosze o przeniesienie :)


nikt mi nie pomoze??



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-16 08:38 przez lybka90.

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 08:45:34

Mój miał tak samo też bardzo często sie odparzał zmieniłam pampersy na zwykłe z lidla i mu przeszły odparzenia.Niestety pupe ma bardzo wrazliwa i ostatnio po basenie dostał zapalenia pieluszkowego. Nam przepisał lekarz maść robioną przeszło po trzech dniach, ale nie mam rozpiski i bardzo żałuje bo ta masc działa cuda.Kazał tez używac maść barirową na suchą skóre uzywamy i odparzeń nie ma.

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 08:55:30

Mi koleżanka poleciła kiedyś TORMENTIOL kosztuje zaledwie 3 zł a jest rewelacyjny ! My z takimi objawami nigdy nie chodzimy do lekarza. 2 dni i jak ręką odjął.

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 08:58:21

normalnie jakas masakra...ja juz nie bede jej przestawiac bo ona juz wiecej robi na nocnik wiec pampersy niedlugo pojda w odstawke zupelnie ale martwi mnie ta jej pupa...pozatym takie masci sa bardzo drogie z tego co wiem

Cytat
Motylek09
Mi koleżanka poleciła kiedyś TORMENTIOL kosztuje zaledwie 3 zł a jest rewelacyjny ! My z takimi objawami nigdy nie chodzimy do lekarza. 2 dni i jak ręką odjął.

ja kochana musze isc bo ma duze rozwolnienie z ogromna iloscia sluzu wiec musze isc a przy okazji po masc...ale moze sprubuje tej co mowisz 3 zl to bardzo tanio



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-12-16 08:58 przez lybka90.

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 09:00:54

No tak z takim rozwolnieniem nie ma żartów...

Dużo zdrówka dla małej :*

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 09:04:12

Cytat
Motylek09
No tak z takim rozwolnieniem nie ma żartów...

Dużo zdrówka dla małej :*

bardzo dzikujemy :)
tylko tez oprocz rozwolnienia nic jej nie jest.nie ma goraczki, je i pije normalnie, bawi sie, spi dobrze, nie jest odwodniona bo pije duzo herbatki z jabluszkiem, nie boli ja brzuszek...nie mam pojecia :/

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 09:06:23

może ząbkuje ?

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 09:07:23

nie mam pojecia ma 12 zabkow teraztak podejrzewam ze 5 ida ale nigdy przy zabkach nie miala az tak strasznego rozwolnienia

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 09:29:00

Cytat
Motylek09
Mi koleżanka poleciła kiedyś TORMENTIOL kosztuje zaledwie 3 zł a jest rewelacyjny ! My z takimi objawami nigdy nie chodzimy do lekarza. 2 dni i jak ręką odjął.

my tez używamy ( gdy coś sie zaczyna dziać ) i się sprawdza.

Polecam mąkę ziemniaczaną, nie chciało mi się wierzyć, ale działa ! W oczach pupa się goi. Poprostu użyj jak zasypki. Dobrze jest tez wykąpać maluszka w krochmalu i zasypać pupę mąką.

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 09:44:14

lybka z tormentiolem to uważaj, bo na ulotce jest napisane, że dla dzieci i niemowląt nie wolno.

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 10:03:13

TORMENTIOL zapomniałam jak miał takie odparzenia to super działa, ale tak jak pisze poprzedniczka dozwolone od lat 9 ja w akcie desperacji posmarowałam i mu nic nie było, ale przesadzać nie wolno najlepiej posmarować na noc i raz w ciagu dnia tak około 3 dni nie dłużej.

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

16 gru 2010 - 12:28:17

byltsmy mala dostala antybiotyk i maść triderm ktora jest mocna stosuje sie ja 2-3 dni i przerwa 3 dni jesli nadal trzeba ja stosowac

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

23 gru 2010 - 14:09:20

Dziewczyny, pieluszkowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych dolegliwości skórnych u najmłodszych dzieci, tzn. dzieci korzystających z pieluchy. U niektórych dzieci trwa równie długo jak okres pieluszkowy.

Przyczyną pieluszkowego zapalenia skóry jest działanie różnorodnych czynników o charakterze drażniącym: wilgoć, brak dostępu powietrza do skóry krocza, otarcia, długotrwały kontakt z moczem lub kałem. Istotne znaczenie mają również zaniedbania higieniczne, niedokładne mycie i osuszanie skóry krocza, nieprawidłowo dobrane kosmetyki dla niemowlęcia, źle wypłukane po praniu pieluszki.

Zmiany na skórze pod postacią zaczerwienienia pojawiają się dokładnie w miejscu przylegania pieluszki: zajmują pośladki, krocze, okolice narządów płciowych, pachwin, podbrzusza, ud. Najczęściej jest to stan zapalny skóry charakteryzujący się łagodnym przebiegiem. Niekiedy dochodzi do nadkażenia zmienionej zapalnie skóry, wówczas obserwujemy dodatkowo grudki, nadżerki, owrzodzenia.

Leczenie postaci łagodnej sprowadza się do dokładnego mycia okolicy krocza dziecka, następnie osuszania, stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych. Zalecane jest stosowanie pieluszek „oddychających”, silnie wchłaniających, co pozwala na utrzymanie suchej skory. Pieluszki należy zmieniać odpowiednio często. Konieczne jest unikanie ceratek i nieprzepuszczających majteczek.

W przypadku pojawienia się w okolicy krocza zmian grudkowych, nadżerkowych czy wrzodziejących należy skorzystać z pomocy lekarza. Konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego leczenia przyczynowego: przeciwbakteryjnego, przeciwgrzybicznego.

Trzeba podkreślić, że w działaniach profilaktycznych pieluszkowego zapalenia skóry bardzo duże znaczenie ma karmienie naturalne. Mocz dzieci karmionych mlekiem matki ma niższe pH, co jest wyjątkowo korzystne dla skóry dziecka, a zmiany o charakterze pieluszkowego zapalenia pojawiają się u tych dzieci rzadziej i o łagodniejszym przebiegu.

Ela
----
Reprezentuję markę Lovela. W przypadku pytań, chętnie pomogę.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 2/5

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

02 lut 2021 - 22:48:45

Ja na odparzenia swojego syna stosowałam Octenicare. Właściwie tylko on nam pomagał i bardzo szybko przynosił ulgę. Dzięki temu, że ma tak lekką konsystencję, dobrze się rozprowadza, więc nie było to nieprzyjemne dla syna. Polecam - przekonaj się sama jaki ten krem jest dobry.

pieluszkowe zapalenie skóry!!!

04 lis 2022 - 01:56:01

Bardo dobre jest lecznicze mydło Aleppo Szamir, pomaga na takie odparzenia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy to nie za mało ?